Denon avr3801 Jak podłączyć aby mieć osd na tv

Lukas3317

New member
Czytałem, szukałem, ale nie znalazłem. Instrukcja jest jak dla mnie niejasno napisana, jeśli chodzi akurat o to połączenie. Tv jaki posiadam to philips pfl5507k.
Jeszcze pytanie. Czy jeśli np oglądam tv z naziemnej dvb-t i chcę włączyć osd denona to muszę przełączyć na inne źródło sygnału, czy to się jakoś podłącza, że osd jest na kanale który oglądam w tv. Sorki za takie pytania, ale dopiero zaczynam przygodę z tego typu sprzętem i jakoś tego na razie nie ogarniam.
 

djwito

New member
Aby mieć osd denona na TV, musisz puścić sygnał wideo z tunera, dvd, czy innych źródeł przez amplituner. Czyli podłączasz wszystko do ampli, a z ampli wyprowadzasz jednym kablem do TV.
 

Lukas3317

New member
A jak mam podłączyć tv do amplitunera, jeśli odbieram bezpośrednio z anteny, a jeśli chodzi o inne źródła, to jakimi kablami?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jak mam podłączyć tv do amplitunera, jeśli odbieram bezpośrednio z anteny, a jeśli chodzi o inne źródła, to jakimi kablami?

Żeby przełączyć między obrazem wyświetlanym z amplitunera a między TV naziemną, to musisz wybrać odpowiednie wejście HDMI na pilocie od TV. Jeśli twój TV posiada wyjście optical, to podłącz je do ampli, będziesz miał wtedy dźwięk z TV na KD. Teraz większość sprzętów: BD/DVD/konsola łączysz za pomocą kabla HDMI, to najprostsze rozwiązanie.
 

Lukas3317

New member
Nie o to mi chodziło. Pytanie tyczyło się jak mam podłączyć sygnał wideo do amplitunera, jeżeli odbieram bezpośrednio z anteny kierunkowej (dvb-t) Co do braku osd na tv, to wychodzi na to, że avr-1604 nie posiada tej funkcji, bo na avr-3801 działa bez problemu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie o to mi chodziło. Pytanie tyczyło się jak mam podłączyć sygnał wideo do amplitunera, jeżeli odbieram bezpośrednio z anteny kierunkowej (dvb-t) Co do braku osd na tv, to wychodzi na to, że avr-1604 nie posiada tej funkcji, bo na avr-3801 działa bez problemu.

Powiem ci że nie bardzo rozumiem o co chodzi? Po co mając bezpośrednio obraz z anteny na TV chcesz go przepuszczać jeszcze przez ampli? Jaki sygnał wideo odbierasz z anteny? Chodzi ci o programy nadawane cyfrowo na TV czy podłączenie odtwarzacza wideo/DVD pod amplituner? Co to za model ampli avr 1604, bo nigdzie o nim wcześniej nie pisałeś? Przecież antenę podłączasz pod wejście antenowe w TV a amplituner łączysz kablem HDMI z TV, więc co ma sygnał wideo do sygnału z anteny kierunkowej? Nic nie kumam...:-?
 

Lukas3317

New member
Mam dwa amplitunery avr1604 i avr3801. Jeden sobie zostawiam, ale jeszcze nie wiem który, drugi muszę oddać. Póki co odbieram z anteny naziemną telewizję dvb-t. Do amplitunera muszę podłączyć sygnał video z tej anteny, po to aby móc wyświetlać osd z denona (tyczy się to tylko 3801, bo on takową opcję posiada) 1604 obsługuje się w pełni na wyświetlaczu amplitunera. Podłączyłem 3801 pod stary tv, puszczając sygnał z dekodera na amp i z amp na tv (poprzez chinc) i wszystko działa. Osd się wyświetla. Ale jak to zrobić kiedy odbieram ze zwykłej anteny. Czy robi się to tak samo jak z sygnałem z dekodera? Nie chcę nic popsuć. A zresztą w nowym tv nie posiadam takiego chincza. Jest tylko scart, hdmi i jakieś potrójne zielone, niebieskie, czerwone. A tak przy okazji, który amp proponujesz abym sobie zostawił.
 
Ostatnia edycja:

Lukas3317

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że 1604 sam przełączy się na inny tryb dźwięku jeżeli wykryje go w ścieżce, natomiast 3801 się nie przełącza. Czy to tak ma być, czy coś jest uszkodzone. I powtarzam jeszcze pytanie, bo mnie to bardzo irytuje. Nie mogę na razie nic ustawić, bo nie wyświetla mi się osd. Przypomnę, że odbieram sygnał dvb-t z anteny, przez wbudowany dekoder w tv. Jak mam to podłączyć aby mieć osd.
 

Lukas3317

New member
Czy naprawdę nic nie da się zrobić. Jeśli ktoś nie wie o co mi chodzi to napiszę jeszcze raz.
Posiadam tv z wbudowanym dekoderem dvb-t. Więc bezpośrednio do tv mam podłączoną antenę. Czy da się ten sygnał przepuścić przez denona, abym miał osd na ekranie. Na razie ten denon jest nie wykorzystany, bo nie mam osd.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Przepuścisz ale tylko sygnał audio bo tv nie posiada wyjść video.Musiałbyś mieć osobny tuner bezpośrednio podłączony pod ampka.Zdecydowanie zostaw avr 3801 to kawał dobrego klocka i o wiele wyższy model od 1604.
 
Ostatnia edycja:
Do góry