Denon AVR-2809 + wii + laptop

Styku

New member
Witam serdecznie forumowiczów i zawracam się z prośbą o pomoc.

1) Mam problem z podłączeniem konsoli Wii po kablu komponent. Obraz udało mi się skonfigurować i widać wszystko dobrze, nie słychać natomiast dźwięku. Jak skonfigurować opcje aby dźwięk był słyszalny?

2) Posiadam laptopa z wyjściem HDMI. Przy podłączaniu laptopa do telewizorów laptop wykrywa mi ekran i po kablu HDMI wysyła obraz i dźwięk. W przypadku podłączenia do amplitunera denona laptop nie traktuje go jako telewizor i nie przestawia się na wysyłanie obrazu i dźwięku. W tym przypadku amplituner jednak zasysa sam obraz z laptopa i rzuca go na telewizor. Dźwięk leci z laptopa. Czy da się to jakoś skonfigurować? Czy może muszę podłączyć HDMI do telewizora i zrobić zwrotkę audio do amplitunera ( w tym wypadku połączenie działa, bo sprawdzałem, ale wolałbym uniknąć kolejnego kabla HDMI w telewizorze ).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

robert514

New member
Styku napisał:
Witam serdecznie forumowiczów i zawracam się z prośbą o pomoc.

1) Mam problem z podłączeniem konsoli Wii po kablu komponent. Obraz udało mi się skonfigurować i widać wszystko dobrze, nie słychać natomiast dźwięku. Jak skonfigurować opcje aby dźwięk był słyszalny?

2) Posiadam laptopa z wyjściem HDMI. Przy podłączaniu laptopa do telewizorów laptop wykrywa mi ekran i po kablu HDMI wysyła obraz i dźwięk. W przypadku podłączenia do amplitunera denona laptop nie traktuje go jako telewizor i nie przestawia się na wysyłanie obrazu i dźwięku. W tym przypadku amplituner jednak zasysa sam obraz z laptopa i rzuca go na telewizor. Dźwięk leci z laptopa. Czy da się to jakoś skonfigurować? Czy może muszę podłączyć HDMI do telewizora i zrobić zwrotkę audio do amplitunera ( w tym wypadku połączenie działa, bo sprawdzałem, ale wolałbym uniknąć kolejnego kabla HDMI w telewizorze ).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
A tak próbowałeś?
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43673
 

Styku

New member
Poradziłem sobie z wii. Już mam dźwięk. Wystarczyło zmienić imput na analog i działa. Nadal jednak nie mam dzwięku z Laptopa po HDMI. Jedynie obraz.
 

Styku

New member
Laptop to MSI GT 725. ATI Radeon HD4850 oraz Realtek karta muzyczna.

Opcje HDMI audio są niedostępne po podłączeniu ampli do laptopa. ATI Radeon poprawnie wykrywa DENONAMP.

Opis laptopa: msi-polska.pl/index.php?func=downloaddetail&type=firmware&maincat_no=135&prod_no=1676

Jakiś pomysł jak to ruszyć? Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
 

robert514

New member
Styku napisał:
Laptop to MSI GT 725. ATI Radeon HD4850 oraz Realtek karta muzyczna.

Opcje HDMI audio są niedostępne po podłączeniu ampli do laptopa. ATI Radeon poprawnie wykrywa DENONAMP.

Opis laptopa: msi-polska.pl/index.php?func=downloaddetail&type=firmware&maincat_no=135&prod_no=1676

Jakiś pomysł jak to ruszyć? Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
A zainstalowałeś nowe sterowniki ze strony, którą podałem? Zainstaluj jeszcze z tej samej strony "ATI HDMI Audio Device"
 

Styku

New member
Próbowałem już chyba wszystkiego i nadal nic. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny. Po HDMI Laptop mi działa ze wszystkim poza denonem avr-2809.
 

Styku

New member
Ok. Rozwiązałem problem. Polegał on na tym, ze nie można na laptopach instalować nowych sterowników ATI. Dopiero modyfikacja instalki sterowników i zmuszenie laptopa do przyjęcia najnowszej wersji Catalystów rozwiązało problem. MSI działa po HDMI z AVR. Mam obraz i dźwięk :)
 
Do góry