Denon AVR-X3200W i 3300 oraz AVR-X4200W i 4300 bez DTS X

No i miało być tak pięknie....firma Denon wypuszcza na rynek produkty, które nie są zgodne z ich obietnicami. Nieszczęsny kodek DTS X w DENON AVR-X3200W i 4200 jak i tegoroczne modele 3300 i 4300 nie posiada na dzień dzisiejszy kodeka audio DTS X. Miała już być aktualizacja pod koniec 2015, potem pod koniec marca 2016r. A dziś usłyszałem, że może pod koniec tego roku będzie. Po prostu wykonałem telefon do przedstawiciela na Polskę Denona, i tak też usłyszałem baaaaardzo wspaniałe nowiny :(
Całe szczęście, że DOLBY Atmos działa bez problemów.
No cóż małe rozczarowanie firmą Denon, ciekawe jak brat "Marantz" ma????
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No to nie ładnie :-( , to na dzień dzisiejszy DTS X mają dwa flagowe modele 6200 i 7200....a reszta może się kiedyś doczeka..
 
No to nie ładnie :-( , to na dzień dzisiejszy DTS X mają dwa flagowe modele 6200 i 7200....a reszta może się kiedyś doczeka..

Bardzo nie ładnie, szkoda tylko, że klientów nie informują o tym w sklepach...ale i tak czy siak, Amos jest a i DTS HD MA tez robi wrażenie :)
Poczekamy zobaczymy jak się sprawy potoczą, zastanawiam się czy "lepszego" brata Marantz też tak jest???
 
No i miało być tak pięknie....firma Denon wypuszcza na rynek produkty, które nie są zgodne z ich obietnicami. Nieszczęsny kodek DTS X w DENON AVR-X3200W i 4200 jak i tegoroczne modele 3300 i 4300 nie posiada na dzień dzisiejszy kodeka audio DTS X. Miała już być aktualizacja pod koniec 2015, potem pod koniec marca 2016r. A dziś usłyszałem, że może pod koniec tego roku będzie. Po prostu wykonałem telefon do przedstawiciela na Polskę Denona, i tak też usłyszałem baaaaardzo wspaniałe nowiny :(
Całe szczęście, że DOLBY Atmos działa bez problemów.
No cóż małe rozczarowanie firmą Denon, ciekawe jak brat "Marantz" ma????

O i proszę oficjalnie odpowiedz od Denon.com
 

Attachments

  • Screenshot_20160805-173906.jpg
    Screenshot_20160805-173906.jpg
    9 KB · Wyś: 171

kuli22

New member
No i miało być tak pięknie....firma Denon wypuszcza na rynek produkty, które nie są zgodne z ich obietnicami. Nieszczęsny kodek DTS X w DENON AVR-X3200W i 4200 jak i tegoroczne modele 3300 i 4300 nie posiada na dzień dzisiejszy kodeka audio DTS X. Miała już być aktualizacja pod koniec 2015, potem pod koniec marca 2016r. A dziś usłyszałem, że może pod koniec tego roku będzie. Po prostu wykonałem telefon do przedstawiciela na Polskę Denona, i tak też usłyszałem baaaaardzo wspaniałe nowiny :(
Całe szczęście, że DOLBY Atmos działa bez problemów.
No cóż małe rozczarowanie firmą Denon, ciekawe jak brat "Marantz" ma????
Posiadam Denona x4200 i zapewniam ze od kilku miesiecy jest DTS X po akualizacji urzadzenia.

Wysłane z mojego Lenovo A5500-F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Żeby czasem pracownik w tym denonie nie był tak samo obeznany w temacie jak w panasonicu. Kiedyś dzwoniłem i pytałem się na temat dolby atmos czy obsługuje mój odtwarzacz br, powiedzieli mi że kategorycznie nie może obsługiwać bo jest już stary..... i co OBSŁUGUJE....;-)
Także Bali może niech znajdzie się choć jedna osoba która ma tego denka i się wypowie czy ma aktualne oprogramowanie oraz czy na wyświetlaczu pojawił się DTS X...;-)
 
Posiadam Denona x4200 i zapewniam ze od kilku miesiecy jest DTS X po akualizacji urzadzenia.

Wysłane z mojego Lenovo A5500-F przy użyciu Tapatalka

kuli22 a mógłbyś fotki wstawić z filmem i co masz na wyświetlaczu??? Denon, powiedział iż pod koniec roku dopiero aktualizacja będzie na te modele, dostałem takie info na komunikator jak i telefonicznie potwierdzili.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    8,7 KB · Wyś: 79
Żeby czasem pracownik w tym denonie nie był tak samo obeznany w temacie jak w panasonicu. Kiedyś dzwoniłem i pytałem się na temat dolby atmos czy obsługuje mój odtwarzacz br, powiedzieli mi że kategorycznie nie może obsługiwać bo jest już stary..... i co OBSŁUGUJE....;-)
Także Bali może niech znajdzie się choć jedna osoba która ma tego denka i się wypowie czy ma aktualne oprogramowanie oraz czy na wyświetlaczu pojawił się DTS X...;-)

Bipo faktycznie fajnie by było aby ktoś potwierdził że 3200 czy 4200 mają DTS X tak jak Ty pokazałeś u siebie, widać model amp i jaki film z foty widać czytelnie że Twój AV ma kodek DTS X ale mój do Twojego to ogromna przepaść ;)
 
Posiadam Denona x4200 i zapewniam ze od kilku miesiecy jest DTS X po akualizacji urzadzenia.

Wysłane z mojego Lenovo A5500-F przy użyciu Tapatalka



Fajnie by było coś takiego na potwierdzenie DTS X jak dasz rade, może ktoś jeszcze potwierdzić iż posiada dany kodek audio w 3200,3300,4200,4300.
Moje zdjęcia podglądowe pokazują akurat Dolby ATMOS, bo DTS X brak :(
 

Attachments

  • 20160806_105309.jpg
    20160806_105309.jpg
    114,7 KB · Wyś: 82
  • 20160806_105532.jpg
    20160806_105532.jpg
    103,3 KB · Wyś: 76

kuli22

New member
kuli22 a mógłbyś fotki wstawić z filmem i co masz na wyświetlaczu??? Denon, powiedział iż pod koniec roku dopiero aktualizacja będzie na te modele, dostałem takie info na komunikator jak i telefonicznie potwierdzili.
Na wyświetlaczu jest Atmos lub Dts-x w zależności jaka ścieżkę dźwiękową wybiorę...

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 
A , jaką płytę włożyłeś ?

Na focie to akurat film jest w systemie Atmos, dziecko "Piotruś Pan" właśnie oglądało i tu Amp bez problemu odtwarza ten kodek, posiadam też film, który kolega Bipo polecał, ścieżka audio ang w DTS X "Crimson peak" i niestety zamiast napisu na wyświetlaczu DTS X to mam jedynie DTS-HD-MA.
Wersja softu Denon AVR-X3200W to:3400-5140-3400
Fajna promocja jest teraz w MM 2 filmy za 49,99, podobno też w Saturnie jest.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Moze kolega sie myli i ma kodek Neo X?

Najlepiej jakby kolega wstawil zdjecie i bylo wiadomo, albo chcociaz podal tytul filmu.
 
Włącz w odtwarzaczu funkcje "oryginalna ścieżka"

A więc tak, w odtwarzaczu BL mam ustawione wyjście cyfrowe: Bitsteram (nieprzetworzone), BL z AMP mam połączone za pomocą kabla HDMI w wersji 2.0, w trakcie otwarzania filmu to mam DIREC lub AUTO lub tryb film, obojętne bo w każdej z tej opcji DTS X nie występuje.
Tak jak mówię, dostałem potwierdzenie, że Denon 3200 na dzień dzisiejszy nie posiada tego kodeka i trzeba poczekać, max do końca roku.
kuli22
Czy mógłbyś napisać na jakim filmie odbierasz DTS X i gdzie go dostałeś, może fajtycznie zamiast DTS X wyświetla się Tobie DTS Neo.
 

kuli22

New member
A więc tak, w odtwarzaczu BL mam ustawione wyjście cyfrowe: Bitsteram (nieprzetworzone), BL z AMP mam połączone za pomocą kabla HDMI w wersji 2.0, w trakcie otwarzania filmu to mam DIREC lub AUTO lub tryb film, obojętne bo w każdej z tej opcji DTS X nie występuje.
Tak jak mówię, dostałem potwierdzenie, że Denon 3200 na dzień dzisiejszy nie posiada tego kodeka i trzeba poczekać, max do końca roku.
kuli22
Czy mógłbyś napisać na jakim filmie odbierasz DTS X i gdzie go dostałeś, może fajtycznie zamiast DTS X wyświetla się Tobie DTS Neo.
Nie róbcie jaj... czytać umiem. Filmy to np. Crimson Peak, Big Short, American Ultra. W odtwarzaczu ustawione Bistream, Denon zajmuje się dekodowaniem. Dla nie dowiarkow zrobię zdj ale dopiero w poniedziałek jak wrócę...

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ustawienia kolega Bali musi mieć ok, skoro po włożeniu filmu z atmosem cz też DTS HD ma na ampli odowiedli napis. Jeśli by miał kodek DTS X to powinno mu się pokazać jeśli nie to moim zdaniem oprogramowanie jest winne...
 
Uuuuu.... ale się ludzie rozpisali na temat DTS X
Wiem, że to nowość ale żeby aż tak, kolega Bipo to wiem że ma oraz kolega kuli22 też twierdzi że posiada kodek w swym amplitunerze, a jak u innych, czy nikt nie korzysta z tego kodeka???
 
Do góry