Denon AVR-x1200+Eltax Monaco+Paradigm Sub 12

sebol88

New member
Witam.
Posiadam zestaw taki jak w tytule i mam kilka pytań.
1. Ile mocy rms mają kolumny przednie? Na kolumnach jest tylko napisane 4-8Ohm
2. Jak oceniacie ten zestaw?
3. Co w przyszłości wymienić? Słyszałem kiedyś w sklepie kolumny Klipsch w stereo i bardzo mi się podobał ich dzwięk. Nie wiem jaki to był model, ale pamiętam, że kosztowały 5500 zł za parę.
4. Czy jeśli wymienie dwie kolumny przednie Eltax Monaco na sporo mocniejsze Klipscha w celu uzyskania lepszego stereo to czy odbędzie to się ze stratą wrażeń słuchowych w kinie domowym?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Te kolumny w swoim budżecie są całkiem ok., wąskim gardłem niestety jest tu amplituner X1200, proponuję przeprowadzenie małego testu, wypożycz do domu na testy, bądź kup w MM czy Saturnie ( z możliwością zwrotu) wzmacniacz stereo np. Denon PMA720, zobaczysz, co można z tych kolumn wycisnąć.
Wg. mnie powinieneś w pierwszej kolejności skupić się na lepszej elektronice, jakich kolumn nie podepniesz pod ten amplituner, to i tak szału nie będzie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Posiadam zestaw taki jak w tytule i mam kilka pytań.
1. Ile mocy rms mają kolumny przednie? Na kolumnach jest tylko napisane 4-8Ohm

pewnie koło 100W mocy znamionowej 200W muzycznej , niestety przy dość słabym paśmie przenoszenia , od 48hz to dość słaby wynik , ale masz suba więc on wynagradza brak niskiego pasma , pod warunkiem że używasz go też w stereo

2. Jak oceniacie ten zestaw?

sam musisz ocenić , zależy do czego , do kina pewnie OK , dzięki subowi , sporo nadrabia w tej kwocie

3. Co w przyszłości wymienić? Słyszałem kiedyś w sklepie kolumny Klipsch w stereo i bardzo mi się podobał ich dzwięk. Nie wiem jaki to był model, ale pamiętam, że kosztowały 5500 zł za parę.

zacznij od elektroniki , ona jest słaba z Denona to min. X2.. , jak już zmienisz elektronikę , pewnie znowu trzeba by zmienić kolumny , a jak juz zmienisz kolumny to znowu elektronikę i tak dojdziesz do pewnej kwoty kilkunastu tyś.


4. Czy jeśli wymienie dwie kolumny przednie Eltax Monaco na sporo mocniejsze Klipscha w celu uzyskania lepszego stereo to czy odbędzie to się ze stratą wrażeń słuchowych w kinie domowym?

Klipsche mają większą skuteczność mogą zagrać głośniej , ale jak kupisz za duże to amplituner ich nie uciągnie czyli czeka Ciebie zmiana amplitunera na sporo mocniejszy , pewnie z X3/4 z przodu jeśli chodzi o Denona
 

sebol88

New member
Czyli wychodzi na to, że jak wymienie ampli np. na x3200 to nawet na tych kolumnach co mam teraz bedzie to lepiej grało? Czy może jednak najpierw kolumny lepsze a dopiero później ampli, bo teraz jak wymienie ampli na lepszy to z tych kolumn i tak więcej nie wyciągnę?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zacznij tak jak ci napisałem, zrób test ze wzmacniaczem, PMA720 wyciągnie z tych kolumn więcej niż X3200.... jak zauważysz poprawę, to idź w zmianę elektroniki, jeśli nie, to zacznij szukać kolumn.
Ja słuchałem kiedyś tych Eltaxów i nie są wcale takie złe jak za te pieniądze....
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja to bym wymienił ampli i kolumny ale wiadomo że łatwo się mówi
Ale mimo wszystko wolałbym nowe kolumny :)
Słuchałeś ich?

Moim zdaniem są lepsze od hajendowej Tagi 606 superspeszaledyszyn ;) czy Jamo 606....ale to moje zdanie,
a ja i tak zacząłbym od wypożyczenia wzmaka stereo, a nie wysokiego modelu ampli
 
Do góry