Denon Avr-4308ci

Deimos

Banned
Denon po prostu grał fenomenalnie, w kinie domowym nie ma przeciwnika, dynamika, bas i przestrzenność dźwięku - niesamowite. Moge tak powiedzieć w odniesieniu do tego co u mnie grało wcześniej (Pioneer 908, Yamaha 2070, Onkyo 939 i pare innych, których nawet nie pamiętam)
Klientom, którzy u mnie po niego byli (ten w podpisie) włączyłem nowego Bonda na dwóch subach i szczęki im opadły, dlatego skasowałem ich nawet więcej niż początkowo zamierzałem.:grin:
Denon ma tylko jedną wade: w Polsce jest drogi, a komuś kto nie obcował wcześniej z modelami z wyższej półki instrukcja po polsku będzie potrzebna (aby w pełni wykorzystać jego niesamowite możliwości)
Alternatywą dla 4308 może być Onkyo 875 lub 905...
A skoro już mowa o Onkyo 875 to proponuje to poczytać:
W redakcji brytyjskiego miesięcznika zajmującego się sprzętem audio/video, znalazł się „pierwszy test” amplitunera Onkyo TX-SR875. Modele z „siódemką” w środku oznaczenia (w zeszłym sezonie był to model TX SR674) są konstruowane w taki sposób by spełnić bardzo wysokie wymagania odnośnie jakości reprodukowanego dźwięku, jakie klienci z wysp brytyjskich, stawiają urządzeniom audio. Jak widać, nieufnie nastawieni do Onkyo redaktorzy What Hi-Fi, docenili wysiłki japońskich konstruktorów (też wyspiarzy) i zaszczycili nowy amplituner Onkyo najwyższą oceną „5 STARS”.
TX-SR875E posiada, najlepszy spośród dostępnych w sprzęcie domowym, procesor wizyjny HQV Reon-VX, który w perfekcyjny sposób zamieni dowolny sygnał wideo, na pozbawiony jakichkolwiek zakłóceń z przepięknie nasyconymi kolorami obraz i w postaci strumienia danych o rozdzielczości 1080p, prześle go do: projektora, telewizora LCD, czy telewizora plazmowego.
Kolejną przydatną funkcją dostępną w TX-SR875E, jest korekcja akustyki pomieszczenia AUDYSSEY MULTIEQ XT. System, z wykorzystaniem zewnętrznego mikrofony pomiarowego, niweluje wszystkie niekorzystne zniekształcenia akustyki pomieszczenia. Dzięki temu, reprodukowany dźwięk jest czysty i praktycznie pozbawiany negatywnego wpływu pomieszczenia.

Amplituner wyposażony jest w siedem wydajnych prądowo wzmacniaczy audio (7x200W), wykonanych wyłącznie z użyciem tranzystorów, w firmowej technologii szerokopasmowej WRAT (Wide Range Amp Technology). Wzmacniacze współpracują ściśle z siedmioma przetwornikami cyfrowo analogowymi Burr-Brown 192 kHz/24-bit, filtrami analogowymi VLSC (Vector Linear Shaping Circuitry), oraz ultra solidnym i układem zasilającym z transformatorem H.C.P.S (High Current Power Suply). Pobór mocy amplitunera wynosi 870W.

TX-SR875E umożliwia wykorzystanie dwóch kanałów surround back ( oczywiście tylko wówczas, gdy nie pracują one w systemie kina domowego), do dodatkowo zasilania kolumn głośnikowych (wraz ze wzmacniaczami lewego i prawego kanału) w systemie bi-amping. Dodatkowo istnieje możliwość mostkowania wzmacniaczy (kanałów surround back i front) w celu uzyskania dwukrotnie wyższej mocy wyjściowej.

Miłośników rozbudowanych wielopokojowych instalacji nagłośnieniowych, z pewnością zainteresuje trzystrefowy system multiroom (ZONE 2, 3). W strefie drugiej możliwe jest zasilanie głośników sygnałem audio bezpośrednio z amplitunera (Powered ZONE 2), natomiast do nagłośnienia strefy trzeciej konieczny jest dodatkowy wzmacniacz, który może być automatycznie uruchamiany po włączeniu amplitunera. W strefie drugiej można także skorzystać z wyjścia sygnału wizyjnego.

Amplituner wyposażony jest stereofoniczny tuner radiowy FM z RDS oraz monofoniczny AM, z możliwością dowolnego zaprogramowania 40 stacji.


TX-SR875 został doskonale oceniony za wyposażenie. Zaznaczono nawet, że do dzisiaj podobny jakościowo zestaw technologii obróbki sygnału wizyjnego dostępny był w urządzeniach wielokrotnie od Onkyo droższych. Również dźwięk, którego poprawie jakości poświęcono wiele czasu i pieniędzy, przypadł do gustu redaktorom testującym, według których amplituner Onkyo będzie silnym rywalem dla wszystkich konkurentów.

aa937657fb80e8a5.jpg

żródło: maxaudio​
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

macek

New member
Bez reklam
Witam i teraz z tych latwiejszych pytan który:
DENON 4308
DENON A1 HD
ONKYO 875
ONKYO 905
przymierzam sie wlasnie do kupna ale jeszcze chwile poczekam.
wyprzedzajac troche czas jakie gosniki zaproponowalibyscie do tych modeli
http://www.av-sales.co.uk/onkyo-comparison.php
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deimos

Banned
Faworytem jest Denon AVC-A1HD (jak dla mnie) na drugim miejscu z Twojej listy to Onkyo 905. Tu kwestia cenowa: Onkyo to 1399 Funtów, a Denon AVC-A1HD to 3799 Funtów, a np. 4308 to 1799 Funtów
Co do głośników, to wszystko zależy od Twoich preferencji i oczywiście od tego ile możesz na ten sprzęt wydać kasy, jeżeli to ma być bardziej w strone muzyki to oczywiście B&W np; z serii 703, z niższej półki dobrze zabrzmią Kefy iQ 7 i 9.
Natomiast jeżeli jesteś chociaż w połowie takim maniakiem prawdziwego kina ze znaczkiem THX Ultra 2 jak ja, to wówczas Jamo D7;)Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dominikm

New member
Ja w koncu po 10ciu latach :) planuje wymienic moje Onkyo 939. I pytanie mam jedno: zawsze Denon charakteryzowal sie bardziej analitycznym i przejrzystym brzmieniem, ktory bardziej mi odpowiadal, od Onkyo. Czy tak jest i teraz? Czy Onkyo zmienilo charakter dzwieku? Chocby model 875. Bo na papierze to jest moj absolutny faworyt.
 

Poliko

New member
No i znowu mam nie rozwiązywalny problem, bo już prawie byłem pewien nad zestawem
DENON 4308 do tego kolumny JBL STUDIO L-880, ale teraz znowu zaczynam się zastanawiać nad ONKYO 905 znowu trzeba będzie czytać szukać słuchać masakra :D
A tu znalazłem ciekawy pojedynek Denon vs Onkyo, ale jak zwykle cieszcie jest życie osiołka :(
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=877380

Pozdrawia niezdecydowany :confused:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Denon brzmi dla mnie zbyt sucho, zbyt analitycznie a nawet powiedziałbym metalicznie.
Ma on niewątpliwie swoje zalety ale dla mnie ten dźwięk jest za ostry. Góra jest zbyt mocno wyciągnięta do przodu. Oczywiście można dyskutować, że wszystko się wyreguluje kablami itp. ale nioe ma to jak organoleptyka w bezpośrednim starciu.
Ubiegłej jesieni robiłem porównawcze odsłuchy Denona (chyba 2807) z Onkyo 674 i 804. Onkyo zabrzmiał w muzyce której słucham (klasyka, jazz) o wiele lepiej (powtarzam: DLA MNIE, Żeby tu zaraz fani Denona się nie obrażali :) ) i dlatego.... kupiłem okazyjnie 601 czekając na nowy wysyp amplitunerów Onkyo.
Przez 10 miesięcy tylko utwierdziłem się, że brzmienie Onkyo mi odpowiada i kupię 875. Czekam tylko żeby go gdzieś posłuchać.
Wczoraj obejrzałem stronę "edukacyjną" o tym chipsecie graficznym. Są tam świetne filmy wyjaśniejące co i jak działa w tym HQV. Warte obejrzenia.

http://www.hqv.com/technology.cfm?CFID=9656520&CFTOKEN=73973544

No i jeszcze cena Onkyo w porównaniu do Denona...

Pozdrawiam wszystkich fanó dobrej muzyki, zarówno Denonowców, Onkyowców jak i Hermanów :) :)
 

Deimos

Banned
Poliko napisał:
No i znowu mam nie rozwiązywalny problem, bo już prawie byłem pewien nad zestawem
DENON 4308 do tego kolumny JBL STUDIO L-880, ale teraz znowu zaczynam się zastanawiać nad ONKYO 905 znowu trzeba będzie czytać szukać słuchać masakra :D
A tu znalazłem ciekawy pojedynek Denon vs Onkyo, ale jak zwykle cieszcie jest życie osiołka :(
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=877380

Pozdrawia niezdecydowany :confused:
Rzeczywiście dyskusja na forum podanym przez Ciebie jest ciekawa, ale bardziej jest tam porównanie najwyższych nowych modeli Onkyo do Denona 4308, natomiast Denon AVC-A1HD jest jakby poza zasięgiem konkurencji. Ostatnie nagrody E.I.S.A o czymś świadczą...
I've been a long time Denon supporter, but this year Onkyo top end models[875,905] are giving a run for their money of the mid level Denons like the 4308 IMO. :) Pozdrawiam grono fanów Home Theater...
 
Ostatnia edycja:

Konował

New member
Deimos

Jakie głośniki (najlepiej 7.1) byś polecił do Denona 4308 w kwocie do 12 tyś. zł? Denon ostatnio potaniał i można go już kupić za 6 999 zł, więc wszedł on w moją orbitę zainteresowań... Czy to prawda (na pewno pójdę do dobrego salonu posłuchać), ze Denon nie najlepiej gra z kolumnami JBL? (nastawiłem się na zestaw L Studio L Cinema 3+), ale sporo osób twierdzi, że to nie to... Zestaw Jamo D7 THX Ultra2 jest po za moim zasięgiem... Jest tyle opinii, że dawno się w tym wszystkim pogubiłem... mam nadzieję, że będziesz mógł mi pomóc.

pozdrawiam
Konował
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest do wyrwania w innej cenie dla niebieskich.
A kolumny KEFY IQ 9 - będą na poziomie. Ja tym razem z wymienionych obstawiam Denona 4308 .
Ale dźwiękowo w stereo , wyżej oceniałbym Marantza 8002 I Monitor Audio IRS lub Kefa IQ9 . Bo w kinie będzie bardzo podobnie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Różnica na pewno jest w wyposażeniu toru wideo oraz w dekoderach. Nowy posiada dekodery HD. To przemawia zdecydowanie na jego korzyść.

ArtS :)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
To wszystko wiem, ale właśnie czy ktoś miał możliwość porównać brzmienie. To raczej pytanie do "świadomych" sprzedawców bo oni najczęściej mają takie możliwości. Podejrzewam, że raczej nie powinno być różnicy, ale wolę aby ktoś to sprawdził.
 

czayna

New member
Deimos

Jakie głośniki (najlepiej 7.1) byś polecił do Denona 4308 w kwocie do 12 tyś. zł? Denon ostatnio potaniał i można go już kupić za 6 999 zł, więc wszedł on w moją orbitę zainteresowań... Czy to prawda (na pewno pójdę do dobrego salonu posłuchać), ze Denon nie najlepiej gra z kolumnami JBL? (nastawiłem się na zestaw L Studio L Cinema 3+), ale sporo osób twierdzi, że to nie to... Zestaw Jamo D7 THX Ultra2 jest po za moim zasięgiem... Jest tyle opinii, że dawno się w tym wszystkim pogubiłem... mam nadzieję, że będziesz mógł mi pomóc.

pozdrawiam
Konował


Denon 4308 nie ma certyfikatu THX...
 
Do góry