Denon AVR-2313, AVR-3313 analog audio

Ramzes765

New member
Bez reklam
Witam
Czy w tych modelach amplitunerów jest możliwość aby sygnał audio przypisany do cyfrowego video był analogowy? np. video szło z HDMI1 a audio z analog2?
Czy można przypisać do np. wejścia CBL/SAT aby leciało na nim np. tylko audio z analog powiedzmy 3?
Wydaje się to rzeczą oczywistą ale nigdzie w menu nie potrafię takiej opcji wykonać.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Musisz znajsc opcje Input Mode (pilot lub menu ampli) i tam wybrac zamiast HDMI np. analog z tym ze on zbiera sygnal z wejsc analogowych dla obecnego zrodla czyli np. BD ma hdmi1 i analog1 to musisz w niego podpiac a nie w inne
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@Whiplash dzieki doszedłem do tego. Masakra jak można tak to spartolić.
Powinno być Input Mode wybór że Video chcemy np. z HDMI 2 a audio z analog 4 a tutaj nie ma takiej opcji. Tylko cyfrowo można tak zrobić z analogów już nie, dlaczego tak to sobie wymyślili???
Dodatkowo na Zone 2 można puścić tylko z analogowych nie da rady z cyfrowych :?

Kolejny minus - w ampli jest wbudowany bardzo dobry Equalizer - można sobie samemu odjąć basu na odpowiednich częstotliwościach lub dodac sopran itd. natomiast ta funkcja nie działa jak odtwarzamy sieciowo :? działa tylko z z urządzeń zewnętrznych.

Nie pojmuje dlaczego tak dziwnie to rozwiązali. Ogólnie ten Denon 2313 fajny sprzęt. Dobre funkcje sieciowe, 2xHDMI Out, HDMI Video i Audio Passthrough - gdyby nie te sprawy z początku posta byłby idealny. Zostawiam go sobie tylko dlatego, że fajnie steruje mi sygnał na TV i projektor równocześnie.


EDIT:
Widze, ze w Marantz'ie jest identycznie ;) nawet menu mają takie samo. Ehh to chyba tylko Harman pozwala na swobodę w mieszaniu wejsciami.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
To juz nie do mnie to pytanie, nie ja produkuje Denony choc bardzo lubie ta firme. Mnie to nie przeszkadza bo analog urzywam tylko do CD wiec podpiety jest do analoga DVD i wtedy z pilota przelaczam na input analog i gra. Sieci nie mam i drugiej strefy rowniez.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Kod:
Kolejny minus - w ampli jest wbudowany bardzo dobry Equalizer - można sobie samemu odjąć basu na odpowiednich częstotliwościach lub dodac sopran itd. natomiast ta funkcja nie działa jak odtwarzamy sieciowo działa tylko z z urządzeń zewnętrznych.

To udało się zrobić. Nie wiem dlaczego i w jaki sposób :smile: ale za którymś razem pojawiła mi się aktywna opcja equalizera i można zmieniać sobie według upodobań nastawy dla sekcji NETWORK
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Kolejne pytanie: Czy jest mozliwośc aby np. słuchać Radia Internetowego albo ogólnie sekcji Network i oglądać obraz z TV np. z HDMI1?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@Whiplash inne źródła ale jedno bierze audio a drugie video.
Taka funkcja wydaje się jakby oczywista, niestety Denon tego nie potrafi. Marantz pewnie też nie bo to niemal klony.
No to czy można słuchać np. muzy z CD i mieć obraz z Dekodera TV SAT?
Bo chyba tak też nie potrafi. Ogólnie nie wiem po co takie ograniczenia.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Mnie to drażni również w Onkyo, aczkolwiek problem o tyle mały, że rzadko by się taka funkcja w moim przypadku przydała. Jedyne co mi przychodzi do głowy to słuchanie muzyki w oczekiwaniu na jakiś program w TV.

Pociecha jest taka, że w Onkyo (nie wiem jak u konkurencji) można słuchać radia FM i nadal mieć obraz na TV, np. z kablówki. Natomiast z radiem internetowym i muzyką z CD się już nie da (chyba, że ja po prostu nie umiem).
 

WiTT

New member
Bez reklam
@ Ehh to chyba tylko Harman pozwala na swobodę w mieszaniu wejsciami.
Ino nie tylko HK, mój NAD tak potrafi. Można wybrać dla danego Video inny Analog Input, albo np. dla wejścia Input 3 wyłączyć tor HDMI i pozostawić tylko Analog Input 3 (Stereo).
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
W Onkyo 616 też pełna swoboda. Co więcej, dla źródeł video można podłączyć alternatywnie dwa źródła audio :)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Dwa głosy nt. Onkyo 616 i w jednym nie da się a w drugim że da się ;)

W Denonie można zrobić tak:
Analogowe audio z CD lub BluRay wpinamy np. w wejscie CD (analog). W ustawieniach Input Assign wybieramy CD i jako tor video wskazujemy np. HDMI1 (tam gdzie po HDMI jest wpięty dekoder sat) i w Input wybieramy żeby puszczał tylko tor Analog Audio. Wtedy włączając pilotem sekcje CD mamy obraz z TV i sluchamy sobie CD.
Minusem jest to, że jak chcemy znów oglądać TV to musimy znów do np. CBL/Sat przypisać HDMI1. Nie można przypisać np. do CBL/SAT, BLuRay tego samego HDMI - dziwne te wszystkie ograniczenia i nie wiadomo czemu mają służyć.
Natomiast w kwestii słuchania radia internetowego i oglądania z innego źródła TV to nie udało się tego zrobić.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ramzes, ja pisałem owszem o Onkyo 616, ale na dwa różne Twoje pytania.

Tak więc:
- nie da się radia internetowego i CD słuchać podczas ogladania TV,
- da się dowolnie przypisywać wejscia audio i wejsc video.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Czyli tak samo jak w Denonie.
A czy w Onkyo możesz ustawić np. żeby dla wejścia CBL/SAT i wejścia DVD ustawić dla obu jako sygnał video HDMI1? W denonie nie da rady, jak wybiore dla CBL/SAT HDMI1 i chce tak samo w DVD to wtedy w DVD pojawi się HDMI1 a w sekcji CBL/SAT znika i jest napis "none"
 

krzysiekkortus

New member
Nie da się ale możnaby pokombinować z rozdzielaczem (trójnikiem sygnału) HDMI tak by na dwóch wejściach do ampka mieć te same sygnały HDMI. Wtedy zyskamy możliwość przypisania je do dwóch ustawień :hihi: ot taka szatańska konstrukcja (potrzebny tylko trójnik HDMI).

2650d1235323964-splitter-hdmi-typu-kostka-555922838.jpeg
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
Czyli zarówno Denon, Marantz i Onkyo maja takie ograniczenie.
W moim starym HK 355 mogłem sobie ustawiać jak chcę i każdy tor audio czy to z analoga czy cyfrowo. Po co oni to tak komplikują?
 
Do góry