Denon AVR-X4100W vs ONKYO TX-NR929 vs ONKYO TX-NR1010

Yacko

Member
Zakładając, że wymienione sprzęty:
Denon AVR-X4100W, ONKYO TX-NR929, ONKYO TX-NR1010
mogę mieć w jednakowej cenie, który byście wybrali ?
Amplituner ma napędzać zestaw Klipsch R-28F Home Theater:
http://www.klipsch.com/r-28f-home-theater-system/details
Po dziesiątkach telefonów do salonów Audio oraz przeczytaniu wielu dyskusji na forach doszedłem do nastepujących wniosków:
Denon wyraźnie najsłabszy, w kinie nie da tyle dynamiki co Onkyo, posiada za to SUB EQ i PRO dla instalatorów. Sub mam zamiar kupić tylko 1 a instalatora raczej nigdy nie zamówię, więc kwestie raczej pomijalne.
Co do Onkyo TX-NR1010 mocniejszy model i wyższa seria (posiada również SUBEQ oraz certyfikat THX Ultra), ale do TX-NR929 posiada PM BASS oraz nie musiałbym kombinować z Wifi a moc raczej wystarczająca. Dodatkowy atut obydwu Onkyo to PIP - InstaPrevue.
Będę wdzięczny za każdą sugestię.
 
Ostatnia edycja:

MA_AS

New member
Moim zdaniem miałem ten sam dylemat i pod odsłuchaniu wybrałem denona ponieważ dla mnie denon gra bardziej widowiskowo mocniejszym basem.
Onkyo ma zaś większa przestrzeń a pioniera nie słuchałem.
Było to rok temu .
Tydzień temu byłem na prezentacji dynaudio które kupiłem i stwierdziłem to samo ale to jest moje odczucie. Tam odsłuchiwałem z onkyo 3030 i demonem x5200w. Faktycznie onkyo jest mocniejszy prądowo.
Pozdr
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sugestia będzie zawsze subiektywna. Na mnie żadna moc Onkyo nie robi wrażenia, bo brzmienie nie do końca do mnie przemawia i ja bym osobiście wolał Denka, aczkolwiek z Onkyo fajnie zgrywają się Klipsche.
 

Yacko

Member
MA_AS rozmawialiśmy na priv o tym i praktycznie już zamawiałem X4100W, ale w wielu salonach twierdzą odwrotnie i to dało mi do myślenia. Dodatkowo zdarzały się opinie, że X4000W przegrzewa się przy dłuższym graniu na dużej mocy i potrafi się wyłączyć, czego nie zaobserwowali na Onkyo z tej półki cenowej. Onkyo posiada certyfikaty THX, Denona z tym nie spotkałem, ale może to być kwestia licencji a nie braku spełnienia warunków.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A może Marantz.... Podobnie jak Armani przedkładam "kulturę" grania nad moc, bo tę można zawsze zwiększyć poprzez dodanie końcówki ;)
Miałem niedawno możliwość porównania X4100 vs SR7009 i ten ostatni grał bardzo dobrze, choć Denon kusi ciekawymi promocjami, teraz dodają fajne głośniki.
 

Yacko

Member
Armanig, co dokładnie bardziej odpowiada Ci w Denonie względem Onkyo ?
Henry1979, Marantz totalnie mi się nie podoba, a do tego niefunkcjonalny wyświetlacz.
 

Henry

Active member
Bez reklam
SR7009 ma też dodatkowy wyświetlacz, pod klapką. Zobacz sobie szczegółowe fotki tego modelu, jak kupowałem sprzęt to Denon też bardziej mi się podobał, z czasem mi się odmieniło, na żywo wygląda o wiele lepiej niż na fotkach, ale oczywiście o gustach się nie dyskutuje ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Brzmienie, jest o wiele przyjemniejsze dla ucha. Mojego ucha, to tak na marginesie. Mam też w poważaniu moc Onkyo, jego wagę czy gabaryty. Przy bezpośrednim zestawieniu, to nic nie znaczyło.
Ta "kultura" grania jak Kolega wyżej wspomniał, jest inna, ale nie bierz tego za pewnik. Jest wielu zwolenników brzmienia Onkyo i ok, każdy coś znajdzie dla siebie. Ja jednak wybrałbym Denka z ww.
Co do wyglądau, to akurat Denon kompletnie mi się nie podoba, jeszcze 4520 robił wrażenie, ale te obecne wyglądają strasznie biednie, ale to też kwestia gustu. Podobnie, jak u Ciebie z Marantzem.
 

Yacko

Member
Wiem o tym pod klapką, ale nie chciałbym cały czas mieć jej otwartej. Widziałem na żywo niższe modele i nie podobały mi się wcale. Nie mogę nigdzie doczytać czy regulacja tonów w X4100W dotyczy wszystkich kanałów czy tylko frontowych ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale co Ty chcesz regulować w Denku? Robisz kalibracje, odcinasz jak ustawa przewiduje (poradnik i obszerna dyskusja na forum) i zapominasz. Każda Twoja ingerencja, to spapranie brzmienia. Możesz ew. podbić niskie, czy centrala o ile faktycznie zajdzie taka potrzeba, całą resztę zostaw w spokoju.
 

Yacko

Member
Powiedzmy, że mam osobiste preferencje i chciałbym dodać nieco wysokich do wszystkich kanałów. Onkyo pozwala na to tylko w wysokich modelach, w niższych jedynie przy kanałach frontowych można zmieniać. Co do Denona X4100W to nie mogę nigdzie znależć tej informacji.
 
Ostatnia edycja:

MA_AS

New member
Najlepiej jechać i odsłuchać na wybranych scenach akcji. Ja ostatnio puściłem na odsłuchu Kapitana America zimowy żołnierz i sala przy denonie sie rozleciała :) miałem okazje rownież zobaczyć Arcama w akcji i kilku scenach i nie widziałem różnicy.Oczywiscie wiadomo ze arcam to potęga i może kiedyś sobie kupie :). Pozdr

Ps. Faktycznie nowe denony wyglądają jak takie małe chucherka i przy onkyo wyglądają biednie. to jest Moje wrażenie przy pierwszym odsłuchu. Ale jak kolega wcześniej powiedział każdy znajdzie coś dla sie siebie.
 
Ostatnia edycja:

MA_AS

New member
Wcześniej tez zastanawiałem sie przy wymianie kolumn na dynaudio ze wymienię denona rocZnego i dołożę do nowego wysokiego modelu onkyo lub używanego Arcama ale stwierdziłem po rozmowach w salonach i na forum ze spróbuje kupić końcówkę mocy na 7 kanałow i poprawi mi sie jakość w kinie I zostanę przy denonie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry