Denon avr-2300 czy Onkyo tx-nr656?

JulekCezar84

New member
Który z amplitunerów wg Was jest "lepszy". Tylko proszę bez akcji typu "olej te i kup xyz. Jeśli na pytanie co wybrać między skodą, a hondą chcesz zaproponować mercedesa to nie zaśmiecaj tematu. Chodzi mi o Wasze zdanie na temat tych dwóch amplitunerów.
 

mors111

Active member
Bez reklam
to po co zadawać te pytania który ?

oba zagrają inaczej
-Onkyo mocniejszy , bardziej do kina , więcej basu i góry
-Denon łagodniejszy w dźwięku

do muzyki pewnie Denon , do kina zdecydowanie Onkyo

masz już kolumny jakieś ?

najlepiej posłuchać najpierw jednego potem drugiego
 

barburian

New member
Bez reklam
Podstawowa różnica jest taka że DENON ma bardziej
rozbudowaną sekcję procesora obrazu co umożliwia dostosowanie obrazu ze źródła HDMI (np. DVD) do rozdzielczości Full HD lub 4k Ultra HD. AVR-X2300W jest również certyfikowany przez Imaging Science Foundation za jakość wideo, oraz wyposażony w pełen zestaw zaawansowanych opcji kalibracji obrazu ISFccc.

Natomiast ONKYO przepuszcza na torze video sygnał taki jak mu podano bez upscalingu i korekcji ISFccc.
 

Saszku

New member
Podstawowa różnica jest taka że DENON ma bardziej
rozbudowaną sekcję procesora obrazu co umożliwia dostosowanie obrazu ze źródła HDMI (np. DVD) do rozdzielczości Full HD lub 4k Ultra HD. AVR-X2300W jest również certyfikowany przez Imaging Science Foundation za jakość wideo, oraz wyposażony w pełen zestaw zaawansowanych opcji kalibracji obrazu ISFccc.

Natomiast ONKYO przepuszcza na torze video sygnał taki jak mu podano bez upscalingu i korekcji ISFccc.

skąd taka informacja o braku korekcji obrazu oraz upscalingu do 4k ??? Już w TX-NR636 było zarówno skalowanie jak i korekcja...

Ok. nie doczytałem o ISF - faktycznie nie ma, podstawowa kalibracja jest.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co Ci rozjaśniło, po tym co przeczytałeś dokonałeś wyboru?
To się nazywa męska decyzja, ale bez przesady ; )
 

JulekCezar84

New member
Oczywiście, że nie.. Odsłuchałem obydwa i wybrałem :) Obydwa mi się spodobały, jednak denon jakoś bardziej selektywnie brzmi. Obydwu słuchałem na różnych kolumnach, ale charakter denona odpowiada mi bardziej .
 
Do góry