Denon AVR3808 + TV + DVD + PS4

SebastianF

New member
Panowie, i panie jak to czytają, czy może mi ktoś z was pomóc, bo już nie wiem czy jestem tak tępy czy mój danon się przeterminował. Problem jest w tym że amplituner służył mi tylko do słuchania muzyki, nigdy nie był podłączony do TV. Teraz zapragnąłem podłączyć do niego DVD i całość do TV. Zaczynam testowo - podłączam kablem HDMI TV (we.4) i HDMI OUT w amplitunerze. Włączam TV na HDMI4, amplituner (tylko zasilanie) i widzę ciemność. Brak jakiegokolwiek menu, nic. Ten sam kabelek przełączam do PS4 i wszystko ładnie działa wiec kabel wyeliminowany. Testowo podłączam DVD (niestety tylko kabelki chinch) do amplitunera, upewniam się że są w In-DVD i słyszę głos w głośnikach ale obrazu nie ma. Teraz pytanie do was, czy muszę odprawić jakieś czary nad pilotem (mam tylko jeden taki z pseudo wyświetlaczem) żeby dało sygnał do TV, czy po prostu mam coś zwalone i sprzęt musi jechać na serwis.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
hdmi to cyfra, chinch to analog. Nie zagra to praawidlowo
Masz wyjscie optyczne w DVD?
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
Po optycznym i tak wizji nie będzie.
Skoro dvd ma tylko złącza analogowe, to musisz wyjsć z ampli do tv po analogu, czyli żólty czincz [video out z ampli] do tv. Lub z dvd video out bezpośrednio do tv
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Wiem, ze nie bedzie, myslalem, ze z DVD chce tylko sluchac ew. muzyki.
Niech kupi jakis tani odtwarzacz bluray i podlaczy zamiast DVD pod amplituner.

Jaki to model DVD, bo nie wierze, ze nie ma optyka.

A glosniki jakies sa? Jak nie, to po co Ci amplituner?
 
Ostatnia edycja:

SebastianF

New member
Dziękuję za pomoc, DVD a raczej PS4 zadziałało. Nie byłem świadomy tego że kabelki mogą mieć tak duży wpływ na podłaczenie. Oczywiście wiem, że tanie cienkie marketowe po 5zł nie maja szans z jakimiś grubymi pozłacanymi itd, na tyle to nie jestem zacofany ale że IN/OUT musi iść tak samo to już nie. Po tym co przeczytałem od Was zrobiłem tak że DVD odpiąłem od amplitunera i pod wejście do amlitunera DVD HDMI podłączyłem PS4. Obraz ożył, jest na ekranie menu itd. Teraz muszę powalczyć z dźwiękiem bo mi go brakuje. Wcześniej miałem dźwięk po optyku z PS4 do amplitunera a obraz bezpośrednio do TV i to śmigało, a teraz po podpięciu HDMI obraz mam ale głosu brak.
Wracajac jeszcze do innego pytania o mój sprzęt to AVR3808 + DVD1000 (bo tak jest na panelu z przodu napisane) dostałem w rozliczeniu za pracę, taki zestaw stał sobie z boku, bo właściciel miał już nowy sprzęt i tego zamierzał sie pozbyć. W planach było ustawienie 7.1 ale mieszkanie powoli zagracało się, i pozostało tylko stereo na kolumnach Pylon perl 25 i może kiedyś chociaż dojdą 2 monitorki z tyłu i sub obok TV.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
to ja juz nie wiem...
Chcesz korzystac z DVD, czy nie, skoro je odpiales i nie napisales co wiecej z nim zrobiles?

Glosnik centralny tez musisz miec, w koncu tam glownie dialogi slychac w systemie 5,1 i wiecej

Ten Denon DVD-1000 posiada wyjscie optyczne.

Jaki masz model TV, konkretnie prosze.
Ma wejscie component albo chociaz s-video?
 
Ostatnia edycja:

SebastianF

New member
@drosophilia może masz rację, trochę to chaotycznie napisałem i ze skrótami myślowymi o którym wiem ja, więc zacznę od nowa.
Mam AVR3808 i służył mi tylko to słuchania muzyki spotyfy poprzez PS4 którą mam podpiętą do TV. Za pomocą kabla optycznego PS4 daje mi głos do amplitunera. Drugi Optyk idzie z dekodera do amplitunera, bo oglądanie TV i słuchanie ich na wbudowanych głośniczkach to koszmar. TV nie jest za młody, ale długo szukałem i właśnie dzięki testom na tym forum kupiłem Sharp Aquos Quattron 3D LC46LE830E. TV ma komplet wejść typu S-Video, HDMi, composite, RGB, monitorowe itd.), całość spięta jest z głośnikami Pylon Pearl 25 (stereo)
Przeglądając sprzęty które mam na strychu przyniosłem DVD które dostałem razem z tym amplitunerem i chciałem to podłączyć pod TV. DVD ma Standardowe RGB + Component video out, S-video out, Digital Out – Optical i Coaxial. Ja poleciałem tym co miałem pod ręką czyli chinch pod video out i audio-out LR tak to podpiąłem pod Amplituner, a z niego wyszło już po HDMI do TV i miałem tylko głos w głośniku bez obrazu. Myślałem że mam coś zepsute w amplitunerze bo włączając setup lub menu na pilocie na ekranie nic się nie pojawiało. Testowo nawet jak miałem podłączony tylko sam amplituner do TV po HDMI miałem czarny ekran. Teraz już wiem że to był mój błąd i takimi samymi kabelkami jak mam IN do amplitunra powinienem zrobić OUT do TV.
Po tym co przeczytałem tutaj mając ograniczenia w kablach zrobiłem to co mogłem najprościej, czyli DVD odłączyłem i postawiłem na razie jako mebel ozdobny, a PS4 podłączyłem do Amplitunera za pomocą HDMI + kabel optyczny do audio,natomiast amplituner już po HDMI otu do TV. To mi zadziałało, obraz był, mogłem nawet ustawić menu tylko zaginął mi dźwięk z PS4. Teraz to co zrobię to wrócę do wcześniejszych ustawień. PS4 bezpośrednio do TV + głos z amplitunera po optyku, kupię dwa zestawy kabelków S-video żeby podłączyć DVD do amlitunera i drugi żeby amplituner połączyć z TV oraz jeden optyki DVD amplituner. W przyszłości jak napisałeś głośnik centralny i dwa monitorki + suba.

mała edycja posta - sprawdziłęm, jednak nie ma S-Video, więc zostaje zakup 2x component video.
 
Ostatnia edycja:

Kaputek

Banned
Ale Ci tu bzdur napisali.
Ten amplituner skaluje obraz z każdego wejścia wideo do wyjścia hdmi w amplitunerze.

Musisz wejść w ampli w ustawienia obrazu, tam dla danego wejścia w amplitunerze np. DVD musisz ustawić po czym do niego wchodzi obraz i dziwięk. Jeżeli będzie to po żółtym cinch ustawiasz analoge, jak po zielonym niebieskim i czerwonym ustawiasz component, s-video to s-video.
Co do dziwięku tyczy się to samo, analoge, optical lub coaxial.
I CO NAJWAŻNIEJSZE, MUSISZ WŁĄCZYĆ SKAEL OBRAZU W TYCH USTAWIENIACH. Jeżeli tego nie włączysz to amplituner nie będzie skalował obrazu i nie będzie go na wyjściu hdmi w amplitunerze.

Możesz nawet z kapcia podać sygnał do tego ampli a on Ci go przeskaluje I poda dalej.

Posiadałem AVR 2808 ale około 10 lat temu i pisze z pamięci.
Mam nadzieję ze Cie chociaż trochę nakierowałem gdzie i czego szukać.

Powodzenia.
 

miroski

Member
Ten Denon to wysoki model, posiada skaler video i wszystko co do niego podłączysz powinno zostać odtworzone i wyświetlone, nawet analogowe wideo. Przypuszczam, że nie ogarniasz sprzętu, który od lat nie był używany i zachował ustawienia wprowadzone przez ostatniego użytkownika. Przykładowo do źródła DVD mógł zostać przypisany obraz z gniazda hdmi1 a dźwięk z gniazd audio L i R. To by tłumaczyło dlaczego po analogowym podłączeniu DVD nie miałeś obrazu a po podłączeniu PS4 - dźwięku. Moja rada. Poszukaj informacji jak przywrócić amplituner do ustawień fabrycznych i zrób to. Amplituner połącz z TV kablem hdmi. Do DVD kup kabel component i koaksjalny. Podłącz DVD do gniazd component1 i coaxial1 i przypisz je dla DVD w ustawieniach amplitunera. PS4 podłącz kablem hdmi do gniazda HDMI2 amplitunera i to powinno wystarczyć.
 

SebastianF

New member
Ten Denon to wysoki model, posiada skaler video i wszystko co do niego podłączysz powinno zostać odtworzone i wyświetlone, nawet analogowe wideo. Przypuszczam, że nie ogarniasz sprzętu, który od lat nie był używany i zachował ustawienia wprowadzone przez ostatniego użytkownika.
Masz rację jest to dla mnie magia, sprzętu nie ogarniam i z jego możliwości korzystam może 10%. Nadal mam np. radio internetowe w opcji favorites są jakieś stacje disco polo i nie wiem jak to usunąć. Na YT znalazłem reset fabryczny poprzez naciśnięcie standard + dsp simulation i właczenie ON/OFF ale nie ten z opcją standby, niestety radio bez zmian więc reszty nie dotykałem bo pomyślałem że to nie działa, ale zrobię to ponownie i jeszcze raz przetestuję tak jak zaleciłeś, oczywiście po zakupie kabelków a to dopiero w połowie kolejnego tygodnia. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i kolejne uwagi.
 

miroski

Member
Przetestuj amplituner zanim kupisz kable. Masz wszystko co potrzeba a niepokojąca jest informacja, że nie mogłeś wyświetlić menu po podłączeniu tylko do telewizora, bo powinno być. Po resecie podłącz DVD do gniazd VCR(iPod) a PS4 do HDMI1(dvd). Jeżeli ustawienia rzeczywiście zostały zresetowane to powinno wszystko zagrać.
 
Do góry