Denon AVR-X4300H

slike99

New member
Witam, zostałem poproszony o odpalenie poniższej konfiguracji. Kolumny A są ta kolumny estradowe podłączone do mixera, kolumny B podłączone do Denon AVR-X4300H + blu ray. Z blu raya wychodzi kabel hdmi do AVR i kabel rca do mixera. I teraz chciałbym na wejściu wzmacniacza HDMI 1 oglądać "film" z blu raya i słuchać dźwięku z głosników 5.1 lub na wejściu HDMI2 chciałem oglądać "film", a dźwięku słuchać z głośników estradowych. Z blu raya rozdzieliłem hdmi na 2 kable za pomocą splittera i pojawił się problem, że w powyższym wzmacniaczu nie da się wyłączyć dźwięku na wybranym wejściu hdmi i w tym momencie na wejściu hdmi2 muszę gałką wyciszać avr.

Mam 2 rozwiązania tego problemu, podłączyć mixer do 2 strefy wzmacniacza i wtedy wyłączać 1 strefę lub po prostu wyciąć z kabla hdmi żyły odpowiedzialne za dźwięk o ile tak się da ? Ma może ktoś prostsze rozwiązanie tego problemu ?


Nie używałem wyjścia pre-out, ponieważ one tak samo jest sterowane za pomocą głównej "gałki volume"


EDIT1: Nie mogę dodać linku z obrazkiem ponieważ mam za mało postów, opiszę sytuację:

Ekran projekcyjny + zestaw 5.1 do oglądania filmów

4 głośniki estradowe w rogach pomieszczenia + mixer do słuchania muzyki z koncertów lub małe imprezy z wrzuconym koncertem na ekranie.


e118fdc4ca1f5.png.html



19bee67ebbd3c.png.html
 
Ostatnia edycja:
Też próbuje ogarnąć i nic nie wiem :(
1) Bluray hdmi do avr to bedziesz miec 5.1
2) Bluray po rca do mixera i z niego po rca np.na wej cd avr rca. W avr przypisujesz wej audio. Chyba że masz dodatkową parę kolumn no to wtedy powinno byc bluray po rca do mixera i z mixera po rca na dodatkowy wzmacniacz pod ktore masz dodatkowe kolumny.
Tylko nie wiem poco kombinować, wszystkie kolumny podłącz do avr i poco mixer???
Foty nie weszły nic nie widać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Czyli tak, masz set 5.1 z avr i bl połączone i masz set 4.0 z mixerem i teraz chcesz aby bl był źródłem zarówno dla mixera jak i avr. Jeśli bl posiada wyjscia hdmi oraz rca i optyczne to sprawa jasna dajesz hdmi do avr a rca do mixera. Przy oglądaniu filmów to po hdmi idzie do avr a przy muzyce po rca do mixera i nie musisz avr odpalać. Jeśli mixer ma wbudowany wzmacniacz i wyj na kolumny to będzie grać muzyka.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Czarny1212

New member
Kochani, przepraszam za wątek poboczny ale do klubowiczów Denona.
Jestem u progu zakupu zestawu grającego do salonu 30m. Jestem fanem Denona i chciałbym pozostać przy tym wyborze. Mam w archiwach domowych dużo płyt CD oraz koncertów na blueray'a. Nie bardzo mam miejsce na ustawienie więcej niż dwóch dobrych kolumn (na może jeszcze jakiś centralny), ale z pewnością nie kino domowe. Chciałbym mieć możliwość odtwarzania płyt blueray, słucham radia i muzyki z koncertów. Dodam, że obecnie oglądam Philipsa z serii 9705. Teraz do pytań: jeśli należy kupić np. DBT3313UD oraz dwa głośniki (mój typ Canton Ergo 670 - tylko nie pytajcie dlaczego akurat te bo odpowiedź jest banalna - mają wykończenie idealnie pasujące do mebli) to reszta powinna wyglądać tak: AVR X4300, lub inny ampli, czy zrezygnować z ampli i kupić wzmacniacz. Skąd wtedy radio ? Czy może kupić do tego odtwarzacz sieciowy ? Podpowiedzcie coś "starszemu panu", który nie nadąża za nowinkami. Jaki zestaw ? Koszty powinny się zamknąć w 15 - 17 tys. Pozdrawiam Jerzy F.
 

Rafal7

Banned
Jak tylko muzyka to ampli jest złym wyborem.
Chcesz radio internetowe oraz pliki po sieci to potrzebujesz do kompletu Dnp 730 Ae.
Kupujesz wzmacniacz stereo, sieciowca i odtwarzacz bd
 

slike99

New member
Czyli tak, masz set 5.1 z avr i bl połączone i masz set 4.0 z mixerem i teraz chcesz aby bl był źródłem zarówno dla mixera jak i avr. Jeśli bl posiada wyjscia hdmi oraz rca i optyczne to sprawa jasna dajesz hdmi do avr a rca do mixera. Przy oglądaniu filmów to po hdmi idzie do avr a przy muzyce po rca do mixera i nie musisz avr odpalać. Jeśli mixer ma wbudowany wzmacniacz i wyj na kolumny to będzie grać muzyka.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


Dobrze mnie zrozumiałeś, ale chciałbym też mieć obraz na ekranie przy dźwięku z mixera ( tylko wtedy jak wlacze avr to mam tez dźwięk z głośników 5.1, dlatego tez chciałem wyłączyć dźwięk na którymś z wejść hdmi avra). Nie napisałem jeszcze, że do avr podłączony jest tuner sat i tak samo jak w bl do avr idzie po hdmi i do mixera idzie po rca.
 

DrWredman

Active member
Jeśli to jest powermixer to ma wzmacniacz, ale podejrzewam że kolega ma inny problem. Otóż zapewne mixer nie ma pilota i slike99 chciałby ogarnąć kontrolę głośności przez pilota od amplitunera. Mam rację?
 

slike99

New member
Nie do końca chodziło mi o pilot.

Schemat podłączenia
https://zapodaj.net/9aef938f3eccb.png.html

Do denona podłączony zestaw 5.1
Do mixera podłączone 4 kolumny+sub


HDMI 1 - oglądam mecz na głośnikach 5.1
HDMI 2 - oglądam mecz na głośnikach z mixera
HDMI 3 - oglądam koncert/film na głośnikach 5.1
HDMI 4 - oglądam koncert/film na głośnikach z mixera

I teraz pytanie czy da się w jakiś sposób wyłączyć dźwięk na HDMI 2 i HDMI 4 żeby nie słyszeć go w głośnikach 5.1 (kiedy chcę oglądać film z głośnikami z mixera). Dzwoniłem do Denona to w AVRze nie da się tego zrobić ? Mam 2 rozwiązania tego problemu, podłączyć mixer do 2 strefy wzmacniacza i wtedy wyłączać 1 strefę lub po prostu wyciąć z kabla hdmi żyły odpowiedzialne za dźwięk o ile tak się da ? Ma może ktoś prostsze rozwiązanie tego problemu ?
 
Ja bym zrobił tak
Bl po hdmi do avr 5.1 zone1
Mixer po rca z avr Zone2
Bez wyciągania przewodów sterujemy sobie która zona ma grać pierwsza czy druga czy wszystkie na raz. Nie wiem po co te splitery chcesz dawać? Dekoder czy odtwarzacz bl mają przeważnie dodatkowe wyjścia audio rca to możesz bezpośrednio po rca z bl do mixera.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

slike99

New member
Ja bym zrobił tak
Bl po hdmi do avr 5.1 zone1
Mixer po rca z avr Zone2
Bez wyciągania przewodów sterujemy sobie która zona ma grać pierwsza czy druga czy wszystkie na raz. Nie wiem po co te splitery chcesz dawać? Dekoder czy odtwarzacz bl mają przeważnie dodatkowe wyjścia audio rca to możesz bezpośrednio po rca z bl do mixera.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Splitery po to, ponieważ na początku myślałem ze w denonie da się wyłączyć dźwięk na wejściu hdmi tak jak Harmanie i wtedy chciałem na hdmi 1 oglądać i słuchać 5.1, a na hdmi 2 oglądać i słuchać z mixera bez wyciszania głośników 5.1. W tej chwili jeśli nie da się wyłączyć dźwięku na wejściu hdmi spliter jest zbędny, ale muszę za każdym razem wyciszać głośniki 5.1 jak chcę z mixera słuchać.
Na schemacie masz narysowane, że z BL i tunera po audio rca idzie dźwięk bezpośrednio do mixera.
 

Czarny1212

New member
Dzień dobry,
Podziękowania to naturalne jeśli po moim pytaniu, ktoś odpowiada z sensem :). Jeśli chodzi o zakupy to Św Mikołaj już krąży i mam nadzieję wyjdę jemu naprzeciw i sam sobie coś kupię ... właśnie z tego co radziłeś. Z całą pewnością jak już coś kupię to dopiero nabiorę pytań: co z czym, jak, jakim kablem itp. Wtedy z pewnością wrócę z pakietem kolejnych pytań.
Tymczasem pozdrawiam JF
PS. Jeszcze takie pytanie: czy ten sieciowiec można połączyć bezpośrednio z TV przez HDMI ?
 
Do góry