Denon Avr 4308a + Kef Qx 40

laki37

New member
Witam ponownie, mam do szanownego grona pytanie czy amplituner DENON AVR 4308A + KEF QX 40 - są dobrym wyborem - planuje zakup powyższej konfiguracji.
Dalej planuje rozbudować moje kino o kolumny XQ 30 i XQ50 central
Subwofer już mam PSW3500

Proszę o uwagi: nigdzie nie mogłem znaleść informacji czy zestawienie tych kolumn z wymienionym amplitunerem jest odpowiednim rozwiązaniem.

W dalekosiężnych planach mam rozbudowę kina o kolumny XQ 30 i XQ50 central
Subwofer już mam PSW3500


Czekam na info/rady
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Cześć,

jeśli o mnie chodzi, to do tych kolumn skierowałbym się w stronę arcam avr600. Na moje ucho współpraca kef+arcam wypada korzystniej. Największą przewagę arcam'a widzę w sferze muzycznej, ale i w filmach dynamika do mnie bardziej przemawia. Denon swoją charakterystyką brzmienia, wg mnie za bardzo ugrzecznia xq, zmniejszając przy tym tak charakterystyczną dla tych głośników szczegółowość.
Jednak trzeba też wspomnieć że cena arcam'a jest wyższa od denon'a. Wg mnie warto dołożyć ale sam powinieneś to stwierdzić ;)

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kolumny są świetne, chodzi o granie i wykonanie. 4308a razi trochę ceną, lepiej obejrzeć odpowiednik czyli Onkyo 905.
 

laki37

New member
Wiec zamówilem komplecik, na razie bez amplitunera, czyli xq40 + xq50c + (z uwagi na mala różnice w cenie to zamiast xq30 drugą parę xq40) + DVD-3800DB, poczekam z ampli na wejscie AVr4810 (wrzesień) i wtedy zdecyduję po odsluchu o zakupie.
Natomiast mam pytanie z uwagi że kino bedzie stalo w salonie 40 metrowym to kable głośnikowe do tylnych glosników wyjdą się astronomiczne dlugie 17,5 mb - jakie kabble polecacie na taka odleglosc?????:confused:

Pozdrawiam;)
 
Ostatnia edycja:

laki37

New member
Witam zamiast AVR-4810 zakupiłem AVC-A1HDA.
Prosze o sugestie co do Subwofera, moge wydac max do 5.000 PLN (Salon 45 m2)
Reszta głośnikow to 4x XQ40 + Central XQ50c

Pozdrawiam Laki
 

laki37

New member
Również, tak myślałem ale za te pieniążki można kupić konkretniejsze konstrukcje.
Myślę np. o Velodyne CHT-15Q lub Monitor Audio GSW12
Być może na moje 42 m2 - jest to wystarczająca konstrukcja.

Proszę o radę.
 

arniparus

New member
KEF XQ60b bedzie w stanie naglosnic takie pomieszczenie - to jest rewelacyjny sub w konstrukcji zamknietej. Monitor Audio sobie odpusc - jak juz to ten Velodyniak albo cos z RELa.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jestem pewien, że Kef projektując serię XQ spasowuje do siebie poszczególne kolumny i jest to słyszalne. Jeśli szukasz dobrej kontroli basu to Kef, bo to konstrukcja zamknięta.
 
Do góry