Denon avr-x3300w czy avr-x3400h

ayk

New member
Witajcie

Jestem przed zakupem amplitunera, wysłużony Technics odmawia posłuszeństwa. Denon wypuścił nowe amplitunery no i teraz się zastanawiam avr-x3300w czy avr-x3400h. Różnica obecnie to 1000zł na korzyść starszego modelu bo są wyprzedaże. Jak szybko spadają ceny nowości po zakończeniu dystrybucji starszego modelu? Może ktoś miał okazję posłuchać czy różnica w dźwięku między nimi i podzielił się wrażeniami. Dodam, że jest nikłe graniczące z zerem prawdopodobieństwo, że będę korzystał z Heos.
 

pawelele

Member
Wszystko zależy od potrzeb. Czy zamierzasz kupować OLEDa przed tym jak wymienisz amplituner? Jeżeli tak to tylko modele AVR-Xx400 wchodzą w grę ze względu na obsługę dolby vision. No i osobiście bym czekał na obniżkę modelu AVR-X4300H do 4-4,5tys bo jest sporo lepszy od modeli z serii 3000, zwłaszcza jeżeli myślisz o rozbudowie w przyszłości do dolby atmos, dodatkowym wyjściu HDMI bo np zakupisz projektor czy mieszkasz w bloku i wieczorami potrzebujesz redukcji niskich tonow subwoofera.A jeżeli na tym Ci nie zależy i na HEOS też nie to bierz X3300W, nie warto brać nowości bo różnice pomiędzy nowymi a poprzednimi modelami sa minimalne a różnica w cenie kosmiczna.
 

ayk

New member
Wychodzi na to, że nie lubię czekać:) - X3300W już do mnie jedzie. pawelele, inkanaju - też wolałbym wyższy model ale budżet jest napięty. Sprzedawca jeszcze opuścił mi z ceny i wyszło za niecałe 3k więc starczyło na lepsze kable. Blackninja - głośniki Rubicon RP-16F MKII, odtwarzacz BR Philips i NAS Qnap służący jako smart TV.
 

appaloosa

New member
Wychodzi na to, że nie lubię czekać:) - X3300W już do mnie jedzie. pawelele, inkanaju - też wolałbym wyższy model ale budżet jest napięty. Sprzedawca jeszcze opuścił mi z ceny i wyszło za niecałe 3k więc starczyło na lepsze kable. Blackninja - głośniki Rubicon RP-16F MKII, odtwarzacz BR Philips i NAS Qnap służący jako smart TV.
Też właśnie stałem przed takim wyborem i kupiłem x3300w. Mam tylko mała zagwostkę: jak to wszystko poustawiać żeby na drugim HDMI OUT (odtwarzanie na projektor) był dźwięk na. Na ten moment muszę puszczać dźwięk jako na pierwszą strefę a wideo jako na drugą strefę. Musiałem też wyłączyć CEC w tv bo się włączał. Sporo przeklikiwania się przez menu. Chyba święta spędzę programując na nowo ligitecha.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

appaloosa

New member
No i zagwostka się rozwiązała - ustawienie na dwóch HDMI OUT dźwięku tak żeby zarówno dla tv jak i projektora odtwarzany był dźwięk cyfrowy jest na tym modelu nie do ustawienia :/ Pozostaje mi kupno albo x2400H albo x3400H :D
 
Do góry