Denon avr3808 i MA RS series

wadus

Member
WItam,

Postanowilem napisac na forum poniewaz dzis wlasnie ogladalem interstellar na BD.

Moja konfiguracja to DENON AVR 3808 i glosniki Monitor audio 2x RS6, RS LCR, 2x RS1 jako tylne i sub RSW 12.

Od samego poczatku jak zlozylem ten zestaw ciagle nie moge uzyskac efektu, ktory lubie w KD.

Pytanie czy to jest problem mojego sprzetu albo pomieszczenia czy moze po prostu nie umiem tego skonfigurowac.

Chodzi mi o to, ze jak ogladam kino domowe brakuje mi jakby tej mocy dzwieku mozna to by nazwac cisnieniem akustycznym. Bo glosno moze byc ale to meczaca glosnosc wiec nie podoba mi sie to wcale.

Sprzet gral juz 2 roznych pomieszczeniach pierwsze bylo koszmarne (skosy i plaskie sciany)

Aktualnie mam glosniki w salonie ale na scianach po calosci mam ciezkie dlugie od sufitu do samej podlogi zaslony.

Glosniki kalibrowalem w absolutnej ciszy w 8 punktach i przyznam ze to zawsze pomagalo ale poprawe slysze tylko w stereo. Po kalibracji zawsze mam ladna scene tak ze jak slucham muzyki pomimo tego ze graja 2 glosniki mozna sie oszukac ze centralny tez gra. Wogole stereo gra cudnie nawet ciuchutko czuc soczysta muzyke i moc glosnikow.

Ale jak wlacze kino to zaczyna sie totalny haos. Niby ladnie gra ale sa momenty w filmach gdzie mam wrazenie niektore dzwieki sa za cicho, (zamykanie drzwi, jakies detale np. chrzest lisci jak jedzie samochod wszystko to slychac ale jakby przez poduszke takie wg mnie stlumione.

Jak ustawie centralny glosniej to on gra jakby sam sobie a boczne RS6 sobie. nie moge znalezc jakby kompromisu. czasami nie slysze wyraznie co sie mowi w filmie a czasami centralny za mocno dominuje.

Subwoofer to juz wogole masakra. Po autokalibracji automat zcisza subwofer do maxa na -12 ale jak leci film to sub pompuje ale to nie jest grzmot czy cos takiego tylko takie meczacy niski dzwiek mozna go podkrecic tak ze az wibruje zoladek, ale ni jak ten niski dzwiek nie wspolgra z tym co widze na ekranie po prostu furkocze.

Transformersi np. widze ze roboty walcza strzaly wybuchy a tu glosne jest tylko buczenie a nie eksplozje.

Wylaczam suba bo wogole juz nie chce mi sie go sluchac. ale glosniki tez graja jakos dziwnie za cicho? na stereo potrafi "pompnac" basem i wogole kawalki Adele czy Dzemu akustycznie slychac tak realistycznie ze na twarzy mam zawsze banana :) ale w kinie nie umiem sobie juz z tym poradzic.

Gdzie zaczac? zresetowac wszystko i zaczac jakos powoli glosnik po glosniku? nie wiem stereo gra super KD wstyd puszczac znajomym :(
 

wadus

Member
Nie znam sie az tak bardzo na tych sprawach. Moge tylko napisac ze po autokalibracji dystanse glosnikow zgadzaly sie co do centymentra.

Przednie kolumny sa odsuniete od sciany jakies 50 cm ale MA RS6 maja wyjscia bas refleks z tylu ale tez z przodu.

tylne wisza na wysokosci 120-140 cm juz nie pamietam (niestety nie wisza po bokach tylko z tylu (nie mialem je jak zamocowac z boku, z jednej strony przeszklenie z drugiej otwarty salon.
 

wadus

Member
Nie wiem czy mi sie udalo ale zalaczylem rysunek jak mam rozmieszczone glosniki
 

Attachments

  • kd.jpg
    kd.jpg
    194,7 KB · Wyś: 38

wadus

Member
Dzieki, postaram sie je wkleic jutro.

A nie da sie jakos podlaczyc laptopem po kablu sieciowym do amplitunera wejsc w menu przez przegladarke? moglbym zrobic zrzuty z ekranu byloby latwiej ;)
 

wadus

Member
Mam nadzieje, ze z tych moich zdjec cos odczytacie.
 

Attachments

  • P1120149.JPG
    P1120149.JPG
    168,6 KB · Wyś: 103
  • P1120150.JPG
    P1120150.JPG
    171,7 KB · Wyś: 100
  • P1120152.JPG
    P1120152.JPG
    173,9 KB · Wyś: 101
  • P1120153.JPG
    P1120153.JPG
    184,3 KB · Wyś: 98
  • P1120154.JPG
    P1120154.JPG
    166,7 KB · Wyś: 107
  • P1120155.JPG
    P1120155.JPG
    166,5 KB · Wyś: 105
  • P1120156.JPG
    P1120156.JPG
    186 KB · Wyś: 101
  • P1120157.JPG
    P1120157.JPG
    184,1 KB · Wyś: 107
  • P1120158.JPG
    P1120158.JPG
    165,3 KB · Wyś: 108
  • P1120159.JPG
    P1120159.JPG
    161,1 KB · Wyś: 105

wadus

Member
Jeszcze jedna prosba,

W Denonie juz ustawilem glosniki na 80hz, a suba na 120Hz


Jak ustawic Subwofer aktywny? z tylu jest pokretlo do ustawienia odciecia czestotliwosci.

Cytat z instrukcji suba:
2. Crossover Frequency Control
The crossover frequency control only operates when the low pass filter switch
(refer to section 3.) is in the ‘In’ position. The crossover frequency control is used
to set the upper frequency limit (low pass) of the RS W12. The crossover control
should be set in accordance with the size or bass output of the main/satellite
speakers. Refer to the chart below as a guide to setting the crossover frequency
control to the optimum position. Much will depend on the correct low frequency
response of the main speakers and their position in your room. Experimentation
is advisable.
Type of main speaker Crossover control setting
Large floor-standing speaker 40-60 Hz
Small floor-standing speaker 50-70Hz
Large stand-mount/ bookshelf speaker 50-80 Hz
Small stand-mount/ bookshelf speaker 60-90 Hz
Small satellite speaker 80-160 Hz
3. Low Pass Filter Switch.
When set to the ‘In’ position the crossover frequency control (section 2) is
activated and can be adjusted from 40Hz to 120Hz using the crossover frequency
control. When set to the ‘In’ position it can be used with an amplifier that does
not have a dedicated sub-woofer or LFE output, such as a stereo 2-channel
amplifier. If the amplifier or A/V processor has a dedicated LFE or sub-woofer
output, the Low pass filter switch should be set to the ‘Out’ position. The low
pass filter will then be set by the amplifier internal filter. T
 

wadus

Member
Chyba juz czaje o co chodzi.

Gdy ogladalem film mialem wrazenie, jakby brakowalo jakiegos pasma albo pasmo bylo ale bardzo cicho. Stad niektore sceny wygladaly bardzo nienaturalnie. Dzwiek jakby nie pasowal do obrazu. Na ekranie rozpierdziucha a u mnie grzmial subwooferm ze az szyby drazaly ale z frontu lecial cichy dzwiek akcji.

Brakowalo mi takiej soczystosci dzwieku np. jak ktos klasnie w rece na filmie czy uderzy z buta w drzwi to oczekuje uslyszec lamiace sie deski, trzask, ale tez i sypiacy sie gruz czy brzek szkla.

najlepsze w tym wszystkim jest to ze subwoofer pompuje tak glosnikiem ze malo nie wyskoczy ale dzwieku w pokoju nie bylo slychac. jakby gdzies ginal.

Zastanawiam sie tez na ile to moze efekt interferencji bo moze niskie czestotliwosci sie znosza. napewno zycie tez nie ulatwia samo pomieszczenie. Suba umiescilem nie z przodu a z tylu.

Niskie czestotliwosci maja inne cechy sa mniej tlumienne i maja wieksza przenikalnosc wiec liczylem na to ze SUB z tylu widza nie bedzie az tak kolidowal ze sluchaniem. Mimo wszystko jeszcze musze dobrze skalibrowac system bo jak widze te odciecia tutaj sporo namieszaly.
 
Do góry