Denon AVR-SX2100W - moc wzmacniacza

Yacko

Member
Ja sprawdzałem tylko w stereo, więc kalibracja cudów by nie uczyniła pewnie. Jednak sprawdziłem i nic nie było wyciszone - wszystkie poziomy wyzerowane. Mam nadzieję, że X3100w ma odczuwalnie większą moc - dobrą cenę zaoferował blackninja, więc zastanawiam się nad zakupem.
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
równe wskazanie db na ekranie nie oznacza, że faktycznie dany apli gra z taką głośniością na jaką wskazywałby wyświetlacz, jest kilka ustawień, które mogą wpływać na ostateczną głośność (podbijacze, upiększacze, ustawienie głośności dla źródła itp, itd). Dodatkowo Denon kolegi mógł przejść przez kalibrację i podczas owej przciąć dość znacząco głośność na kanałach frontowych. I to, że słuchałeś stereo nie ma nic do rzeczy. Najlepiej by było gdybyś odłsuchał obu urzadzęń po resecie do ustawień fabrycznych.
 
Ostatnia edycja:

Yacko

Member
Zapomniałem dodać, że słuchałem po resecie, wybrałem tryb tylko stereo i podłączone jedynie fronty. Tak jak pisałem wcześniej nic nie przycięte ani na głośności wzmacniacza, ani na wejściowej. Bardzo dziwna sytuacja, prawie 70W na kanał więcej, a wrażenie odwrotne. Jeszcze co do jakości wykonania - stara Yamaha RX-797 jest wykonana solidniej. Oglądałem 2 szt. AVR-X2100W i każdego pokrętła od wyboru źródła oraz głośności dość wyczuwalnie (i słyszalnie) obcierają delikatnie o obudowę, jakby ktoś wyprodukował za długie gałki. Wystarczy je delikatnie wyciągnąć, ale wtedy mocniej odstają od płaszczyzny panela frontowego.
 
Ostatnia edycja:

Yacko

Member
Yacko pisaliśy o tym :)
Wspominałeś o tej mocy pozornej, ale wrzuciłem link do testu, gdzie było to sprawdzane przyrządami, więc chciałem sam spróbować. Gdybyś tak nie ukrywał numeru do siebie to bym zadzwonił a zawsze przez telefon szybciej można wyjaśnić niż przez prywatne wiadomości. Teraz mam nawet obawy czy brać od Ciebie tego AVR-X3100W - bo może być odczuwalnie słabszy od mojej Yamahy. Straciłem mnóstwo czasu na czytanie testów a w praktyce okazało się zupełnie inaczej.
Zdejmij Gałkę, kup wodny papier ścierny taki jak używają lakiernicy z najdrobniejszym ziarnem i ją przytrzyj :)
Pewnie tak bym zrobił, ale to porażka, że sprzęcie za ponad 2 tys taka jakość wykonania.
Szukaj amplitunera stereo lub wzmaka.
Ampli mam RX-797 i chciałem polepszyć głównie mocowo a tu widzę co najwyżej pogorszyć mogę za 2x taką kwotę. Przy okazji zmiany chciałem spróbować 5.1.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Nic nie poradzisz na jakość, do pewnej kwoty sprzęt jest zrobiony jak jest i nie grzeszy jakością wykonania.Najgorszy jest ten pseudo fortepianowy plastik.
 

Rafal7

Banned
Wcale bym się nie zdziwił że tak jest, mój klocek ma 6 lat i jakością wykonania dorównuje wysokim modelom
Ile kosztuje X 3100?
 

Yacko

Member
Ja wiem jakie są ceny, chodziło mi o cenę u Blacka, zamiast X3100 to już lepiej wziąć X 4000.
Black ma dobrą cenę na X3100W (najlepiej pytać na priv, gdyż nie wiem czy sobie życzy aby pisać na forum), wychodzi taniej niż X4000, którego już ciężko dostać. Akurat X4000 u mnie odpada poprzez brak oficjalnego wsparcia dla 4OHm, gdyby nie to to pewnie bym go kupił. Mam za to ofertę 1200 zł taniej niż X3100W za X3000, ale znowu brak 4OHm.
 
Do góry