Denon Avr-4306 Dvd-3930 Instrukcja Obsługi Pl

Pansłonic

New member
Witam,
Czy ktoś z szacownego grona posiadaczy w.w. Denona mógłby udostępnić polskie instrukcje obsługi do AVR-4306 i DVD-3930 lub numery fabryczne swojego sprzętu. Oczywiście bardzo chętnie sie zrewanżuję w jakiś sposób.
 

dlp

New member
no nie mowcie ze ktos za taki manual chce kase?

to chyba tylko w PL mozliwe :( testy za kase, instrukcje za kase...

smutne to :((((
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Nie wiem, ja nie mam i nie sprzedaję. Z drugiej strony sprzęt z instrukcją jest droższy niż bez. Więc skoro ktoś dopłacił...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Właśnie w tym rzecz. Z jednej strony potępiam producentów (nie dystrybutorów), że nie publikują polskich instrukcji, skoro w wielu innych językach publikują. Jednak jeśli ktoś świadomie kupuje sprzęt bez polskiej dokumentacji, bo tak jest taniej, to chyba sam jest sobie winien.

ArtS :)
 

Pansłonic

New member
[Tu był cytat wypowiedzi, która znajduje się powyżej]

Zgadzam się w pełni z pierwszą częścią wypowiedzi, natomiast co do drugiej; to czego jestem niby winien, że polski dystrybutor przesadza z cenami wysokich modeli, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt że zaoszczedziłem na tym zakupie ok. 40% ceny ??? To aż taka różnica za tłumaczenie instrukcji ???
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie znam meandrów polityki cenowej dystrybutorów, jednak należy pamiętać o ty, że:

1. Dystrybutor jest najczęściej gwarantem, więc ponosi koszty napraw.
2. Nabywca towaru od dystrybutora płaci 22% VAT. Często prywatny import omija tę kwestię.
3. Dystrybutor na pewno chce trochę na tym zarobić.
4. I jeszcze parę innych drobiazgów.

Więc nie jest tak, że płacisz dodatkowo tylko za polską instrukcję. Mnie chodzi o to, że jeśli chce się zaoszczędzić i kupuje się na zachodzie, to należy też liczyć się ze skutkami takiej decyzji. A najlepiej uczyć się języków.

Jeśli udało Ci się zaoszczędzić aż 40%, gratuluję. Ale w takim wypadku pozostaje spory margines na ewentualne opłacenie polskiej instrukcji.

Osobiście kupuję sprzęt z polskich źródeł i to nie ze względu na instrukcję, gdyż i tak opieram się o angielskie wersje. Dla mnie ważna jest polska gwarancja. I zawsze doradzam taką ścieżkę wyboru. A że trochę drożej? Trudno.

ArtS :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Przepraszam za wywołanie off-topicu ale chciałem poznać Wasze zdanie na ten temat. Osobiście również kupuję sprzęt w Polsce i już raz cieszylem się, że mam polską gwarancję, gdy nowiutki amplituner odmówił posłuszeństwa. ArtS, popieram, trzeba się uczyć języków, szczególnie decydując się na zakup bez polskiej dokumentacji. Może dało by się przenieść tę dyskusję w jakieś inne, wydzielone miejsce? Chyba warto byłoby poznać opinie także innych Forumowiczów.

Pozdrawiam
 

Pansłonic

New member
Widzę że temat wywołał nie zamierzony skutek czyli brak oczekiwanej odpowiedzi na moje pytanie, co raczej sugerowałoby moim zdaniem to że większość być może posiadaczy tych modeli nabyło je podobnie jak ja. Natomiast o ile pamietam to było już sporo wypowiedzi na forum o tym gdzie i za ile kupić sprzęt. Logiczne wydaje mi się to że kupuje sie tam gdzie jest dobra oferta cenowa tego samego modelu, w tym wypadku to jakieś 4000 zł mniej (!!!) i mało w tym momencie interesuje mnie polityka czy koszta tego czy innego dystrybutora w naszym kraju.
Nie pisałem przecież że wymagam czy też obwiniam kogoś w tym producenta o brak instrukcji. Doskonale zdawałem sobie sprawę że jej nie będzie, jednak chcąc ją nabyć w taki czy inny sposób to chyba nie grzech:grin:, a tym bardziej w takim miejscu jak forum HDTV

P.S. 90% pozostałych zakupów tego typu dokonałem w kraju, bo przecież i tu są firmy które potrafią oferować sprzęt elektroniczny w "normalnych" cenach.

Na koniec dwa cytaty;
ArtS007 napisał:
A że trochę drożej? Trudno.
Jeśli 4000 zł to dla Ciebie mało, to gratuluje zasobności portfela;)


...w tym motto całej dyskusji;

ArtS007 napisał:
A najlepiej uczyć się języków.

ArtS :)
...i wszystko jasne
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pansłonic napisał:
Na koniec dwa cytaty; Jeśli 4000 zł to dla Ciebie mało, to gratuluje zasobności portfela;)
Miałem na myśli moje wydatki. Ja na całość systemu wydałem niespełna 6000 (amplituner i kolumny).

A tak na serio, to pewnie jest tu niewiele osób, które posiada taki amplituner, jak Ty, więc masz bardzo trudną sytuację. Daj ogłoszenie do prasy lub internetu. Być może uda się coś znaleźć.

ArtS :)
 
Do góry