Denon AVR-X3500H + Samsung 65NU8002

osa3

New member
Cześć.
Walczę już z 2 tygodnie z brakiem dźwięku z TV do amplitunera poprzez HDMI ARC (netflix, smarttv). Wszystko podłączone jest dobrze HDMI ARC out ampli do HDMI ARC TV. Przewód HDMI też w nowszej technologii.
Wszystkie firmwary najnowsze.



I chu... brak dźwięku. TV widzi urządzenie, ale jest cisza.

No i wyczytałem na jakimś anglojęzycznym forum, żeby wyłączyć z prądu i amplituner i telewizor.
Tak zrobiłem i eureka jest dźwięk. Ale jest jedno ale. Wystarczy, że wyłączę amplituner i ponownie włączę i znów nie ma dźwięku.

Non stop wyłączać z prądu urządzenia to bez sens. Po optyku działa dobrze wszystko, ale on puszcza tylko dolby digital.
Ma ktoś z szanownych podobny problem?


Pzdr



Tutaj informacja od inżyniera Samsunga, ktoś dzwonił w podobnej sprawie.


He called via phone what he called "Top Engineers and Technical Support" people withing Samsung and the final outcome that I was given.... "Samsung TV's, the ARC, and HDMI-CEC are not totally compatible with any non-Samsung system. To the best of our knowledge, there is not a Home Theater Receiver that our systems are totally compatble with. The problem you are having is well known but still not addressed and fixed by Samsung Engineering". The best advice we can give is to complain and in the mean time, install an Optical cable from the TV to the HT Receiver and forget about the ARC and HDMI-CEC capabilities until this is fixed. Or.... you could do the System Reboot evertime the problem occurs and have it work for a little while".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisałem o tym jakiś czas temu, sam doszedłem do tego metodą prób i błędów - zobacz na wątek Samsung Vs Sony, wystarczy wyciągnąć wtyczkę, ale tylko w TV (u mnie akurat przycisk na listwie, więc wielkiego problemu nie ma). Nie ma potrzeby wyciągania wtyczki z ampli.

Nie trzeba tego robić za każdym razem, wystarczy raz na kilka dni. Bynajmniej u mnie problem pojawia się raz na jakiś czas.
Trzeba też poczekać kilka sekund po załączeniu TV, czasami 5s, czasami 12s.
Tyle, że u mnie problem był (w sumie dalej jest) z załączeniem samego ampli, jak włączam tv, dlatego jak włączam tv (pilotem od tv), to czekam grzecznie, aż ampli też się załączy, jak nie, to trzeba wyciągać wtyczkę i spróbować jeszcze raz. Wówczas wszystko działa jak należy.
 
Ostatnia edycja:

osa3

New member
Hejka

Nie wiem dlaczego Samsung olewa problem. Widzę, że nowsze modele mają z tym problem.
Na dodatek wczoraj wypuścili nowy soft do mojego modelu, ale dupa ten firmware nie naprawia tego problemu. Chyba już się na ***************unga nie skuszę mimo, że gra bardzo ładnie :(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za każdym razem masz problem, czy raz na jakiś czas?
Jeżeli za każdym razem, to faktycznie uciążliwe, przechodziłem to.
Operujesz tylko i wyłącznie pilotem od tv, bo ja tak, w przeciwnym wypadku robi się zgrzyt. Czyli nie załączam pilotem od ampli, amplitunera osobno, a wszystko pilotem od TV. Musisz dodać ampli do urządzeń obsługujących w TV, wówczas będziesz miał taką możliwość, właśnie od tego momentu wszystko się uspokoiło - w miarę.
 

osa3

New member
No ja mam za każdym razem, do momentu kiedy nie wyłącze amplitunera

Musisz dodać ampli do urządzeń obsługujących w TV
Jest taka opcja w TV? W którym miejscu, mam wrażenie, że już całe menu przejrzałem.???
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wchodzisz w menu podręczne, czyli to na dole ekranu, tam gdzie masz wszystkie aplikacje itp. "Domek" na pilocie.

Następnie szukasz ikony "żródło" (obok ustawień), wchodzisz i tam masz ikone po prawej "konfiguracja uniwersalnego pilota"

Sam w sobie pilot Samsunga, ma rewelacyjne funkcje. Wygląda niepozornie, ale to kombajn.
Nie chce sobie teraz poprzestawiać, ale tam wybierasz jaki masz dekoder kablowy (ja akurat wybrałem UPC), następnie jak pamiętam, czy dżwięk idzie przez kino domowe, wówczas wybierasz markę ampli i tyle.

Jak skonfigurujesz po testach, wychodzisz i po uruchomieniu kablówki dla przykładu, możesz przełączać kanały pilotem od TV.

Głośność ampli też sterujesz pilotem od TV, ba, Nvidia Shielda operuje też pilotem od TV, świetna sprawa.

Generalnie, włączając pilotem TV, załączy Ci się za chwilę ampli, dla mnie to już jest znak, że wszystko będzie działać, ale jak pisałem, może się nie załączyć i trzeba (żeby mieć audio z ampli) wyciągnąć wtyczkę z tv. Jeżeli się załączy ampli, to będziesz miał normalnie audio przez kino/ampli, na wszystkich aplikacjach, Netflix, YT itp.

Jest jeszcze tam pare ustawień, ale nie chce Ci mieszać teraz.
 

osa3

New member
A to wiem, tak robiłem z dekoderem i jest wpięty do apmli, tutaj dźwięk zawsze jest

Ale jak chcesz np. netflixa lub youtube oglądać prosto ze smarta telewizora to właśnie nie działa dźwięk po hdmi arc
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A to wiem, tak robiłem z dekoderem i jest wpięty do apmli, tutaj dźwięk zawsze jest

Ale jak chcesz np. netflixa lub youtube oglądać prosto ze smarta telewizora to właśnie nie działa dźwięk po hdmi arc

Działa (tzn. u mnie), właśnie głównie chodzi o YT czy Netflix.
Dodałeś swój ampli w opcjach konfiguracji TV i pilota?
Widz polega na tym, że tv ma wyzwolić ampli i czasami to trwa kilka sekund.

Jak masz załączoną konsole, kablówkę, cokolwiek i wchodząc w YT/Netfixa na tv, przełącza Ci w amplitunerze automatycznie żródło na "TV"? W ogóle, Ty załączasz osobno ampli (?), bo jeżeli tak, to u mnie taki scenariusz właśnie nie działał.

Jest jeszcze druga sprawa, opcje żródła, jak tam nie przełączy, to nie będziesz miał audio z ampli.
Tu jest taki burdel i tyle zmiennych, że ciężko się to tłumaczy.
 
Ostatnia edycja:

osa3

New member
Zgłosiłem sprawę do Samsunga, wiedząc, że i tak nic z tym nie zrobią, gdyż patrząc na obcojęzyczne fora inżynierowie odpowiadają, że biorą odpowiedzialność tylko za kompatybilność urządzeń Samsung połączonych po HDMI ARC .
I to samo mnie powiedzieli. Czyli jak w polityce, obowiązuje przekaz dnia.


Lipa, zraziłem się do marki okrutnie...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Istotne jest to, czy po włączeniu TV (pilotem od TV) załącza Ci ampli...
Jeżeli włączasz ampli osobno, to może nie działać.
Istotna jest odpowiednia procedura załączania, żeby ogarnąć ten burdel i jest ok.
 

osa3

New member
Nie załącza się, ale same sterowanie siłą głosu działa. Zdalny pilot w ***************ungu wyszukuje mojego denona, przechodzi test włączania i wyłączania amplitunera.

Po resecie TV dźwięk jest, wystarczy że cokolwiek zrobię np. wyłączę TV i włączę i już jest dupa.
I tak wkoło. Totalnie Denon 3500H nie dogaduje się z Samsungiem NU8002.
Daję sobie spokój. TV trochę się zestarzeje i biorę coś w konkurencji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak u mnie było.
Jak się nie załącza ampli, po załączeniu tv z automatu, to lipa.
Wymieniłem kabel, na certyfikowany, wszystkie możliwe opcje, ustawienia, krok po kroku, aż w końcu, odkryłem, że po włączeniu tv, trzeba chwilę poczekać, aż się załączy ampli automatycznie. Musi pójść sygnał.

Jak pisałem, czasami trzeba poczekać 10s, zanim ampli się wybudzi.
Nie można włączać ampli pilotem od ampli, bo nic nie ruszy, tv musi to zrobić.

Wyłączanie to samo, pilotem od tv gasimy, wówczas ampli też się wyłącza.

Spróbuj się jeszcze pobawić, ja też się już poddałem, bo nic kompletnie nie działało, ale znalazłem jakimś cudem sposób i działa.
W belce menu, pojawiają się też dodatkowe opcje/ustawienia.
Trudno to wytłumaczyć, ale jest sporo możliwości.

Pamiętam, że kilka razy dodawałem/kasowałem sprzęt w ustawieniach pilota w menu tv.
Tam chyba coś w końcu zatrybiło.

Jak się nie uda, to kiszka bez audio z ampli.
 

osa3

New member
Hej armanig.
No mam dźwięk dolby digital po optyku. Więc 5.1 dział. Ale jak ktoś ma Atmos?

Powiedz mi, a co robisz jak chcesz radia posłuchać? :)
Jak wyłączysz TV to ampli Ci się też wyłączy. Chcesz posłuchać radia bez włączonego TV to musisz siłą rzeczy załączyć go jego własnym pilotem... :)
I tu już też się wszystko rozjedzie. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdziłem.
Wyłączony tv, załączam ampli i radio - działa.
Po chwili się wyłączył.
Włączyłem ponownie, działa.
Po chwili się przełączył się ampli i zmienił automatycznie na żródło na Shielda załączając przy okazji tv. Pokazało menu Shielda.

No i tutaj właśnie, dochodzi kwestia podłączonych urządzeń.
Widocznie Shield wyzwolił sygnał i sam z automatu wybrał żródło w ampli.

To samo mam z dekoderem, jak załączony dekoder UPC, to po włączeniu tv, ampli też z automatu wybiera w ampli żródło kablówki, czyli CBL/SAT
Zdaje się podobnie też jest z XB, jak ten włączony, to załączając TV, ampli wybiera żródło na którym jest konsola akurat włączona.

Generalnie tak:
W ampli ustawienia dla HDMI mam takie:
HDMI CEC - ON
HDMI Standby Through - AUTO
Audio TV out - szare pole, nie aktywne, ale jest w tle AUTO
Audio Return Channel (eARC supported) - ON

W menu TV
Dżwięk:
Wyjscie dżwięku - Odbiornik (HDMI)
Ustawienia eksperckie:
Format wejściowego dżwięku - Bitstream
Format wyjściwoego dżwięku - PCM

W Menu TV
Ogólne:
Menadżer urządzeń zewnętrznych:
Anynet+ (HDMI-CEC) - zaznaczona opcja
 

osa3

New member
Hej.
No i ja mam takie same ustawienia. Urządzenia podłączone do ampli działają.
Tak jak mówię z samego TV nie ma dźwieku, np. jak chcę Netfilxa obejrzeć.

Chyba, że Denon wybitnie nie działa z Samsungiem w kwestii ARC.
Ale już Denon i Samsung po optyku radzą sobie dobrze, w sensie, że jak włączę apmli to tv wie, że ma przełączyć się na amplituner i grać z jego głośników.
Moja wiedza i cierpliwość się już skończyły chyba..
Dziękuję za wszelkie sugestie
 

osa3

New member
Format wyjściwoego dżwięku - PCM

No może [FONT=&quot]Format wyjściwoego dżwięku - PCM mam na dolby digital PCM to chyba tylko stereo[/FONT]
 
Do góry