Denon AVR-4306 a kolumny dali ikon 6

Maniek3939

New member
Witam szanownych kolegów , jestem tu nowy ,.
A więc tak , mam Denona avr 4306 , miałem kolumny jamo 506 które strasznie buczały ,dudniły,
męczyłem się z nimi 2 lata , moim zdaniem te kolumny to jakis nie wypał , ale to jest
tylko moje zdanie na ten temat , więc sprzedałem je . i teraz mam pytanie czy ,
kolumny Dali ikon 6 będą pasowały do denona avr 4306 , będa się lubiły ze sobą ?
mój pokój to 24 m2 .
a jeszcze że 60 % film
40 % muzyka
 
Ostatnia edycja:

Maniek3939

New member
Dzieki za szybką odpowiedz , jestem zwolennikiem denona ,miałem 2805, 3805 a teraz mam 4306 , wiem że najważniejszym jest odsłuch tych kolumn Dali ikon 6 , ale chciałem znać wasza opinie :)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
U mnie 4306 gra z KEF-ami iQ9 i iQ5 z tyłu i jestem zadowolony. Niestety nie mam porównania z innymi kolumnami.
 

Maniek3939

New member
Nie znam tych kolumn kef , widziałem ale nie słyszałem , wiem tylko jedno u mnie odpadaja konstrukcje z tylnym bass reflex , jamo 506 miały i to aż dwa wyloty i jeszcze , jeszcze w filmie dawało rade , ale gorzej z muzą dudnią , a u mnie nie ma mozliwości odstawić kolumn za bardo od ściany , wiele czytałem o Dali ikon 6 , i bardziej kłaniał bym się tym kolumną :)
 

porscheee

New member
ikon 6 bez mk2 tak ale ikon6mkII już ma i z tyłu i z przodu , uważam ze mało basu w porownaniu do ich góry - same dzwoneczki przynajmniej z yamaha
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ikon 6 bez mk2 tak ale ikon6mkII już ma i z tyłu i z przodu , uważam ze mało basu w porownaniu do ich góry - same dzwoneczki przynajmniej z yamaha
Już napisałem w Twoim wątku, słuchanie Ikon ze słabym amplitunerem kinowym to nieporozumienie, zawsze będzie niedosyt basu. Jasna Yamaha jeszcze to uwydatni. Denek serii 4XXX powinien dać radę
 

Maniek3939

New member
zaraz , zaraz , yyy , nie wiedziałem że są dwa rodzaje kolumn dali ikon 6 , i dali ikon 6 mkII , że jedne mają bassreflex z przodu a druga i z przodu i z tyłu .
 

Maniek3939

New member
mam rozumieć że szukając kolumn , Dali ikon 6 , bez tej nazwy - mk2 - bo :
Dali ikon 6 , z przodu bassreflex - te bardziej by mi odpowiadały .
Dali ikon 6 mk2 , i z przodu i z tyłu bassreflex - te za bardo nie .
 

Maniek3939

New member
mk2 , one maja podwójny bassrefleks , i na pewno one potrzebują przestrzeni
a ja jej za bardo nie mam , i nie mogę ich odsunąć za bardo od ściany , i tez nie chcę , by coś mi dudniło z tylnego bassrefleks , jesli będą za blisko ściany .
 

Maniek3939

New member
o własnie jeszcze miałem się zapytać o kolumny tej samej firmy , znaczy Dali -
lektory i zensor , są to dobre kolumny , brać je też pod uwagę , wiem że odsłuch jest priorytetem , i tak zrobię , ale tez jest znać zdanie innych :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Lektor może Cię miło zaskoczyć. Zensor też musisz odsłuchać, bo dla dużej ilości osób, dźwięk z tych tańszych kolumn jest przyjemniejszy. Ja jeszcze nie znalazłem dobrego zasilania do Ikon-ów i nie przekonałem się do nich.
 

Maniek3939

New member
Dzieki za szybka odpowiedż :) , właśnie czytam sobie powoli o lektorach 6 , i
Zensor , mają dobre opinie , będe musiał odsłuch zrobić , lektory 6 podobaja mi sie .
 
Do góry