Denon avr-x3500H, C+ 4k, Samsung nu8002

osa3

New member
Hej.
Myślałem, że nie będę musiał zapytać, ale zawsze warto posłuchać mądrzejszych.


Do tej pory miałem dekoder AVR1912 to mia działało, a przy AVR 3500H nie chce.


1. Mam podłączony po HDMI dekoder c+ bezpośrednio do TV (zwykłe HDMI)
2. Amplituner z TV połączony po HDMI out arc z amplitunera do hdmi arc telewizora.


I nie mam dźwięku z TV ani z dekodera w amplitunerze.


Po optyku jest, przełączę w konfiguracji amplitunera źródło dźwięku po HDMI i cisza.
Coś robię nie tak?


Dziękuję za ewentualne wskazówki
 

Rafik83pl

New member
TV Audio Switching > Off

ARC > Off

HDMI Audio Out > AVR

Sprawdź te funkcję w amplitunerze.

Poniżej masz podobny temat przechodziłem przez to samo i się udało tylko z Denonem av2600

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Rafik83pl

New member
Ja mam tylko inaczej podłączone mam wszystko do denona i później tylko kabel z denon do TV. Robiłem jeszcze ustawienie w denonie hdmi na limit tak jak jest moim poście oraz mialem problem jak w tv hdmi była włączona opcja rozszerzone

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

200473

New member
Dlaczego nie podłączysz dekodera C+ do Ampil, a Ampli do TV.
Ja mam wszystko podłączane poprzez Ampli i działa przesyłanie dźwięku z wszystkich podłączonych urządzeń bez włączania amplitunera. Ampli tylko w stanie gotowości. Mam Denon X4300H.
 

osa3

New member
Hej.
No w sumie nie wiem dlaczego nie mam przez amplituner.?
Rozumiem, ze wówczas i obraz jest wypuszczany przez niego. Może się jakoś obawiałem, że ampli coś z tym obrazem nakombinuje

Możesz podpowiedzieć jak masz w swoim wypadku ustawienia HDMI w amplitunerze?
Czy tak jak podałem?

HDMI Audio out - AVR
HDMI control - on
ARC - on
HDMI pass Through - 0n





Ale tak czy siak pomijając już cyfrę podpietą bezpośrednio do TV, to przynajmniej z TV z netfilxa po HDMi arc powinien być dźwięk a nie ma. W poprzednim denonie nie było problemu.
Dzięki
 

Rafik83pl

New member
Masz wszystkie te same problemy co ja ;) ja tylko jeszcze na starcie obrazu nie miałem.

Idzie u mnie przez amp wszystko nawet 4k.
Z TV dźwięk Youtube netflix zrobilem też, ale to mam po kablu optycznym. Mogę przejrzeć ustawienia. I dac znac wiem że Jeszce w TV musiałem zrobić zmiany.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

osa3

New member
Po optyku to mam dźwięk i z cyfry i z TV.
I tutaj działa zasada, że dekoder cyfry po hdmi śle dźwięk a optykiem z TV do amplitunera.
Natomiast optyk prześle tylko dolby digital max.
 

sul76

New member
Ja mam tylko inaczej podłączone mam wszystko do denona i później tylko kabel z denon do TV. Robiłem jeszcze ustawienie w denonie hdmi na limit tak jak jest moim poście oraz mialem problem jak w tv hdmi była włączona opcja rozszerzone

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Witam,
ja również posiadam denon 3500h i na podłączeniu upc (mediabox/cisco) poległem.
Muszę mieć podłączony upc za pośrednictwem hdmi bezpośrednio do telewizora, a dźwięk optycznym do amplitunera.
Jak podłączę wszystko hdmi do amplitunera, to obraz z upc wyświetla się w postaci małego kwadracika w środku tv - zła rozdzielczość.
Doszedłem do tego, że spowodowane to jest ustawieniem rozszerzonego hdmi w telewizorze, którego potrzebuję do pełnej obsługi xbox one x.
Jak wyłączę rozszerzoną obsługę hdmi, to działa upc przez amplituner, jak włączę, to upc muszę podłączyć bezpośrednio do telewizora.
Odpuściłem temat i mam takie obejście.
Pozdrawiam
 

osa3

New member
Mnie dekoder nc+ działa w połączeniu dekoder apmlituner tv.
Natomiast jak odtwarzam netflixa bezpośredno z TV to nadal nie mam dźwięku.
Przecież to żadna filozofia no ale nie ma dźwięku
 
Do góry