Denon AVR-2313 vs. Yamaha RX-V773

rstr

New member
Witam,

Chciałbym prosić kolegów (i koleżanki:)) z forum o pomoc w wyborze amplitunera. Jak widać w temacie zawęziłem wybór do Denon AVR-2313 i Yamaha RX-V773.

Odnośnie brzmienia – byłem na odsłuchu kilku amplitunerów. Oba te modele spełniają moje oczekiwania względem dźwiękowym (trochę na korzyść Yamaha). Bardziej chciałbym się poradzić pod względem funkcjonalnym…:
1. DLNA w Yamaha – czy wiecie może czy jeśli mam komputer podłączony do sieci bezprzewodowej to mogę grać muzykę na amplitunerze (komputer odtwarza muzykę i przesyła audio do amplitunera; NIE mylić z odtwarzaniem muzyki składowanej na komputerze poprzez amplituner – bo to na pewno jest dostępne). Innymi słowy: czy oprócz grania muzyki składowanej w sieci, to czy można poprzez DLNA grać muzykę na amplitunerze?

2. Czy Denon ma pilot, który można programować od innych pilotów? Yamaha na pewno taki ma, ale w instrukcji Denona nie widziałem opisu do tej funkcji.

Czy może coś jeszcze powinienem uwzględnić na korzyść jednego lub drugiego modelu? W tej chwili skłaniam się trochę bardziej w stronę Denona (pomimo wyższej ceny).

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc…
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wiem jedno moja yamaha 771 tak nie potrafi jedynie steruje ampli przez kompa i puszczam muzykę składowaną na kompie za pomocom serviio
 

tewje

New member
...DLNA w Yamaha – czy wiecie może czy jeśli mam komputer podłączony do sieci bezprzewodowej to mogę grać muzykę na amplitunerze (komputer odtwarza muzykę i przesyła audio do amplitunera; NIE mylić z odtwarzaniem muzyki składowanej na komputerze poprzez amplituner – bo to na pewno jest dostępne). Innymi słowy: czy oprócz grania muzyki składowanej w sieci, to czy można poprzez DLNA grać muzykę na amplitunerze?...

Nie powinno być z tym żadnego problemu. Mam Denona AVR-1912 i używam do odtwarzania muzyki foobara 2000 z wtyczką foo_upnp zainstalowanego na laptopie. Muzyka oczywiście po wifi. Testuję też JRivera. Fajny program ale kosztujący 50$. Można też używać do sterowania odtwarzaniem muzyki smartfona z aplikacjami BubbleUPnP dla foobara i Gizmo dla JRivera. Myślę, że bez problemu to samo da się zrobić z Yamaszką. Mój kumpel do strumieniowania muzyki z lapa za pomocą foobara używa XBox'a podłączonego kabelkiem do ampli. Chodzi generalnie o wbudowane dlna a nie o samą platformę. Zachęcam do eksperymentów i zajrzenia na to forum: foo_upnp - Hydrogenaudio Forums . W razie problemów służę swoimi doświadczeniami w tym temacie. Pozdrawiam!
 

rstr

New member
Dzięki Panowie za pomoc.

FFooXX5 - Serviio to jest jak rozumiem komputerowy player zgodny z DLNA, który przesyła strumieniem muzykę bezpośrednio na ampli? Czyli jednak Yamaha daje radę tak robić, że sterujesz playerem z kompa?

Tewje - co do Denona, to wiem że ten wzmacniascz to potrafi - czytałem instrukcję i było to właśnie opisane:) Bardziej pytałem o Yamahę, gdzie to było opisane tylko korzystanie z Media Servera, który składuje tylko pliki:/

Przy okazji wpadło mi jeszcze jedno pytanie:
Będę ustawiał 2 strefy - czy te ampli potrafią obie strefy skalibrować automatycznie (z użyciem mikrofonu) i zapisać ustawienia, tak żeby dało się te strefy łatwo zmieniać?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to jest tak zwane sterowanie WEB czyli za pomocą przeglądarki internetowej, wpisujesz adres IP tego urządzenia do przeglądarki i wyskakuje ekran menu głównego i tam sterujesz wieloma rzeczami :). Ja stale z tego korzystam i okazał się to lepszy bajer niż te USB na którym mi tak zależało hehe:)
 
Ostatnia edycja:

tewje

New member
Dzięki Panowie za pomoc.

FFooXX5 - Serviio to jest jak rozumiem komputerowy player zgodny z DLNA, który przesyła strumieniem muzykę bezpośrednio na ampli? Czyli jednak Yamaha daje radę tak robić, że sterujesz playerem z kompa?

Tewje - co do Denona, to wiem że ten wzmacniascz to potrafi - czytałem instrukcję i było to właśnie opisane:) Bardziej pytałem o Yamahę, gdzie to było opisane tylko korzystanie z Media Servera, który składuje tylko pliki:/

Przy okazji wpadło mi jeszcze jedno pytanie:
Będę ustawiał 2 strefy - czy te ampli potrafią obie strefy skalibrować automatycznie (z użyciem mikrofonu) i zapisać ustawienia, tak żeby dało się te strefy łatwo zmieniać?

Serviio to właśnie taki Media Server. Nie osiągniesz poprzez niego tego co chcesz...
Co do foobara z foo_upnp to moim skromnym zdaniem nie ma opcji żeby to nie zadziałało na Yamasze. Na forum, do którego linka Ci wczoraj podałem, piszą ludzie, którzy odtwarzają w ten sposób muzę poprzez różne "ustrojstwa". Na pewno był tam jakiś ampli Onkyo, PS3, Xbox, różne media player'y.

Tu masz linka do tego jak trzeba skonfigurować foobara żeby to działało na przykładzie WDTV Live.

foobar2000 upnp med WD TV live - YouTube

Nie różni się to niemal niczym jeżeli chodzi skonfigurowanie foobara żeby strumieniował muzykę do ampli. Najlepiej jakby kolega FFooXX5 przetestował rzecz na swojej Yamaszce.

Co do drugiej strefy: nie znam się, nie używam... :grin: Wydaje mi się, że kalibracja dotyczy tylko 1. strefy. W drugiej i tak masz tylko stereo.

Pilot w Denonie ma możliwość zaprogramowania obsługi innych urządzeń przy pomocy kodów. To tak na szybko... Pozdrawiam!

EDIT: Mały falstart. Kolega FFooXX5 był szybszy. Ale w sumie info wydaje się nadal aktualne... :)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wiem jak u BTW ale u mnie sprawuje się bardzo elegancko, była to najlepsza opcja w tym przedziale cenowym, najbardziej mi odpowiadała muzycznie, wizualnie i funkcjonalnie:)
 

tewje

New member
Pytanko było oczywiście do Ciebie. BTW (sorki za anglicyzm) = By The Way - przy okazji... Dzięki za szybką odpowiedź. Ja też nie żałuję zakupu. Z Denonem grają milutko i cieplutko, tak jak lubię. Dzisiaj jednak niemal rok po zakupie poszedłbym w kierunku typowego stereo. Muzyki słucham zdecydowanie więcej niż oglądam filmów... Ale może kiedyś uciułam kaskę na jakiś przyzwoity wzmak stereo. Pozdrawiam!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja powiem Ci że u mnie to tak się rozkłada p połowie filmy i muzyka, ale wiem że kiedyś jak znajdę jakieś luźne pieniążki to sprawie sobie wzmak stereo a na razie jestem na etapie wymiany TV więc to daleka przyszłość hehe
 

rstr

New member
Dzięki, teraz już wszystko w kwestiach stremingu i pilota stało się jasne:) Na pewno będę używał Foo Bar'a do mojego ampli - dzięki za dobry patent:] Wychodzi na to, że Denon ma bardzo niewielką przewagę nad Yamahą w tej kwestii (współpraca z Windows Media Player'em).

Tewje - jeszcze odnośnie tej drugiej strefy:) Czyli drugą strefę mogę skomponować tylko z 2 głośników? Miałem taką koncepcję, żeby strefa1 składała się z 5 głośników + sub, a druga z 7 głośników + sub (dodatkowe 2 głośniki)...:/
 

tewje

New member
Tewje - jeszcze odnośnie tej drugiej strefy:) Czyli drugą strefę mogę skomponować tylko z 2 głośników? Miałem taką koncepcję, żeby strefa1 składała się z 5 głośników + sub, a druga z 7 głośników + sub (dodatkowe 2 głośniki)...:/

Hmm... A jakbyś to chciał podłączyć? Z tyłu masz 7 kompletów zacisków na kolumny i tyle możesz podłączyć. Przy założeniu, że w 1. strefie ustawisz sobie 5 głośników (2 x front, 2 x tył i centralny) to na drugą strefę zostają Ci dwa komplety zacisków na dwie kolumny. :) Bardziej wypasione ampli mają możliwość podłączenia 9 głośników ale obsługują też 3 strefy. Pozdrawiam!
 

rstr

New member
Dokładnie to te 2 strefy są połączone - pokój jest w kształcie litery L...

Tak więc miałem koncepcję następującą:
- kupuję zestaw głośników 7.1,
- na codzień korzystam z 5/7 głośników,
- kiedy będę miał ochotę grać też w drugiej części pomieszczenia - korzystam z 7/7 głośników (czyli 5 tych co wcześniej + 2 dodatkowych, umieszczonych jakby w strefie2).

Stąd wydawało mi się, że mogę sobie to tak poustawiać, że w strefie1 ampli będzie korzystał z 5 podłączonych głośników, a w strefie2 z 7 podłączonych głośników.

Szkoda, że tak tego nie można poustawiać:(
 
Do góry