Denon czy Onkyo

tomeczek82

New member
Byłem ostatnio w Saturnie i człowiek z obsługi polecił mi że zamiast Denona Lepiej kupić Onkyo są leszpe tańcze i nie chińskie jak to Denon
Chodzi o modele

Denon AVR X1000 kontra Onkyo tx-nr1515
denon avr x2000 kontra Onkyo tx-nr626

Prośba o pomoc byłem już mocno nastwiony na Denona X1000 a ty facet namieszał mi w głowie
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obie firmy są znane i renomowane. Jakość na tym samym poziomie. Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz kolumn. W stereo mnie bardziej odpowiada dźwięk Denona. W kinie oba urządzenia będą porównywalne. Onkyo są lepiej wyposażone i mają trochę mocniejsze zasilacze. najlepiej posłuchaj i wybierz coś pod Siebie. Z radami sprzedawców różnie bywa. Nie zawsze są obiektywne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak klega pisze to zalezy na czym Tobie zalezy i co lubisz. Do tego co mowia Panowie w takich sieciowkach to tez trzeba miec dystans, osobiscie w jednym saturnie i w jednym MM spotkalem po jednym pracowniku co naprawde mieli duzo wiedzy na temat pewnych rzeczy a tak to niestety bywa bardzo roznie i generalnie slabo.. Najlepiej samemu isc posluchac tego co sie slucha i podjac decyzje. A patrzac na zestawy ktore kolega wymienil to ja bym sie nad tymi drozszymi modelami zastanawial, zawsze troszeczke lepiej bedzie w stereo..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Byłem ostatnio w Saturnie i człowiek z obsługi polecił mi że zamiast Denona Lepiej kupić Onkyo są leszpe tańcze i nie chińskie jak to Denon
Chodzi o modele

Denon AVR X1000 kontra Onkyo tx-nr1515
denon avr x2000 kontra Onkyo tx-nr626

Prośba o pomoc byłem już mocno nastwiony na Denona X1000 a ty facet namieszał mi w głowie
Musiałeś trafić na naganiacza.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Musiałeś trafić na naganiacza.

Dlaczego na naciagacza? Dlatego ze powiedzial ze onkyo jest lepsze ? A jakby powiedzial ze Denon jest lepszy to juz nie bylby naciagaczem? Wyrazil swoje zdanie tylko mysle ze tego juz nie powiedzial , jak rowniez nie wytlumaczyl koledze swojego wyboru. Wiec ni jak to sie ma do podjecia decyzji przez kupujacego.. Najlepiej samemu przetestowac.. Do tego slowo lepszy to jak sam wiesz moze byc bardzo szeroko rozumiane i mysle ze jesli np przyszedlbym do Twojego sklepu i zapytakl sie co bys Kolego mi polecil - denona 4520 czy onkyo 5010 , mysle ze odpowiedzialbys ze denon, a jak sam widzisz po kilku odlsuchach uwazam ze onkyo jest lepsze niz denon jesli chodzi o te dwa modele , ale zaznaczam ze jest to moje zdanie ... i to ze w kilku sklepach to samo sadzili sprzedawcy, a w kilku innych inaczej to nie zmienia faktu ze to ja podejmuje decyzje to co mi pasuje bez wzgledu co sadzi dany sprzedawca. Z prostego powodu bo to mi musi sie podobac.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zmienia to faktu, ze sprzedajacy pierniczy glupoty ;) Taka argumentacja do mnie nie trafia i to samo bym napisal w odwrotnym przypadku. Naganiacz, naciagacz, fanboy czy laik, jak zwal tak zwal, na jedno wychodzi, bo to klient na tym ucierpi.
 

collider

New member
Bez reklam
Sprzedawca ma prawo do wyrażania własnej opini na temat sprzętu podobnie jak każdy z nas tu na forum. Prawdą jest też to, że często sprzedawcy zachwalają produkt, który chcą wypchnąć ze swojego magazynu. Dlatego zawsze warto jest przed pójściem do sklepu rozeznać się samemu w temacie chociaż i to nie gwarantuje udanego zakupu.
 

MKa11

New member
Jeszcze jedna rzecz, argument, że coś jest produkowane w Chinach i to ma być gorsze od ampli wyprodukowanego w Malezji czy Sri Lance? Zdecydowana większość budżetowych rozwiązań stamtąd pochodzi, najwyższe modele dopiero "składają" w Japonii.
 

krystian1993

New member
Niestety ale w tej chwili większość sprzętu (nawet cholernie drogiego) jest robiona w Chinach. Przykładowo odtwarzacz CD Denon 720ae, który kupowałem za 1500 zł jest robiony w Chinach, poprzedni model 700 był jeszcze Made in Japan. Myślę, że tym nie ma co się aż tak bardzo kierować. A jeśli chodzi o sprzedawców to w sieciówkach zdarzało się, że jeden chwali jedną firmę a tymczasem drugi zaraz za rogiem na nią wrzuca. Jedynym wyjściem jeśli chcesz być zadowolony jest posłuchanie oby dwóch sprzętów. Opinię na forach też mogą Ci nie pomóc bo każdy ma inne gusta.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie zmienia to faktu, ze sprzedajacy pierniczy glupoty ;) Taka argumentacja do mnie nie trafia i to samo bym napisal w odwrotnym przypadku. Naganiacz, naciagacz, fanboy czy laik, jak zwal tak zwal, na jedno wychodzi, bo to klient na tym ucierpi.

Dokladnie tak jak piszesz straci klient bo taka argumentacja nie ma nic do zycia, a to tylko zdanie sprzedawcy ktora w takim sklepie w wogole nie ma podparcia zadnego bo oni odsluchow nie prowadza. Ale kazdy powinien miec na uwadze to ze chcac kupic naprawde to co sie podoba to nalezy to przesluchac..

Jeszcze jedna rzecz, argument, że coś jest produkowane w Chinach i to ma być gorsze od ampli wyprodukowanego w Malezji czy Sri Lance? Zdecydowana większość budżetowych rozwiązań stamtąd pochodzi, najwyższe modele dopiero "składają" w Japonii.

Jesli o ten argument chodzi to w wogole czysta glupota, ale co sie dziwic jak w wiekszosci wypadkow to sa tacy sprzedawcy jak sprzedawca w sklepie obuwniczym , pracuje tam i sprzedaje ... Sa typowe sklepy sieciowe gdzie np konkretna firme sie promuje i np saturn na maxa wszystkim wsadza tv samsunga, przynajmniej z tego co ja zaobserowalem w swoim miescie..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takich sklepach jak Saturn czy MM sprzedawcy często nawet nie wyrażają swojego zdanie. Są robione akcje, że promowany jest dany sprzęt nie dlatego, że jest lepszy tylko dlatego, że mają duże stany magazynowe i chcą się go pozbyć, bądź też przedstawiciel jakieś firmy posmarował kierownikowi i sprzedawcy mają narzucone, żeby promować dany produkt. Nie ma to nic wspólnego z rzetelnym doradzaniem klientowi. Oczywiście nie jest tak zawsze, pojedyncze przypadki się zdarzają. Kiedyś w MM jeden z sprzedawców gadał nawet sensownie i miał sporo wiedzy, ale to rzadkość.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dlaczego na naciagacza? Dlatego ze powiedzial ze onkyo jest lepsze ? A jakby powiedzial ze Denon jest lepszy to juz nie bylby naciagaczem? Wyrazil swoje zdanie tylko mysle ze tego juz nie powiedzial , jak rowniez nie wytlumaczyl koledze swojego wyboru. Wiec ni jak to sie ma do podjecia decyzji przez kupujacego.. Najlepiej samemu przetestowac.. Do tego slowo lepszy to jak sam wiesz moze byc bardzo szeroko rozumiane i mysle ze jesli np przyszedlbym do Twojego sklepu i zapytakl sie co bys Kolego mi polecil - denona 4520 czy onkyo 5010 , mysle ze odpowiedzialbys ze denon, a jak sam widzisz po kilku odlsuchach uwazam ze onkyo jest lepsze niz denon jesli chodzi o te dwa modele , ale zaznaczam ze jest to moje zdanie ... i to ze w kilku sklepach to samo sadzili sprzedawcy, a w kilku innych inaczej to nie zmienia faktu ze to ja podejmuje decyzje to co mi pasuje bez wzgledu co sadzi dany sprzedawca. Z prostego powodu bo to mi musi sie podobac.
Z tych dwóch odpowiedziałbym Onkyo i naweto to Ci proponowałem :)
Po drugie NAGANIACZA, a nie naciągacza.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na szybkiego przeczytalem i stad to przejezyczenie :) a jesli mi proponowales onkyo to przepraszam, nie pamietam :) ale tak jak kiedys pisalem ze w wiekszosci sklepach proponowali onkyo,( chodzi oczywiscie o te dwa konkretne modele ), a tutaj na forum sie przyjelo, ze jesli chodzi o nizsze modele to muzyka powiedzmy denon , harman itp, a kino to onkyo, ja uwazam ze wszystkie amplitunery niskie sa lekko mowiac srednie, a w kinie w zaleznosci od zasilacza i preferencji kazdego z nas - jedne lepiej sobie radza, a inne slabiej..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
A dla mnie najlepiej sobie radzi Yamaha. I w kinie i w muzyce :)

Sympatyczny Dyziu ja wiem, że w tej chwili jesteś pod olbrzymim wrażeniem produktu który zakupiłeś, ale z czasem ci to przejdzie i wtedy zrozumiesz, że są na świecie rzeczy które się nawet fizjologom nie śniły ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie to się nie dziwie. Trochę masz przeskok w porównaniu do przedniego zestawu. Czy po podłączeniu końcówki jest duża różnica w stereo?
 
Do góry