denon dvd 1940 vs marantz dv6001 vs YAMAHA DVD-S1800

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
jako odtwarzacz audio i przeskalowywanie plyt dvd do 1080p. Kiki, blackninja lub ktos:) prosze o opinie ktory wybrac, jakies plusy i minusy.

tak jak poczytalem to sie wydaje ze marantz lepszy do audio i ma synchronizacje a/v (czy to potrzebne?), podobno wolniej odpala.

skalowanie ten sam uklad chyba.....o yamaha nie wiem nic, so.....co myslicie?

a moze denona 2930? bo to cenowo stoi dobrze tylko czy ma lepszy skaler od tych trzech, bo juz sie w tym gubie.....:)
 
Ostatnia edycja:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
zarówno w aduio jak i video marantz wg mnie jest najciekawszy. upscaling i upsampling wypada lepiej niż w denon 1940 (mam wrażenie że 1930 był lepszy w sferze video niż jego następca). minusy modelu 6001 to rzeczywiście długi czas reakcji na polecenia i jeśli miałbym się czepiać to płytka tacka na cd/dvd... ale za to jest bardzo smukły. yamaha jeśli nie będziesz wkładał płytek CD-R, DVD-R czy innych R'ów... może być.
ogólnie... moja kolejność to marantz, denon, yamaha. jeśli wchodzisz w wyższą klasę to denon 2930 wypadłby lepiej niż wymienione wcześniej, ale wtedy porównuj go np z DV7001 ;)

pozdro
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
cd-ry beda wiec dzieki za cenna uwage.


no 2930 z zagranicy 1200 pln mniej na allegro od polskich. wiec chyba warto. a marantz 7001 wzgledem 2930 to jak sie ma?



jezuuuuu ;)
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
wg mnie różnica między marantz 7001 a denon 2930 nie jest już tak wyraźna jak w przypadku 6001 i 1940. szczególnie w video się zaciera. ale biorąc pod uwagę całokształt ciągle stawiam wyżej marantz.

co do cen... denon 2930 za 1200pln... rewelka...

ale co ja mam powiedzieć jako dealer zaopatrujący się u polskich dystrybutorów...

pozdro
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
hej nie za 1200 pln tylko taniej o 1200 pln. najtaniej jest za 1750 pln.

no ale czy marantz 7001 ma te same problemy co 6001? tzn. dlugie odpalanie oraz niewygodny podajnik. bo nie moge znalezc nigdzie narzekan na to :)
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
hej,

ogólnie wyższe modele mają często trochę dłuższy czas reakcji stąd może brak narzekań na to w tej klasie sprzętu.

podajnik nie jest tak płytki w 7001 jak w 6001.

pozdro
 
Do góry