Denon AVR X1100W problem z podłączeniem komputera

Seelk

New member
Witam wszystkich,
Przychodzę z prośbą o pomoc i poradę do amplitunera. Mam komputer połączony przez hdmi z TV Sony KDL55 (z komputera DVI przejściówka na hdmi kabel 10m). Działa wszystko super. Kupiłem teraz amplituner jw Denona i podpinając ten sam kabel do ampli potem drugim kablem do tv obraz miga są zakłócenia itp dźwięk jest podawany do wzmacniacza gorzej z obrazem. Dodam, że jakiś czas temu kupiłem switcha żeby rozdzielić sygnał z komputera na dwa telewizory i efekt był identyczny zakłócenia itp. Może to wina wyjścia z komputera ,że DVI czy coś ? Gdy wpinam ten kabel z kompa bezpośrednio do tv wszystko jest ok nawet dźwięk:hmm:. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
W razie co puściłem jeszcze w ścianie przewód optytczny więc jeśli nie da rady z tym hdmi to wrócę do podłączenia hdmi bezpośrednio w tv a dzwięk puszczę optykiem. Wiąże się to niestety z kolejną inwestycją bo nie mam wyjścia w komputerze :(
 

mariocieszyn

New member
Hej
Stawiałbym na kabel spróbuj czy na krótszym będzie działać (tymczasowo dla informacji) kiedyś czytałem, że DVI puszcza tylko obraz (ale u mnie też szedł dźwięk, dziwne ati ponoć puszczało gorzej z nvidia)
Jeżeli masz możliwość to spróbuj na HDMI.
Nie wiem jak przełączasz pc <->ampli ma znaczenie kiedy i co jest włączone polecam wszystko włączyć (ampli i tv) i klawisz "win + p"
 

Seelk

New member
Cześć

Dzięki za odpowiedz. Uporałem sie z tematem ustawiając odświeżanie na 30 Hz z przeplotem. Swoją drogą zastanawiam się czy to ma wpływ na jakość filmów ? Bezpośrednio do TV mogłem ustawić 60 Hz czyli max co było w ustawieniach grafiki w komputerze. Telewizor jest 100 Hz więc sam już nie wiem. Dźwięk idzie przez hdmi odtwarza go ampli a obraz do tv. Specjalnie nie widzę różnicy w jakości ale chyba mniej Hz to gorzej :idea: Dlaczego ampli który przesyła obraz 4K może obsłużyć tylko 30 Hz
 
Do góry