DENON czy ONKYO?? Pomocy co wybrać ...Zapodajcie zapodajcie pomysły i opinie!!!

bildex

New member
Witam!
Mam zamiart zmienić amplituner . Tylko nie wiem na co. Zastanawiam sie nad wyborem DENON AVR 2307 lub ONKYO TX SR674 lub 604.
Zestaw będzie grał z kolumnami Wharfedale Diamond seria 8 + sub aktywny Wharfedale SW150. Pokój około 25m2. Zależy mi by miał 2 wejścia/1 wyjście HDMI poniewać w plaźmie mam jedno wejście DVI. Więc niedługo będzie problem.

-Czy jest sens kupować 674? tylko dla skalera?
Z tego co wiem 604 nie ma skalera.
- Czy oba ampli bedą pracowac z N-ką?
-Czy można konwertować sygnał z komponenta na wyjście HDMI ??
tzn podłączam DVD przez komponent do Ampli a ten przez HDMI do Plazmy.
Będzie to działać?

Czekam na jakiekolwiek opinie i porady .
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli DVD ma skaler lub tuner satelitarny ma skaler, to nie ma sensu posiadanie go w amplitunerze.

Onkyo 674 konwertuje komponent na HDMI, podobnie jak Denon 2307. Nie wiem, czy konwersję posiada Onkyo 604, ale chyba nie.

Z n-ką są kłopoty i to w połączeniu z Onkyo. O kłopotach z Denonem nie słyszałem, ale nie oznacza to, że ich nie ma. To najprawdopodobniej przypadłość n-ki.

Poza tym oba amplitunery (gdyż muzycznie Onkyo 604 oraz 674 są jednakowe) są warte grzechu. Osobiście posiadam Denona 2106 i bardzo go sobie chwalę.

ArtS :)
 

bildex

New member
Nom , forumowicze postarajcie się trochę z tymi odpowiedzami.
Bo czas zakupu sie zbliża a żadnej nie otrzymałem informacji od Was.
Czy oba ampli skalują obraz do 1080i/720p?
Bardzo proszę o pomoc...
 

pinja

New member
Onkyo

Ja mam Onkyo 674 i jestem zadowolony i przymierzam się do n, ale z tego co wyczytałem na tym formum z nboxem po HDMI nie działa. Jednocześnie też na tym forum ktoś pisał, że po ostatnie aktulizacji nboxa działa on z Denonem po HDMI.
 

lapt

New member
W tym Denonie masz konwersje z komponentu na HDMI bez upscalingu tj np z 720p na 720p. N-ke podlaczysz komponentem lub HDMI (po ostatnim uaktualnieniu tunera HDMI dziala) a wyjdziesz z ampli kablem HDMI-DVI na TV.
 

bono288

Member
Witam!
Dołączę się do tematu z pytaniem:
chodzi mi o tego Denona 2307 czy posiada upscaler?
Jeśli nie,to co polecacie z upscalerem?
THX za odpo.pozdro
 

bildex

New member
Własnie oglądałem dzisiaj tego Denona i chyba sie na niego jutro(a własciwie dzisiaj skusze). Miła informacja z N-ką ...nareszcie.
Mam DVD z upskalerem ,a słyszałem że jak jest Upskaler w DVD to sygnał przechodzi luźno przez Ampli.
I chyba Denon jest bardziej estetyczny tj. ma bardziej klasyczny wygląd.
A podobnie grają, więc chyba bede bawił się Denonem.
Pozdro i dzięki za podpowiedzi. thx
 

bildex

New member
Witam!
Zakupiłem tego Denona. Mimo że nie ma polskiej instrukcji, wszystko daje sie ładnie ustawić za pomocą instrukcji ang.
Powiem krótko , Wypasiony sprzęcik. SUper dzwiek. Z początku z moimi Wharfdalami grał tak sobie . Ale po ustawieniu wszystkiego ....bajka....
Oglądałem właśnie Piratów z Karaibów,,coś nie samowitego...
Polecam ten sprzęt.
pozdr
 

kaszub

New member
Jesli mimoeszystko chcialbys instrukcje po polsku wejdz na strone HORN-a i napisz maila z prosba o instrukcje(trzeba podac nr gwarancji i sprzetu) a po tyg, moze troche dluzej dostaniesz ja listem poleconym.
 
Do góry