Denon DVD-1920 czy Philips dvp 9000s?

Tomeczny

New member
Witam wszystkich!!! :eek:
Czy ktos z Was posiada moze ktorys z modeli wymienionych w temacie i moze dac swoja ocene?
Dziekuje i pozdrawiam
 

awujotka

New member
Bez reklam
Jak śledziłeś forum, to wiesz, że ja miałam Philipsa 9000S. Jak nie, to pokrótce opiszę moje przejścia. Otóż nie mogłam go zmusić do czytania płyt Verbatim DVD+RW, za Chiny nie chciał ich czytać (innych RW nie posiadam, więc nie wiem, jak było), to samo było z TDK DVD+R. Albo czytał z zacięciami, albo wcale nie chciał. Jedyne jakie przyjmował (co dla dziwne) to były Verbatim DVD+R z taką samą powłoką AZO jak te RW. No, ale widać miał swoje kaprysy. Do tego jeszcze reagował na przycisk nr 1 z pilota od telewizora (pf9830). Tak więc po wizycie w serwisie, który raczył był wymienić oprogramowanie i nie stwierdził wad, dvd poszło w ramach niezgodności towaru z umową z powrotem do sprzedacy, a ten oddał pieniądze. I do łask wrócił "leciwy, bo 3-letni" Philips Q50, który czyta wszystkie płyty bez zarzutu.
 

tomekfff

New member
Hehe sam wrzucilem post o takim samym temacie bo nie doczytalem, ze ktos mnie uprzedzil :)
Czyli jednoznacznie odradzalabys Philipsa? Podobno cala seria 9000 wyszla na rynek bez wiekszego sprawdzenia i awarie sa na porzadku dziennym. A jak sie sprawuje sprzet Fatmana? Awujotka, tak troszke zbaczajac z tematu DVD - co powiesz o swoim tv? Wlasnie taki chce kupic ale oprocz waszych postow z przeszlosci nikt sie na jego temat nie wypowiada. Jak sie sprawuje z kablowka, DVD ??

Pozdr.
Tomek
 

awujotka

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o tv to u mnie odbiera naprawdę w porządku (W-wa, Aster analog). Jestem bardzo zadowolona z jakości obrazu, a wierz mi, oko mam wybredne. Cyfra+ też nie najgorzej, ale ja mam jako dekoder staroć - Philipsa 3010. Z zakupem nowego dekodera sat jeszcze czekam, chyba to będzie ten nowy Humax, co go niby mają w Polsce składać, ale jeszcze pewna nie jestem. Narazie czekam. Telewizor mogę z czystym sumieniem polecić. Obraz z dvd jest świetny, ale i tak wszystko zależy od stopnia kompresji filmu. Ale ogólnie jest ok. A ambilight jeszcze wrażenia potęguje.
Co do sprzętu Fatmana (dvd) to niech sam się wypowie, ale z tego wiem, to jest zadowolony. U niego "moje" objawy nie występowały.
 

awujotka

New member
Bez reklam
:p A poza tym jeszcze ten nasz tv na grupie nie jest popularny, bo co tu dużo mówić... do tanich nie należy, jak sam wiesz. Ale za to ma pełne HD (1920x1080i).
 

tomekfff

New member
No wlasnie o to chodzi, full HD. Fani fatycznie nie jest ale zawsze wychodze z zalozenia, ze nie stac nas na rzeczy tanie. Co z tego, ze zaoszczedze 2k skoro strace 3k na tabletki uspokajace, jak swiezo zakupiony full hd marki no name odmowi polsuszenstwa po tygodniu pracy :D A tak serio to naprawde, moze jestem oglupiony prze marketerow duzych firm ale nie moge sie przekonac do marek, ktorych nie znam :D
 

awujotka

New member
Bez reklam
Popieram i rację przyznaję:) Ja jak zobaczyłam ten tv w akcji, to inne na jego tle wypadały zdecydowanie blado. I dla mnie było ważne to, co widzę. Nie bajery na papierze. Choc tak naprawde to zaczynałam myślenie o tej serii od 32", ale stanęło właśnie na 37. I to był baaardzo dobry wybór. Mam kumpla, zadeklarowanego zwolennika Sony (wg niego the best), chciał kupic Bravię i jak zobaczył u nas Philipka to bardzo szybko zmienił zdanie.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
awujotka napisał:
Co do sprzętu Fatmana (dvd) to niech sam się wypowie, ale z tego wiem, to jest zadowolony. U niego "moje" objawy nie występowały.

A więc się wypowiada:

Telewizorek - bajka ! Podpisuję się po trzykroć pod każdym słowem awujotki.
Odtwarzacz 9000S - u mnie (odpukać!) chodzi wyśmienicie. Codziennie coś oglądam, żadnych problemów. Ustawiłem 1080i i jadę. Wkurza mnie trochę oczekiwanie ok 15s na wysunięcie szuflady po przyciśnięciu guzika oraz brak tego guzika na pilocie ale za to ten obraz...
Zakupiłem teraz nagrywareczkę, tym razem ze stajni LG (RH 7500) więc ztestuję jak to jest z tym czytaniem płyt nagranych na niej (wszystkie formaty) tylko nie mam czasu chwilowo. Czekanie na 9000H Philipsa wkurzyło mnie a jeszcze do tego krążące po sieci plotki na temat jej niedoróbek. LG spisuje się fantastycznie (oglądam po komponencie progressive).

Co do serii 9000. Jest to chyba niewypał. Monitoruję ceny również DFR 9000 bo podoba mi sie ten amplituner (nie jest taki wielki jak denon czy HK) i zajebiście designerski i widzę, że cena w Niemczech jest już na poziomie 590 eurasków. Poza tym w tej "skórze" Philips wkrótce wypuści "Niebieskiego ryja". A z nagrywarką Phila poczekam do września - ma być nowa jak pisał MNEntertainment (który pracuje w Philipsie).
 

tomekfff

New member
:) wielkie dzieki za info :) Co sie tyczy TV to nie widzialem go w akcji ale za miesiac bede w Londynie wiec mam nadzieje, ze gdzies tam go znajde i zobacze w koncu na wlasne oczy ale po tym co napisaliscie jestem juz na 100% przkonany zeby go kupic.
Co sie zas tyczy DVD to na bank sobie odpuszczam 9000S ale jak do tej pory nie wypowiedzial sie nikt, kto ma Denona... Ciekawe jak "toto" sie sprawuje
 

sewan

New member
Ja mam Denona - wypowiadałem się na jego temat kilkukrotnie.
Pomimo małych mankamentów z SACD, jest zdecydowanie godny polecenia - uważam, że do ceny 1,5k jakościowo jest wręcz bezkonkurencyjny.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Wkurza mnie trochę oczekiwanie ok 15s na wysunięcie szuflady po przyciśnięciu guzika oraz brak tego guzika na pilocie ale za to ten obraz...
Przytrzymaj przez conajmniej 4 sekundy przycisk "stop" na pilocie od dvd to się szuflada sama otworzy... :p
 

gabor

New member
Denon

Witam, ja również mam Denona 1920, współpracuje on u mnie z amplitunerem Denon 1906 i TV Sony Bravia 40" oraz kolumnami Quadral Ascent. Efekt? niesamowity, w tej klasie cenowej nie ma zupełnie konkurencji, co łatwo sprawdzić albo czytając recenzje w prasie poświęconej audio-video, albo wybrać się do dobrego sklepu ze sprzętem i zażyczyć sobie pokazy i odsłuchy. Jeden minus dla tego DVD, to to, że kiepsko czyta Xvidy, a w zasadzie nie czyta, bo wprawdzie jest obraz, ale nie ma dżwięku lub jest bardzo zniekształcony, no ale przecież na takim sprzęcie nie odtwarza się takich płyt, prawda;) . Z Divixami jest w porządku. Po kupnie tego odtwarzacza zrezygnowałem zupełnie z włączania CD Philipsa /mam starą wieżę audio serii 7000/, bo muzyka z tego DVD lepiej brzmi niż z tamtego CD.A wracając do odtwarzania tego, co czasem znajomi przyniosą w kieszeni, mam Mantę, a ta odtworzy każde badziewie.A przy okazji możemy niektórym naocznie okazać czym się różni Denon od "odtwarzacza", oczywiście z odpowiednią płytą. Przy rozdzielczości mojego telewizora najlepiej filmy są odtwarzane przez HDMI z ustawieniem na 720p.
 

tomekfff

New member
sewan napisał:
Ja mam Denona - wypowiadałem się na jego temat kilkukrotnie.
Pomimo małych mankamentów z SACD, jest zdecydowanie godny polecenia - uważam, że do ceny 1,5k jakościowo jest wręcz bezkonkurencyjny.

Dzieki Sewan ;), a pod jaki telewizorek masz podpiety?
 

sewan

New member
Denon 1920 + Denon 1906 i podpięte pod Infinity Kappa.
Telewizor Pioneer 436FDE.
Pioneer DVR-433 do nagrywania różnych rzeczy...
Pioneer DVD-380 do odtwarzania Divixów.
Za parę dni będę miał Kissa 600 (zdecydowałem się ostatecznie...)
To tyle, jeśli chodzi o chwalenie się...;)
 

tomekfff

New member
Wielkie dzieki za pomoc :) juz wiem, jak bedzie wygladal moj zestaw, chociaz do czasu zanim go kupie to pewnie duzo sie zmieni heheh.
 
Do góry