Denon avr 2808 w promocji czy czekac?

wadus

Member
Wtaim,

Doradzcie mi prosze bo czasu nie wiele.

Zastanawiam sie nad zmiana mojego ampa avr1707 na cos co juz mialbym w przyszlosci nie zmieniac :)

Na chwile obecna mam taki wybor, albo

Denon avr2808 za 499 GBP (cena w funtach bo mieszkam w UK)

Albo czekam i za rok czy dwa kupuje mam nadzieje juz przecenionego 2809 albo cos z 3808 (choc co do tego to watpie aby spadl to takiej kwoty jak 2808)

Sprawa jest taka, albo kupie teraz jedyny model w sklepie przecenionego avr2808 albo troche uspokojony waszymi radami ;) czekam, i za rok-dwa kupuje duzo lepszy model za te same pieniadze?
 

mobor

Banned
Powiem Ci tak. Miałem już serię 28 a teraz mam 38
NIGDY WIECEJ nie kupię 28.. !!

Menu jest obrzydliwe i całkowicie no-user-friendly
Aż odrzuca od próby ustawienia czegokolwiek

w 38 masz nie tylko mozliwosc komfortowego ustawiania urzadzenia przy pomocy swietnego menu ale masz do tego radio internetowe oraz mozliwosc dokonywania TANICH upgrade/ów sprzetu /28 musisz sprzedac zeby miec nowe dekodery dzwieku, w 38 ściagasz sobie kodeki - tak dla przykładu/
 

wadus

Member
Mobor- kumam, i przyznaje Ci racje. Czlowiek czasami to juz taki jest narwany. Tak naprawde sprzetu nie wykorzystam w pelni przez najblizsze 2-3 lata do poki nie zamieszkam w jakims normalnych rozmiarow domku.

Wiec chyba odpowiedz nasuwa sie sama, lepiej poczekac, 2808 to nie cud swiata, a 3808 za rok albo dwa moze byc juz przebite modelami serii xxx9. xx10.

Mam tylko nadzieje, ze cenowo zblizy sie do bardziej realnej ceny jak chocby 500 GBP bo na chwile obecna 1000 GBP czy nawet 799 GBP to dla mnie duzo za duzo na amplituner. Ja raczej nie jestem melomanem wiec nie chce szalec planuje wydac max 500 na amplituner + 1000 na glosniki, no i reszta kable dvd to juz jakos pokombinuje. A i tak przypuszczam do pomieszczenia okolo 25-30 m2 to bedzie az za duzo. Ale wiem, ze warto bo dobry dzwiek potrafi fajnie uprzyjemniac chwile :)
 

mobor

Banned
to jak chcesz na przertrzymanie to wez juz lepiej 19xx a resztę kasy odłóz na nastepce 38..
Tak jak bym zrobil

Za 2809 za 2 lata dostaniesz ...może z tysiaka
 

wadus

Member
Zgadzam sie, trzeba tylko znac umiaru poprzestac na tym co juz nam wystarczy bo inaczej mozna to bedzie nazwac wyscigiem zbrojen :)

Ja zastanawiam sie tylko nad jednym, abym kiedys nie zalowal, ze przegapilem taka okazje, i juz nie chodzi o to, ze sprzet jest jakis niesamowity, ale realcja cena<=>jakosc to chyba jest naprawde godna uwagi, Bo tak podejrzewam ze nawet 3808 to za 2 lata ciagle bedzie w cenie przynajmniej te 500-700 GBP (oczywiscie nie uzywany) (np widzialem tu gdzies nowego 3806 za 499). czyli az tak bardzo to on nie potanial choc nie wiem skad wygrzebali w sklepie model 3806?

2808 wycofali z produkcji i sklepy po prostu musza sie pozbyc tego sprzetu aby zrobic miejsce na serie 2309, 2809 a tu to potrafia przecenic 2808 nawet jezeli w sevenoaks widzialem go za 899 GBP

mala korekta aktualnie przyslali mi oferte 399 GBP za srebnego avr2808
sprzet jest nowy orginalnie zapakowny z gwarancja 1 rok lub 5 lat za 49 GBP

CO do konfiguracji denonow 2xxx to jak czesto trzeba konfigurowac takiego ampa aby stwierdzic, ze az tak bardzo to utrudnia zycie?

Czy dodatkowe wejscia HDMI sa warte 300-400 GBP?

... hmm moze ktos jeszcze wypowie sie na ten temat?
 
Ostatnia edycja:
Do góry