Denon czy Onkyo

brabus87

New member
Witam, parę dni temu zakupiłem zestaw kina domowego ze względu na głośniki które były w zestawie. Głośniki były z amplitunerem Denon'a AVR 1312 i tu teraz się zastanawiam czy lepiej sprzedać ten amplituner i kupić Onkyo HT-R548. Zależy mi na minimum 2 wejściach optycznych (m.in. dlatego, że mam hd player'a Ariva 210 oraz komputer z optykiem) ponadto Onkyo obsługuje FLAC z poziomu amplitunera moc wg producentów to 110 i 100W na kanał przy czym 100W ma Onkyo. Nie znam się na przetwornikach itp. dlatego się zastanawiam czy nie stracę na dźwięku wybierając funkcjonalność Onkyo. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
funkcjonalnością Onkyo będzie mnimalnie lepsze , ale jego zaciski głośnikowe jakoś do mnie nie przemawiają

jak już to skoczył bym w Onkyo 509 - zyskasz dodatkowo radio internetowe , wyjście sygnału na drugą strefę ( jak masz inny sprzęt to podpinasz go pod amplituner i słuchasz np radia internetowego , a na samym ampli oglądasz film w 5.1 ) i jeszcze mocniejszy zasilacz niż w Denonie ( 370W a Denon -330W ) natomiast 548 ma 300W zasilacz

na Ceneo 509 jest 60zł droższy od 548 - myślę że warte dołożenia
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Po co używać optyka skoro są 4 wejścia HDMI ?
Do Onkyo 548 ciężko jest podłączyć kable bo zrezygnowano z normalnych zacisków ;) Wreszcie po co jakieś USB skoro mamy podłączony komputer ?
 

TomaszZz

New member
Nie no nie zawsze można słuchać muzyki z kompa. USB się przydaje.
Optyka czasami warto używać jako wejście sygnał tv kiedy np. Oglądasz DVBt/c, bo przecież TV nie ma wyjścia HDMI.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
No właśnie czyli ten jeden optyk do dzwięku TV właśnie. Reszta urządzen przez HDMI, po to są :>

Pobaw sie tym USB przed zakupem lepiej ;)
 

brabus87

New member
Bawiłem się tym USB i wymyśliłem sobie, że kupię jakiegoś małego gabarytowo pena 8 lub 16 gb i będę miał w amplitunerze te flac'ki których najczęściej słucham. Pytanie cały czas tylko o to czy dźwięk będzie równie dobry z Onkyo 548 lub 509 jak na tym Denonie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
ja skłaniał bym się w tym przypadku do Onkyo 509 bo ( już to pisałem ) :
-masz USB i nawet dysk 1T obsłuży
-wejście LAN przez co obsługę sieci DLNA ( flac leci z kompa do amplitunera i po sprawie )
-ma radio internetowe ( ponad 12tyś. stacji )
-w tej klasie cenowej w porównaniu z Denonenem 1311 zagra podobnie
-jest niewiele droższy od 548
-ma więcej wejść niż Denon 1311 , który jest bardzo okrojony 1x optyk + 1x coaxial ( w Onkyo 2x2 i to wg mnie minimum ) -porównaj sobie zdjęcia amplitunerów - tylny panel
-najmocniejszy zasilacz ( może też nie jakiś kolos , ale zawsze coś )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Anonymus

New member
Zdecydowanie ONKYO DENON niestety ze względu i na zdecydowanie okrojoną funkcjonalność i fatalny serwis odradzam

plusy Onkyo-TX-NR509:
- LAN
- USB
- 2x optyczne
- 2x coaxial
- 4x HDMI
- 2x component video
- lepsze wykonanie

minusy:
na stałe wyprowadzony przewód zasilający

plusy DENON AVR-1311
- odłączany przewód zasilający

minusy:
- plastikowy front
- 3 HDMI
- brak USB
- brak LAN
- kiepski zasilacz (przy dłuższym słuchaniu w trybie 5.1 na większej głośności uszkadza się zabezpieczenie termiczne transformatora - serwis za pierwszym razem naprawia bezpłatnie, kolejna naprawa 170 zł)
- czasami w moim egzemplarzu słychać było "skwierczenie w głośnikach" - serwis stwierdził że takowa usterka u nich nie występuje i zwalił to na "cechę sprzętu"

AVR-1311 użytkowany niecałe 4 miesiące (w pokoju nastolatka) w tym czasie przebywał łącznie 9 tygodni w serwisie ;-( całe szczęście zwrócono mi koszt zakupu. Niestety co do marki DENON jak i jego serwisu mam bardzo negatywną opinię użytkowałem AVR-1506 i było to rewelacyjne urządzenie niestety im później wykonane AVR-4310, AVR-4311, AVR-3312 niestety urządzenia są bardzo awaryjne serwis ma olbrzymie problemy z naprawą zazwyczaj sprzęt wracał z naprawioną usterką pierwotną ale wychodziła kolejna, rozmowa telefoniczna z serwisem w mojej ocenie wygląda jak rozmowa na straganie - podnoszenie głosu przez serwisanta, zwalanie winy na niewłaściwą konfiguracje, nieznajomość instrukcji użytkowania, uszkodzone kolumny i kwiatek: brak RDS w AVR-4310 stwierdzono że spowodowany jest złą anteną - po wysłaniu klocka do serwisu (niestety płatnego) w niemczech okazało się że uszkodzony jest procesor - koszt 120€ ale urządzenie działa poprawnie. Możliwe, że moja awersja do DENONA jest spowodowana złymi doświadczeniami ale każdemu polece wszystko poza DENONEM :)
 
Do góry