denon avr-x2000 jaki zestaw 5

norbi1997

Member
Słuchajcie - byłem w Krośnie pół dnia w 6 sklepach - nie no kabaret.
We wszystkich sklepach plastikowych kin od groma i tylko we trzech kina z amplitunerami - poglądowe zdjęcie jakie mniej więcej:
Przepraszam za jakość..



 

arekszy

New member
Heco Metas XT 701
Heco Celan XT 701
Heco music style 900
widzieliście te kolumienki a może ktoś je słyszał...?
Z wymienionych serii żadnej nie słyszałem, ale na centralnym postawiłem Aleva 500.
Taki mały eksperyment :-D Oj... kawał porządnego, dobrze zrobionego dźwięku.
Wokal naturalny, dialogi rewelacyjne, koncerty na BD - jak bym tam był.
W tej kolumnie ukryty jest też subwoofer - schodzi do 28Hz (katalogowo). Najniższe rejestry słucham dwa pokoje dalej. Bas krótki, precyzyjnie kontrolowany (taki najlepiej mi pasuje). Nie przesuwa szklanek i nie szarpie za nogawkę, ale na pudle narożnika robi swoje. Jak się rozpędzi to kończy na 42000 Hz(katalogowo) - niestety nie potwierdzę - bo nigdy nie słyszałem 42000 Hz.
Mało jest recenzji o HECO Aleva 500. Chyba w Polsce sprzęt mało popularny. Wyglądem nie poraża ale dźwięk wysokiej klasy. Nie wiem jak z niższymi modelami.
pzdr
a
PS
Nie wierzyłem w opinie, że na dwóch kolumnach i z dobrym wzmacniaczem
można być na koncercie w filharmonii.
Odkąd w systemie mam Aleva 500 hmm... coś w tym jednak musi być.....
Tylko te systemy co zastępują filharmonię to już za kzł.
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
Norbi
Media molochy typu MM i czy Saturn odpuść sobie.
Od kilku już lat większość z centr olało tematykę KD z średniej i wyższej półki.
Warunki do odsłuchu są kiepskie, zazwyczaj ogólny hałas marketowy bardzo przeszkadza, o podejściu sprzedających lepiej nie wspominać.
W salonie audio, na pewno znajdziesz o niebo lepsze warunki, zapewne kilkugodzinny odsłuch sprzedawcy nie jest obcy no i obycie z tematem tez nieporównywalne.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Norbi, w tych marketach nic nie znajdziesz. Wygoogluj jakieś salony w sieci i najpierw popytaj co mają ewentualnie na stanie.
Kiedyś trochę czasu spędziłem na podkarpaciu i kojarzę jeden salon w Rzeszowie, niedaleko DK4, gdzieś w okolicach ronda przy niepodległości, jak tam byłem to mieli trochę przyzwoitego sprzętu, niestety nie pamiętam nazwy
Może ktoś z Rzeszowa podrzuci jakieś adresy, gdzie warto się wybrać...
 

norbi1997

Member
Słuchajcie ustaliłem już co i jak - nie będę pchał się w jakiś nie wiadomo jak drogi sprzęt - może kiedyś - pozostanę przy Marantz Sr5007 i Taga Harmony Platinum v.2 F-100 (kiedyś to uzupełnię o resztę)

Sdolas - myślałem jeszcze o WHARFEDALE DIAMOND 10.7 ale, że jakoś tak w miarę pozytywnie wypowiadają się o tym modelu TAGA to kupim i zobaczym - a raczej usłyszym. A że większe :) :) ;) to i oprzeć się będzie wygodnie a jak się głośniki wyciągnie to i budki lęgowe dla ptaków ładne będą... :]

Henry1979 w Rzeszowie będę w sobotę - to sobie pooglądam ale już tylko jak wyglądają - coś tam posłucham ale zdecydowałem się już - ile ja czasu spędziłem na necie to masakra - porównywałem sprzęt do sprzętu na wszystkie strony ( tylko nie na dźwięku)... he he he
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
- pozostanę przy Marantz Sr5007 i Taga Harmony Platinum v.2 F-100 (kiedyś to uzupełnię o resztę)
A że większe :) :) ;) to i oprzeć się będzie wygodnie a jak się głośniki wyciągnie to i budki lęgowe dla ptaków ładne będą... :]

rozsądnie:), pewnie będziesz zadowolony , napisz po wszystkim co i jak
 

Henry

Active member
Bez reklam
Śmiało dawaj znać:) i pamiętaj o jakichś przyzwoitych kabelakch
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry