Denon DRA-700AE, MA BR5 czy KEF IQ50, co polecacie?

js3105

New member
Witam, posiadam amplituner DENON DRA-700 AE zamierzam kupić kolumny do 3000 zł, pomieszczenie 20m2, słucham muzyki rokowej niezbyt głośno(blok) rozważam Monitor Audio BR5 oraz KEF IQ50, słuchałem obydwu na tym denonie i bardziej chyba podobaja mi sie br5, aczkolwiek kef tez gral nieczego sobie a jest duzo ladniejszy wizualnie co jest dla mnie nie bez znaczenia, co myslicie o tych kolumnach? ktory produkt jest zaciniejszy :) ? Rozważałem też Focal Chorus 806V lub 807V grają poprostu przepięknie szcególnie 807V ale chyba sobie odpuszcze monitory.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opienie i uwagi. pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest różna charakterystyka dźwięku. Osobiście bardziej przypadły do gustu przy muzyce mojego gatunku - KEFy
 

horak

New member
Przez pół roku byłem posiadaczem BR5 i w swojej cenie jeśli mówimy o nowych to bardzo dobre kolumny. Jeśli lubisz posłuchać mocniejszej muzyczki - lubisz rock to się sprawdzą. Dla mnie ten model kefa grał bez emocji więc wybrałem br5 - Monitor Audio dla mnie mają to coś w sobie, że chce się ich słuchać.
 

AvataR

Banned
Pod Twoj styl muzyczny to raczej polecam Monitor Audio BR5 - sa lepsze do rocka . Nie brzmia tak jak KEFY w srednicy i gornych rejestrach ale maja lepszy basik. No chyba ze podlaczysz do KEFow iQ50 jakis subwoofer - wtenczas bajeczka :D
 

franeek

New member
Ja kupiłem BR5 do słuchania bardziej subtelnego grania. Jednak testując głośniki oczywiście poszło na nich kilka kawałków Floydów , Guns'ów , Queen i było całkiem całkiem. Utworek Money Floydów a szczególnie dźwięk przsypywanej kasy brzmiał tak szczegółowo że aż za portfel sie chwyciłem ;) hehe. Poezja śpiewana - pięknie .
Płyta Maryli Rodowicz - Jest cudnie - która jest bardzo chwalona za bardzo szczegółowe brzmienie akustyczne gra bardzo bardzo dokładnie. W końcu gram na gitarce od kilkunastu latek wiec troszkę już słyszałem instrumentów.
Kolumny bardzo eksponują wokale - to słychać wyraźnie. Anna MAria Jopek brzmi naprawdę świetnie - więc POLECAM. Oczywiście do rocka i Twoich 20m2
jeszcze lepiej by sprawdziły się BR6 ale - money money money ;)

Zagadaj do Blackninja ;) cenowego cudotwórcy :p
 

don111

Banned
ja sobie właśnie testuje w domu BR 6, bardzo fajne kolumny, przyjemne, nie męczące brzmienie
na basie i średnicy grają bardzo, bardzo podobnie do moich Paradigmów (chyba bym ich w ciemno nie odróżnił) tylko tweeter gra nieco łagodniej
zgadzam się z Avatarem co do tej średnicy i wysokich, KEFy tam faktycznie brzmią lepiej, ale jeśli chodzi o bas to MA ma świetny, schodzi naprawdę nisko i ma przyjemną barwę, w dodatku to są naprawdę bardzo "ustawne" kolumny, zagrały bardzo dobrze w moich 15m, nawet przy głośnym odsłuchu (co mimo alpejskich kombinacji nie do końca się udało moim Paradigmom)
jedna tylko uwaga - wymagają mocnego wzmacniacza, pod słabszym bas jest mało punktowy i grają ogólnie.... za cicho
 

rmh

New member
hej,
odswieze troche temat..chce kupic uzywany amplituner stereo..i tak sie zastanawiam nad Denon DRA-700AE ..czy 900 zeta za taki sprzet to dobra cena.oczywiscie zakladajac dobry stan sprzetu..patrze na allegro i tam to jedna z (chyba lepszych ) propozycji ..w kazdym razie tak mi sie wydaje patrzac na cene..
prosze o advise :)
 
Do góry