Denon AVR-4306

jwb.73

New member
Denon Avr-4306

Przymierzam się do zakupu amlitunera. Czy ktos z na forum moze podzielić sie opinią na temat Denon AVR 4306 - szczegolnie interesuje mnie sprawa upscalera. Zamierzam kupic tuner SAT HDTV humaxa. Podłaczyć go przez HDMI do wzmacniacza i w nim dokonywac skalowania programow nadawanych w 576i a dalej po HDMI do plazmy pioneera 436 RXE.
Moze jednak darowac sobie upscaling i pozostac na modelu 3806.

Na forum jest malo uzytkownikow sprzetu firmy DENON - czy jest to sprzet godny polecenia? Mimo ze daja 3 lata gwarancji wiec recza za swoje produkty.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Uuuuu, Bracie.... sięgnąłeś po najwyższą półkę.
Ten amplituner jest pod moją obserwacja i zdecydowanie jest wart polecenia. Zobacz zresztą opinie na niemieckich i angielskich forach.
To Abrams linii produktów Denona.
Co do upskalingu - to zdecydowanie polecam. "Sam upskaluję" ale w DVD to wiem czym "pachnie" taki obraz. Wart jest on po prostu mszy !!!
Równać się z nim może tylko chyba Yamaha 4600.
 

Ru$lan

New member
Yamaha 4600 nie może się równać z tym Denonem ponieważ ta Yamaha nie ma vido upscalingu.
Taką funkcję ma Yamaha 2600 ale niestety jeszcze nie sprawdzałem jak to działa ponieważ jeszcze nie mam na co zapodać obrazu :-(
 

jwb.73

New member
Czyli precyzując upscaling ma tez sens w przypadku programów nadawanych w DVB-S. Czytamłem na forum opinie że sygnał nawet cyfrowy moze miec duzo do życzenia. Rozumiem ze upscaling w dobrym materiale DVD ma sens ale czy upscalowanie TV ma? Czy ktoś to testował.
 

ZENiTH

New member
Mam używam i lepiej kupić chyba nie mogłem. To jest jeden z modeli (4306 i wyżej) które posiadają pełny upscaling. 3806 nie posiada pełnego upscalingu. Tzn.: źródła Video i S-Video mogą być upscalowane do 1080i <-- dla AVR-4306. AVR-3806 upsclauje tylko do 576i (dla Video i S-Video)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
A co koledzy powiedzą na możliwości upskalujące nowiutkiego denona AVR-2807 ???

W sekcji wideo do dyspozycji dostajemy wejścia HDMI ( 1.1 ), a wbudowany skaler obrazu pozwala na przekształcenie obrazów o standardowej rozdzielczości do rozdzielczości 1080p. konwersja sygnału analogowego do cyfrowego realizowana jest przez układ Faroudja. Oznacza to że niezależnie od rodzaju dostarczanego sygnału, amplituner może być podłączony z telewizorem lub projektorem tylko kablem HDMI.

W sekcji audio znajdziemy 7 końcówek mocy po 140W ( przy 6 omach ) każda. Wzmacniacz można konfigurować, przypisując np. dwa kanały Back Surround do przednich głośników, jako bi-amping, bądź zasilając z nich drugą strefę audio.
Inne zmiany w stosunku do poprzednika to ulepszone 32 bitowe układy zmiennoprzecinkowe SHARC DSP oraz wykorzystanie przetworników C/A i A/C BurrBrown ( 24 bit/192 kHz ) dla wszystkich kanałów, opatentowany przez Denona układ podnoszący rozdzielczość AL24 Proccesing Plus dla wszystkich kanałów oraz stosowany dotąd w najdroższych urządzeniach profesjonalny układ Auto Setup i Auto Room EQ Audyssey MultEQ XT, optymalizujący brzmienie do 6 pozycji odsłuchu.

Nowy Denon może też współpracować z iPodem - przy użyciu stacji dokującej ASD-1R ( 495 zł ), umożliwiającej transfer obrazu ( z iPodów Photo i Video ) i dźwięku, a także sterowanie pilotem Denona, wyświetlanie informacji z iPoda na wyświetlaczu Denona i OSD oraz ładowanie akumulatora Denona. Stacja dokująca ( oraz kabel ) występują w białym i czarnym kolorze.
NPB("005");

Cena amplitunera to 3995 zł. Amplituner jest dostępny w srebrnym lub czarnym kolorze.
 
Ostatnia edycja:

jwb.73

New member
Wlasciwie (czytajac spec. z denon.pl) to wynika ze ma tylko deinterlace - bez funkcji upscaling'u. Ale moze to tylko jakis bla w opisie?
 

ZENiTH

New member
W opisie jest ok. I właśnie w nim widać jakie róznice pomiedzy HDMI są w poszczególnych modelach Denona. Weźmy pod uwagę magnetowid lub inne urządzenie emitujące sygnał w standardzie Video lub S-Video. AVR-2807 zrobi z tego HDMI 480i lub p albo 576i lub p. AVR-3806 zrobi tylko 480i i 576i. Natomiast AVR-4306 wyemituje sygnał jako 480i lub p, 576i lub p, 720p i 1080i. AVC-A11XV może tyle co AVR-3806, a gigant jakim jest AVC-A1XV ma identyczne możliwości jak AVR-4306 i na dodatek potrafi konwertować sygnał z PAL do NTSC i na odwrót.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Święta racja. Też przeczytałem instrukcję.
Ale mam pytanie:

Jeżeli podam przez te Denony (2807, 3806) sygnał z mojego DVD zupskalowany już do 1080i to co ten amp zrobi z tego?
a) przepuści 1080i mimo, że na wyjściu może tylko 480p lub 576p
b) zdownskaluje do 576p

a moze jeszcze co innego...
Jakie są wasze opinie ?
 

jwb.73

New member
A czy jezeli wprowadze po HDMI 576i to rowniez go przeskaluje na np. 720p i wyjdziemy HDMI.
Chodzi mi o podbijanie tradycyjnych programow z satelity ale w podlaczeniu po HDMI - tuner HUMAX HDCI200 (jutro bedzie u mnie!)?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Po HDMI w 4306 jak najbardziej podbijesz do 1080i.
To samo robi Philips DFR 9000.
Możesz podbijać w DVD albo we wzmaku ale tylko cyfrowy sygnał !!!
 

patefon

New member
Denon 4306 czy Yamaha 2600

Jeśli chodzi o upscaling to w tym momencie nasuwa się pytanie który upscaler jest lepszy

Denon 4306 - Konwerter HDMI wideo z deinterlacerem Faroudja dp 1080i

Yamaha 2600 -Video composite, s-video and component signals are upconverted to HDMI output, with a
Time Base Corrector (TBC) in the
Analog Devices highperformance
encoder and
decoder. In addition, the RXV2600
also uses an Oplus™ highperformance
de-interlacer for the
best quality progressive video images (480i to 480p or
576i to 576p). It also upscales 480i or 576i signals to
1080i/720p high definition resolution. The de-interlacing
and up-scaling technologies used in the RX-V2600 are
superior to those of any other receiver in its class.


Jeden używa faroudja a drugi Oplusa. Oglądałem obydwie strony producentów tych układów. Oplusa wykupił Intel, faroudja jest stosowana przez wielu producentów. Posługując się cenami z allegro Yamaha 4000 a denon 5600. Różnica spora. Jak widzę kolegom jak i mnie dręczy pytanie o jakość upscalera. Czy warto dopłacić te 1600. Czy będzie od tego lepsza jakość video?
Plik wyjaśniający jak działa upscaler w Yamaszce pod adresem http://www.yamaha.co.jp/english/product/av/pdfs/moreinfo/rxv2600.pdf. Jest tam zdjęcie sporej karty upscalera.
 

ZENiTH

New member
Ponieważ zajmuję się edycją filmową w formatach DVD mam kilka takich gadżetów sprzętowych które reskalują obraz i zajmują sie jego edycją. I używam tylko urządzeń opartych na chipsetach Faroudja
 

Deimos

Banned
Fatman_1 napisał:
Uuuuu, Bracie.... sięgnąłeś po najwyższą półkę.
Ten amplituner jest pod moją obserwacja i zdecydowanie jest wart polecenia. Zobacz zresztą opinie na niemieckich i angielskich forach.
To Abrams linii produktów Denona.
Co do upskalingu - to zdecydowanie polecam. "Sam upskaluję" ale w DVD to wiem czym "pachnie" taki obraz. Wart jest on po prostu mszy !!!
Równać się z nim może tylko chyba Yamaha 4600.
Witam entuzjaste Denona, ja osobiście polecam ten model:AVC-A11XV.
Użytkuje go od ponad miesiąca + DVD 3910 + Jamo D7 surroundy reszta Jamo D6 + Monster Cable HDMI + głośnikowe z certyfikatem THX Ultra również Monstera. Obraz z projektora Panasonic PT-AE 500.
Jeżeli chodzi o wzmacniacz to wciąż odkrywam i ucze się jego nowych ustawień i olbrzymich możliwości. Bas w tym zestwie może przyprawić o zawał serca. A film "Droga bez powrotu" (Zły skręt) nieźle mnie wystraszył.
Pozdrawiam wszystkich entuzjastów domowego kina...
 

Deimos

Banned
Fatman_1 napisał:
Widzę, że kaski nie pożałowałeś....:( :(
Skręca mnie... kiedy ja sie tego dorobię :D :D
Zawsze chce się więcej, teraz musze naskrobać na jakąś plazme Pioneera, bo mój stary Soniak CRT zaraz padnie, no i jeszcze do zestawu warto doczepić jeden subwoofer Jamo D7 itd. idt. i końca nie ma..;)
Póki co jakoś nie moge się przekonać do LCD
 
Ostatnia edycja:

Jacobsen

New member
Witam! A jak wygląda aktualizacja oprogramowania w tym amplitunerze, bo czytałem, że jest taka możliwość ?
 
Do góry