DENON DHT-1311XP czy...

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Planuje zakup sprzętu kina domowego do niedużego pokoju ok 12m2 z niedużymi kolumnami.
Całość ma być w przedziale 430€ - 650€ czyli 1700-2600zł i nie chciałbym więcej na to przeznaczać. Gdyby jednak coś było warte do 50-100€ więcej mógłbym ta kwote przekroczyć.
Po lekturze forum i przejrzeniu dostępnych ofert ebay (mieszkam za granicą) wybrałem różne możliwości ale nie moge dokonać wyboru. Nie mam tez możliwości odsłuchu dlatego licze na Wasza pomoc. Są to albo gotowe oferty zestawów albo pojedyncze elementy które może warto połączyć.

Zestawy
DENON DHT-1311XP (435€ fabrycznie naprawiany z gw)
MARANTZ NR1501 + Klipsch HD-500 (640€)
MARANTZ NR1601 + Klipsch HD-500 (740€)

Ampli
Marantz 1501 (355€)
Marantz 1601 (435€)
Denon 1311 (290€)
Denon 1611 (390€)
Denon 1911 (465€)
Onkyo SR308 (270€)
Onkyo SR607 (355€)
Onkyo SR608 (435€)

Kolumny
Harmann Kardon HKTS 7 (255€) nigdzie na forum nikt nie mówił że 11 sa dużo lepsze
JBL SCS 178 (340€)

Bardzo bym prosił o kilka wariantów chyba że wybór jest jeden oczywisty. Ale im więcej możliwości tym lepiej.
Ewentualne passthrou amplitunera mile widziane, ale nie decydujące gdyby miało wpłynąć na jakość dźwięku.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Po dalszej lekturze do wyboru dołożyłbym jeszcze Onkyo TX-SR578 za ok 350€ też fabrycznie naprawiany z gw.

Zestaw Denona odpadł bo nie podoba sie żonie.
W tej chwili myśle najbardziej nad JBL SCS 178 (choć wciąż nie wiem jak wypadają w porównaniu do HKTS 7) i połączeniu ich z Marantzem 1501 (1601 nie ma juz w tak atrakcyjnej cenie) lub w/w Onkyo SR578. Kolumny koniecznie muszą być z tych małych bo obecnie nie mam na większe miejsca.

SR308 wydaje się mieć zbyt słaby wzmacniacz.

SR578 podoba mi się za 450W zasilacz który powinien wystarczyć nawet dla troche większych kolumn w przyszłości, Głośniki A/B (planuje w przyszłości dokupić podłogowe pod muzyke) + przepuszczanie sygnału w trybie stand by.
Brak THX w stosunku do 608, ale jak to w praktyce odbija sie na jakości dźwięku poza samym certyfikatem?

:blagam: pomóżcie
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dzięki, tyle że to mocno przekracza założoną kwote. Już same głośniki ją osiągają. Tak najwyżej do 700 paru € lub 2800zł.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Marantz się skończył w dobrych cenach i aktualnie odpada.

Teraz co jest lepsze, wszechobecne na forum Onkyo 608 czy mający dobre recenzje Denon 1911?

Głośniki będą najpewniej JBL SCS 178, skoro i tak nikt nic nie odpisuje pozostaje mi zaryzykować.


(jakoś dziwnie nie da się edytować pierwszego posta w którym mógłbym zmienić treść tematu...)
 

pkomp

New member
do kina są ok - nie narzekam - tylko subwoofer potrafi mocno dmuchnąć z bassrefleksu...najwazniejsze że to drewno
tez zastanawiałem się nad hkts ale sa drogie, myslałem tez nad cantonem....jednak wygrał jbl bo to drewno nie plastik do tego dwudrożne

muzyka juz brzmi tak sobie ale do muzyki mam osobne stereo

wziąłbym 608 i jbl 178 jesli nie chcesz za duzo wydać - z czasem może sobie zmienisz kolumny na coś lepszego....(tak planowałem ale na wieksze brak miejsca a jbl dobrze wisi na ścianie i nie przeszkadza)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Tak zrobiłem, Onkyo 608 zamówione. Dzięki wielkie.

Podstawowe zadanie dla tych kolumienek to filmy i telewizja, jak mówisz że dają rade to poszukam kolejnych ofert. Żona też zaakceptowała wygląd ;)

Co do HKTS 7 to znalazłem przystępną cenowo oferte ale drewno to drewno więc zostaje JBL.

Jeszcze raz dzięki.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Czy te JBL maja jakieś kable w zestawie? Jeśli nie to jaka średnica kabla jest potrzebna do nich?

BTW Onkyo 608 dotarł i póki co świetnie sie prezentuje i na razie posłuży jako wzmacniacz słuchawkowy.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dlaczego szrot? Do kina ponoć nadają się dobrze. Poza tym wygląd tez jest ważny (m.in żona zwraca na to uwage ale ja też) a te Cantony wyglądają paskudnie ;)
 
Do góry