Denon AVR-X2800H czy Marantz Cinema 60

longmanpl

New member
Nie znalazłem wprost odpowiedzi więc pytam.

Rozważam obecnie Denon AVR-X2800H, który jest w osiągalnym budżecie. Ale też łamię się i zastanawiam czy warto dopłacać 1800 zł do Marantz Cinema 60.
Każdy z nich ma 2x HDMI Out, co jest jednym z kryteriów.
Mam świadomość, że AVR-X2800 i Cinema 60 to raczej nie jest ta sama półka.

Setup nagłośnienia - 1x centralny Harmana i 2 kolumny podłogowe Tonsil Feniks II (mają 7 lat). Na tą chwilę chcę zostawić Feniksy (nie chcę się z nimi rozstawać) , dochodzą 2x Focal Dome Flax na ścianę 'za plecami' + w najbliższej przyszłości sub Definitive Technology Descend DN8 (gabaryty mają znaczenie).

Przesiadam się z Harmana BDS 575, który okazał się 'za stary' pod projektor Optoma UHD38x i nie jestem też audiofilem. Natomiast miałem na testy (głównie pod projektor) AVR-S660 i zauważyłem różnicę podczas odtwarzania filmu UHD czy muzyki via Heos/Tidal.

Pytanie czy warto dokładać do Cinema 60 przy wskazanym obecnym setupie głośników?
 

pawelll

Member
Mam w zasadzie podobny dylemat, może rozszerzony o X3800 o ok. 800 PLN droższy od Cinema60. Ty swój jakoś rozstrzygnąłes?
Na podstawie czego wnioskujesz, że X2800 i Cinema 60 to inne półki (technicznie/dźwiękowo)?
Bo to, że koncern pozycjonuje Marantza wyżej to wiadomo.
 

longmanpl

New member
Mam w zasadzie podobny dylemat, może rozszerzony o X3800 o ok. 800 PLN droższy od Cinema60. Ty swój jakoś rozstrzygnąłes?
Na podstawie czego wnioskujesz, że X2800 i Cinema 60 to inne półki (technicznie/dźwiękowo)?
Bo to, że koncern pozycjonuje Marantza wyżej to wiadomo.
wybrałem Cinema 60, chociaż z kilku źródeł mówiono mi że przy moim setupie nagłośnienia, różnice będą niewielkie. Cinema 60 to też młodszy architekturą wypust od X2800 . Denon wypuścił w 2020 a Marantz w 2022. Natomiast dla mnie, może bardziej jako dodatek i rzecz gustu, na plus Cinema 60 to wygląd i wygląd pilota z podświetleniem. Te z Denona wyglądają jak z taniego dekodera naziemnej telewizji.
Teraz na zwracałbym jeszcze uwagę to przepustowość złącz HDMI, bo np. niektóre YAMAHy mają niższe.

Jeśli X3800 jest ok. 800 droższy od Cinema 60, to może warto pochylić się nad Cinema 50 ale to już kolejny przeskok cenowy.
 
Do góry