Denon avr 3808A, Jak podlaczyc do PC?

wadus

Member
Jak w temacie?

Czytam instrukcje i jestem chyba glupi, niby wszedzie pisza, ze PC setup and control via Ethernet.

No ale nie rozumeim, podlacze kabel skretke do karty sieciowej w komputerze a drugi koniec do karty siec w amplitunerze i co? jak teraz mam niby kontrolowac ten amplituner?

-po pierwsze jezeli laczy sie bezposrednio 2 karty sieciowe powinno sie uzyc kabla crosowanego w instrukcji nic o tym nie pisza, no ale zeby wyeliminowac ten problem moge uzyc huba domowego choc to nie zmieni faktu, ze w instrukcji nie ma slowa o tym jak podlaczyc ampa bezposrednio kablem do komputera.

-Po drugie domyslam sie, ze to sterowanie i kontrola ma sie odbywac z poziomu http ale skad mam wiedziec jaki adres IP ma moj amplituner jak to sprawdzic w windowsie XP?

- jaki adres wpisac w IE aby polaczyl sie wlasnie z amplitunerm?

No wybaczcie jezelie zadaje glupie pytania ale to moj pierwszy amplituner, a w tej chwili nie moge uzywac menu ekranowego bo nie moge podlaczyc amplitunera do TV wiec konfiguracja na czuja uzywajac tylko wyswietlacza na amplitunerze jest koszmarnie trudna.

Prosze o pomoc dzieki !
 

werf

Active member
Bez reklam
zdaje sie że potrzebny ci router i sieć
co do adresu to zdaje potrzebne ci bedzie menu ekranowe ale moge sie mylić
 

werf

Active member
Bez reklam
Może być tak że po sieci pc sam go znajdzie i przypisze wszystko
IP itd
ale może być też tak że w denku jest włoczona opcja ukrywania adresu
 

landr

Member
Witam, jak pisałem na innym forum musisz oba urządzenia (amplituner i PC )podłaczyć do internetu osobno , a nie bezpośrednio do siebie i komputer po dlna znajdzie Ci denona....a ustawienia amplitunera przez (hdmi ,component itp)TV i setup...parametry video i audio do ustawienia...(na displayu amplitunera nie wygodne....małe znaki).
 

pkomp

New member
podstawy łączenia urzadzeń po sieci:
jedno MUSI miec ustawiony numer IP - ustawiasz na sztywno powiedzmy 192.168.1.1 w komputerze i podłączasz pod ampli - ampli dostanie numer nadany z komputera czyli zapewne kolejny 192.168.1.2
ten adres wpisujesz w przeglądarce ewentualnie przeszukujesz sieć :)
 
Do góry