Denon czy Pioneer

phoba

New member
Witam,

Rozważam zakup ampla i waham się między Denonem 1100W, a Pioneerem 529.

Wystarczy mi 5 kanałów do kina, więc 7.1 w Denonie nie jest dla mnie zaletą. Generalnie Pioneer jest tańszy od tego Denona i ma więcej mocy - 130W przy 2 kanałach na 6 Ohmach. Na analogicznych założeniach 1100W daje 120W, więc znowu punkt dla Pioneera.

Jednak co mnie zdziwiło, zaniepokoiło i zbiło z tropu to gdy na odsłuchu podczas ciszy (tzn nie był odtwarzany żaden utwór) zwiększałem VOL na maxa - w Pionierze nieco powyżej połowy skali dało się słyszeć wyraźny szum, który narastał wraz ze zwiększaniem VOL. Na Denonie była absolutna cisza nawet po dojściu głośności do maxa. Kolumny Dali Zensor7, muzyka raczej spokojna chill out, smooth jazz, pop. Nie będę słuchał muzy z wykopem, która zagłuszy ten szum, ale przy spokojnej, ciechej muzyce pewnie będę musiał podkręcać VOL.

Skąd się bierze ten szum? Na ile przeszkadza w odsłuchu na codzień? Czy to była wada tego egzemplarza, czy generalnie 529 mają taką przypadłość? Czy ktoś kto ma 529 może potwierdzić, że u niego też jest takie zjawisko? Czy w kinie też słychać te szumy (dźwięk idzie na 5 ścieżek, więc może te szumy znikają)?

Mile widziane wszelkie opinie i doświadczenia z Pioneerem 529 jak i Denonem 1100W, nie tylko w kwestii szumu, ale użytkowania w ogóle.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Z ta moca 130 i 120 wat to troche przesadzasz, papier przyjmie wszystko. Kolejnym blednym tokiem myslenia jest teza, że skoro nie potrzebuje 7.1 to wystarczy podstawowy model 5.1. Otóż to nie jest tak, ze wyższe modele są droższe dlatego, że maja 7.1 tylko dlatego ze maja lepsze podzespoły, zasilacze itd itd. Nastepnie, sadze, że zdajesz sobie sprawe z faktu ze takie podstawowe modele amplitunerow kinowych graja bardzo ale to bardzo przecietnie i do muzyki raczej nie nadaja sie kompletnie? W miare akceptowalna jakośc dzwieku oferuja amplitunery za ok. 2000zl w gore a wiec X2100, HK 270, Pioneer 924 itd. Moim zdaniem kino domowe dobrze brzmiace to jest wydatek min. 5-6 tys zl. w stosunku 2000 za ampli i 3000-4000 za zestaw kolumn, obowiazkowo z subwooferem, ktory w kinie jest konieczny. Jesli zamierzasz wiecej sluchac muzyki to proponuje amplituner stereo i pare dobrym muzycznych kolumn, efekt w muzyce bez porownania a i film mozna obejrzeć w stereo.
 

Stuart

New member
To jest wyjątkowo przyjemna i dobra wiadomość ..... masz potrząsnął opublikowania go rock you do wysyłania go ........ !!!!
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Masz prawo sie ze mna nie zgodzić, poprostu ja wychodze z założenia, że jak mam wydac juz jakies pieniadze to wole poczekac, uzbierac wiecej i kupic raz a dobrze. Aby potem sie nie okazalo, ze cholera zaoszczedzilem 500-600zl i brakuje tego czy tamtego a moglem poczekac i kupic np. model wyzej. Dla mnie 2000 tys zl to sa spore pieniadze i jak wydac to na cos wmiare godnego a nie na szybko aby tylko wydac i miec zestaw w domu.
 

collider

New member
Bez reklam
Masz prawo sie ze mna nie zgodzić, poprostu ja wychodze z założenia, że jak mam wydac juz jakies pieniadze to wole poczekac, uzbierac wiecej i kupic raz a dobrze. Aby potem sie nie okazalo, ze cholera zaoszczedzilem 500-600zl i brakuje tego czy tamtego a moglem poczekac i kupic np. model wyzej. Dla mnie 2000 tys zl to sa spore pieniadze i jak wydac to na cos wmiare godnego a nie na szybko aby tylko wydac i miec zestaw w domu.

To jest gonienie kroliczka bo za chwile mozesz sobie powiedziec czemu nie dolozylem kolejnych 6 setek i nie kupilem tamtego. Dla mnie wazniejszym elementem jest dobre zestrojenie zestawu. Mozesz kupic drogi, ktory i tak ci nie da satysfakcji. Piszesz o magicznej cenie za ampek 2tys zl. Mialem ampka o dwie polki wyzej od obecnego i na moich glosnikach po zmianie nie zauwazylem pogorszenia brzmienia czy efektow kinowych. Czesto amplitunery za 1-1, 5tys maja te same bebechy co ten wyzszy model np. ten sam DAC a roznia sie iloscia kanalow czy funkcji z ktorych pozniej okazuje sie ze i tak polowy nie uzywasz. Ktos napisze maja inna moc. No tak, tyle ze to wiaze sie z doborem odpowiednich glosnikow. I tak w kolko.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wyższy model to nie tylko bajery, ale lepsza dynamika, więcej funkcji, bardziej zaawansowane audyssey itd. Fakt, jeżeli ktoś posiada pomieszczenia 12mkw i monitory, to nie potrzebuje wypasionego amplitunera z mocnym zasilaniem, aczkolwiek ten mocniejszy posiada funkcje o których pisałem. Akurat na cene to nie ma co patrzeć, bo to dziwnie się zmienia. Ja swoje Onkyo serii 6xx kupiłem za 1450zł, gdzie teraz trzeba dać te srednio 2k. Popatrzcie jak kształtowaly się ceny Denona od modelu 1612, gdzie można go bylo kupić jak dobrze pamiętam za niecałe 1300zł, później już droższy 1713 a teraz X2000 i X2100, gdzie kosztuje wyjściowo 2,5k. Dać o 1k więcej praktycznie za ta samą klasę amplitunera, to drobna przesada.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To jest gonienie kroliczka bo za chwile mozesz sobie powiedziec czemu nie dolozylem kolejnych 6 setek i nie kupilem tamtego. Dla mnie wazniejszym elementem jest dobre zestrojenie zestawu. Mozesz kupic drogi, ktory i tak ci nie da satysfakcji. Piszesz o magicznej cenie za ampek 2tys zl. Mialem ampka o dwie polki wyzej od obecnego i na moich glosnikach po zmianie nie zauwazylem pogorszenia brzmienia czy efektow kinowych. Czesto amplitunery za 1-1, 5tys maja te same bebechy co ten wyzszy model np. ten sam DAC a roznia sie iloscia kanalow czy funkcji z ktorych pozniej okazuje sie ze i tak polowy nie uzywasz. Ktos napisze maja inna moc. No tak, tyle ze to wiaze sie z doborem odpowiednich glosnikow. I tak w kolko.

To idąc tym tokiem rozumowania najlepiej kupic najtanszy amplituner kinowy bo i tak w wiekszości naszych pomieszczen wiekszy, mocniejszy jest nie potrzebny i sie go nie wykorzysta. A jeszcze jak miales ampli 2 dwie polki wyzej i nie zauwazyles roznicy w brzmieniu to faktycznie w twoim przypadku jakakolwiek inwestycja mija sie z celem.

To nie jest gonienie króliczka tylko rozsądne wydawanie swoich cieżko zarobionych pieniedzy. Czego to sie człowiek nie nauczy czytając forum, od dziś dzieki Tobie wiem, że nie warto inwestować w droższe, lepsze i wydajniejsze komponenty, najważniejsze jest dopasowanie zestawu.. :D

Niestety jak głosi stara zasada, Twoj zestaw gra tak jak jego najgorszy element. Budując zestaw nie mozna oszczedzac na np. Amplitunerze a kupować o wiele lepsze kolumny. Calość zaestawu powinna być raczej podobnej klasy.

Kolega wspomina o Dali Zensor 7, do takich kolumn zakup podstawowego amplitunera nie ma kompletnie sensu bo nie wykorzysta ich potencjału.
 

collider

New member
Bez reklam
To idąc tym tokiem rozumowania najlepiej kupic najtanszy amplituner kinowy bo i tak w wiekszości naszych pomieszczen wiekszy, mocniejszy jest nie potrzebny i sie go nie wykorzysta. A jeszcze jak miales ampli 2 dwie polki wyzej i nie zauwazyles roznicy w brzmieniu to faktycznie w twoim przypadku jakakolwiek inwestycja mija sie z celem.

To nie jest gonienie króliczka tylko rozsądne wydawanie swoich cieżko zarobionych pieniedzy. Czego to sie człowiek nie nauczy czytając forum, od dziś dzieki Tobie wiem, że nie warto inwestować w droższe, lepsze i wydajniejsze komponenty, najważniejsze jest dopasowanie zestawu.. :D

Niestety jak głosi stara zasada, Twoj zestaw gra tak jak jego najgorszy element. Budując zestaw nie mozna oszczedzac na np. Amplitunerze a kupować o wiele lepsze kolumny. Calość zaestawu powinna być raczej podobnej klasy.

Kolega wspomina o Dali Zensor 7, do takich kolumn zakup podstawowego amplitunera nie ma kompletnie sensu bo nie wykorzysta ich potencjału.

Wygrales. Nastepnym razem wezme porzyczke w SKOKU i kupie sobie sprzet polke wyzej.

Rozsadne wydawnie pieniedzy to kupienie sprzetu adekwatnego do swoich mozliwosci finansowych, lokalowych oraz realnych potrzeb i oczekiwan.

Mialem wczesniej Pioneera VSX 920. Jest, byl to ampek z polki obecnego 924. Czyli pomiedzy seria 5 a 9 jest jeszcze 8. To chyba dwie polki wyzej. Jezeli sie myle to moja opinia traci na wartosci. Wyobraz sobie, ze brzmieniowo nic nie stracilem albo jestem gluchy jak pien. Jednak gdybys sie bardzo upieral zawsze mozesz dokonac gdzies porownania obu urzadzen. Na poczatek powinna wystarczyc ci specyfikacja z ktorej dowiesz sie, ze roznica wzmaka to tylko 10W na kanal. Jezeli sie nie myle to Pioneer zastosowal tez w obu urzadzeniach podobnej klasy DAC.

Twoja stara zasda tez musi byc chyba bardzo stara z czasow gdy laczono razem deski do prasowania i krajalnice. Bo dla mnie nie cena glosnikow i ampka jest wazna tylko jak sie one zgrywaja bo jak zapewne wiesz kazdy ampek czy producent ma charekterystyczne brzmienie swojego urzadzenia. Chodzi wiec o to by dobrac tak ampek czy wzmak do kolumn by mialy brzmieniowa spojnosc lub maskowaly niedoskonalosci ampka a innym razem pokazywaly jego zalety. I takim sposobem mozna kupic czy dobrac sobie sprzet, ktory bedzie odpowiadal wlasnym preferencjom. Nie zgodze sie tez z tym, ze slaby ampek nie moze byc laczony z duzo lepszymi glosnikami. Moim zdaniem jak najbardziej bo dzieki takiemu zabiegowi nie zmieniajac elektroniki mozemy znaczac poprawic brzmienie zestawu.
 

dmk84

New member
To jak Ampli kosztuje 2000pln to jest dobry!?
A jaki będzie po kilku miesiącach gdy potanieje do ok 1500pln ustępując miejsca nowszym modelom!?
Dalej będzie dobry czy będzie zaliczany do budżetowego szajsu niewartego wydania kasy(bo lepiej dołożyć)
Niektórzy nie mogą się pogodzić z tym że droższe nie znaczy lepsze.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
pozwole sie wtracic gdyz przez ostatni miesiac mialem trzy amplitinery i dwa wzmacniacze, hk 156 do stereo dramat gra bo gra i tyle, hk 360 byl juz duzo lepszy ale gdy stal przy wzmaku hk 970 wygladal blado, kupilem hk avr460 i wymienilem wzmak na hk980, po dobrych odsluchach wzmaka 970 nie podlaczalem nawet ampli na dluszy czas zeby posluchac w stereo, ktos madrzejszy z tego forum powiedzial: czy aby napewno jest ci potrzebna ta kombinacja pre-out, posluchaj swego ampli na spokojnie i zobacz co jest grane... dzis podjalem decyzje ze wzmak hk980 idzie na handel gdyz avr460 gra jak na ampli w stereo super... nie jest to roznica taka zeby stal kolejny klocek za 1000zl.

oczywiscie kazdy mierzy sily na zamiary ale zgadzam sie z tym ze od taniego ampli nie mozemy wymagac stereo na jakims przyjemnym poziomie.
 

collider

New member
Bez reklam
pozwole sie wtracic gdyz przez ostatni miesiac mialem trzy amplitinery i dwa wzmacniacze, hk 156 do stereo dramat gra bo gra i tyle, hk 360 byl juz duzo lepszy ale gdy stal przy wzmaku hk 970 wygladal blado, kupilem hk avr460 i wymienilem wzmak na hk980, po dobrych odsluchach wzmaka 970 nie podlaczalem nawet ampli na dluszy czas zeby posluchac w stereo, ktos madrzejszy z tego forum powiedzial: czy aby napewno jest ci potrzebna ta kombinacja pre-out, posluchaj swego ampli na spokojnie i zobacz co jest grane... dzis podjalem decyzje ze wzmak hk980 idzie na handel gdyz avr460 gra jak na ampli w stereo super... nie jest to roznica taka zeby stal kolejny klocek za 1000zl.

oczywiscie kazdy mierzy sily na zamiary ale zgadzam sie z tym ze od taniego ampli nie mozemy wymagac stereo na jakims przyjemnym poziomie.

Tyle, ze ty piszesz o AVR460. To juz bardzo porzadny klocek.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Co pokazuje i sam sie przekonalem ze ampli do stereo musi byc wysoki, najlepsze rozwiazanie to odsluch i wybór...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Collider, podstawa to dobry wzmacniacz/amplituner. Dlaczego? Otóż jak mamy konkretny piec to przy slabych kolumnach wyciagnie z nich max mozliwosci. W przeciwnym wypadku kiedy mamy slaby piecyk to sytuacja jest o tyle gorsza ze jesli za jakis czas kupimy konkretne kolumny to slaby wzmacniacz nie bedzie w stanie ich wysterowac w odp. sposób i wtedy bedziemy musieli sprzedac taki amplituner za pare zlotych i kupic od nowa konkretny piec, wiec dlatego sadze, że lepiej jest odrazu kupic porzadny amplituner niz bawic sie w pol srodki.

Mowisz o pioneerach, ja z pionkiem doczynienia mialem przez chwile w sklepie. Za to moge Ci powiedziec jak jeszcze pare ladnych lat temu kupilem swoje pierwsze kino. Zestaw z tanim amplitunerem Yamahy, jeszcze bez HDMI, DVD i zestaw kolumn 5.0 Eltax. Na poczatku to bylem zachwycony takim sprzetem. Potem sprzedalem Ampli i DVD i kupilem Denon AVR 1910 wiec wlasnie amplituner za 2195 zl. Przeskok jakosciowy byl mniej wiecej taki jak miedzy amplitunerem a wzmacniaczem stereo podczas sluchania muzyki z CD. Takze nie mow, ze nie ma sensu inwestycja w lepsze komponenty bo ma i to dosc znaczny.
 

collider

New member
Bez reklam
Collider, podstawa to dobry wzmacniacz/amplituner. Dlaczego? Otóż jak mamy konkretny piec to przy slabych kolumnach wyciagnie z nich max mozliwosci. W przeciwnym wypadku kiedy mamy slaby piecyk to sytuacja jest o tyle gorsza ze jesli za jakis czas kupimy konkretne kolumny to slaby wzmacniacz nie bedzie w stanie ich wysterowac w odp. sposób i wtedy bedziemy musieli sprzedac taki amplituner za pare zlotych i kupic od nowa konkretny piec, wiec dlatego sadze, że lepiej jest odrazu kupic porzadny amplituner niz bawic sie w pol srodki.

Mowisz o pioneerach, ja z pionkiem doczynienia mialem przez chwile w sklepie. Za to moge Ci powiedziec jak jeszcze pare ladnych lat temu kupilem swoje pierwsze kino. Zestaw z tanim amplitunerem Yamahy, jeszcze bez HDMI, DVD i zestaw kolumn 5.0 Eltax. Na poczatku to bylem zachwycony takim sprzetem. Potem sprzedalem Ampli i DVD i kupilem Denon AVR 1910 wiec wlasnie amplituner za 2195 zl. Przeskok jakosciowy byl mniej wiecej taki jak miedzy amplitunerem a wzmacniaczem stereo podczas sluchania muzyki z CD. Takze nie mow, ze nie ma sensu inwestycja w lepsze komponenty bo ma i to dosc znaczny.

Nieprawda. Dobry amplituner a slabe glosniki to zle polaczenie. Wedlug mnie lepiej miec slaby ampek a dobre glosniki. Da ci to lepsza jakosc. Elektronike tez latwiej wymienic gdyz to zestaw glosnikow jest zazwyczaj drozszy i tak jak elektronika sie szybko nie starzeje.
 

popej

New member
Ze słabych kolumn nic się nie da wyciągnąć. Zresztą nie ma takich kolumn, które by grały idealnie. Co innego wzmacniacze. Łatwo zrobić perfekcyjny wzmacniacz i właściwie większość taka jest. Dlatego jeżeli już podchodzić do sprzętu od strony ekonomicznej, to najwięcej efektu przyniesie inwestycja w te trudne elementy, czyli kolumny lub korektę akustyczną pomieszczenia.
 
Do góry