Denon CEOL N9 + monitory

mich_biel

New member
Witam wszystkich.
Posiadam Denona Ceol N9 z oryginalnymi głośnikami które były w zestawie. Gra to w pokoju mojej córki około 13 m2. Chciałbym wymienić te monitory bo są bardzo słabe (jakość muzyki).
Moje wymagania to: monitory mogą być nowe lub używane cena około 1000 zł, musi być kolor biały (Denon jest biały i meble w pokoju).
Z tego co szukałem i czytałem to by mi pasowały Dali Zensor 3 ale cena 2K to za dużo, dlatego zastanawiam się nad JBL Arena 130 lub Pylon Pearl Monitor. Jeszcze nic nie odsłuchiwałem. Może ktoś z was miał do czynienia z tymi monitorami, może coś doradzi, coś podpowie, jakieś inne kolumny ?
Dodam że tego Denona CEOL podpiąłem pod Dali Ikon 6 II bo takie mam w salonie i dawało to naprawdę radę (oprócz jakości muzyki), w porównaniu do HK 3490.
Pozdrawiam.
Michał
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z całym szacunkiem ale JBL Arena 130 to nie jest dobry pomysł
Dobrą propozycją mogą być HECO Music Style 200 są w białym kolorze ,oferują niezły dźwięk .Też niezłe ale o lżejszym dźwięku są Boston Acoustic A25 - zaletą tych kolumn jest to ,że są bardzo łatwe do wysterowania ,wiec Denonowi nic się nie stanie
 

mich_biel

New member
Jutro lub pojutrze pojadę posłuchać na pewno Pylon, Dali i może JBL Arena to zdam relację z odsłuchu.
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam.
 

mich_biel

New member
Witam
Jestem po odsłuchaniu 4 kolumn z Denon Ceol N9. Myślę że wystarczy. Moje wrażenia:
JBL Arena 130 (słabo - zamulony dźwięk),
Pylon Opal Monitor (tak sobie, góra okej, gorszy bas niż w Pearl)
Pylon Pearl Monitor (dobrze)
Dali Zensor 3 (najlepszy dźwięk).
Najlepszy dźwięk i wykonanie to Dali Zensor 3, ale ja wybrałem Pylon Pearl dlatego że naprawdę różnica z Dali jest bardzo nieduża - jak dla mnie, a przynajmniej nie warta dołożenia paru setek więcej ?
Wybrałem polskie kolumny, pierwszy raz je słuchałem i opinie w necie są prawdziwe (zachęcam do ich posłuchania).
Zamówiłem Pylony Perl kolor biały z maskownicami w cenie 900 zł. Powiem tak gdybym miał dołożyć do Dali Zensor 3 około 200 zł to bym dołożył bo na tyle wyceniam ich wartość, a naprawdę dźwięk oraz wykonanie tych Pylonów Pearl mi się spodobał super.
Czekam na odbiór kolumienek.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Myślę że temat można zamknąć.
Pozdrawiam.
 

kobylo

New member
posiadam jbl arena 130 które graja wraz z denonem pma 720ae .Bardzo dobre zestawienie, mocno, energetycznie i dynamicznie. Jak za ta cene kolumny naprawdę fajnie graja, w muzyce elektronicznej sprawdzają się jak najbardziej. Cena tez bardzo dobra
 
Do góry