Denon AVR-2113 - dobór subwoofera

robak88

New member
Pytanie takie jak w temacie: planuje zakup subwoofera. Podejrzewam że głównie będzie mi służył do filmów, ale również wykorzystam do muzy, której słucham więcej. Czy do tego ampli lepszy będzie aktywny czy pasywny? Muzyka - każdy rodzaj rocka, metalu, i pochodne.
Pomieszczenie odsłuchowe 24 m2 otwarte na przedpokój. Kwota zakupu to max 500-600 zł.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kwota trochę mała. Teraz większość to aktywne, czyli mają wbudowany własny wzmacniacz. Do muzyki za te pieniądze raczej nic nie kupisz, chyba że zamknięty sub Roth KH2. Do KD coś z Jamo lub ciut droższy JBL ES150.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ten KH2 nie jest złym subem. Z konstrukcji zamkniętych masz jeszcze Jamo sub 650/660 lub REL T5. Konstrukcje zamknięte do muzyki, ale w kinie nie dadzą takiego ciśnienia jak konstrukcje BR.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robak88

New member
Witam
Odświeżam temat. Wypatrzyłem promocję na suby Wharfedale SPC-8 i SPC-12. Czy SPC-8 wystarczy do moich 24 m2 i wymagań z pierwszego postu czy bardziej się opłaca kupić SPC-12? Czy dadzą radę także w filmach? Jak się mają wyżej wymienione suby do JBL ES250 i JBL LOFT SP150? Prosze o pomoc.
 

dogowan

New member
Dołączam do pytania. Poszukuje subwoofera do podobnego ampli tj. avg-x2000, pokój w bloku około 20m2, 50/50 muzyka i film zastanawiam się nad wharfedale spc-8 i JBL SP150 mogę kupić w podobnej cenie te dwa modele. Możecie coś doradzić? Im więcej czytam opinii tym większy mam mentlik w głowie :) Próbowałem odsłuchu wharfedale w MM ale w takich warunkach to się mija z celem. Niestety w moim mieście tylko MM i euro w którym nic nie ma nic sensownego poza może jamo sub 360, który i tak tylko na zamówienie... :(
 

dogowan

New member
chciałbym zmieścić się w 1000zł wiem że R5 to bardzo dobry sub ale 1990zł to już trochę poza moim zasięgiem jbl jest w MM za 799 a wharfedale 899 z expozycji
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z ekspozycji nie kupuj. Wiesz ile osób mogło się przewinąć przez sklep? A to ktoś sobie popstryka, drugi gałką pokręci, a trzeci przez przypadek kopnie. JBL to dobry sub kinowy. Wharfedale nie słuchałem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ten subwoofer to konstrukcja BR, więc jak dla mnie zastosowanie głównie w kinie lub przy wolniejszych kawałkach muzycznych. Do muzyki kupuje się suby w konstrukcji zamkniętej, żeby bas nadążał za kolumnami. Oczywiście zarzają się konstrukcje BR gdzie w szybszej muzyce tez nie jest najgorzej, ale to już nie ten przedział cenowy. Subwoofer BR daje większego kopa w kinie i powoduje wytworzenie jakby większego ciśnienia, natomiast zamknięte są bardzej ustawne, szybsze i punktowe. W zamkniętych bas nie ma tendencji do ciągnięcia się i dudnienia. Z zamkniętych masz np. Jamo sub 660, Roth KH2/20, JBL studio 550, REL T5, Monitor Audio BXW10 itd.
 

dogowan

New member
wharfedale spc-8 to konstrukcja zamknięta tak? więc powinien zagrać lepiej przy muzyce ale czy da rade przy kinie? nie będzie za mały na 20m2? Im więcej wiem tym więcej pytań :) Głowę mam już dwa razy większą...
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Rozumiem, że JBL słuchałeś co powiesz o nim przy muzyce? Daje radę czy raczej będzie denerwował?

Ja mam JBL E150 takze moge ci cos powiedziec na temat sub'ów JBL. To sa dobre kinowe suby, potrafia ruszyc pokojem np. taki ES250. Ja np. czesto gesto slucham muzyki stereo z subwooferem poniewaz amplituner kinowy brzmi troche inaczej niz wzacniacz stereo i basu moze czasem brakowac. Ja jestem zdania ze jesli stereo z subem to on powinien grac samym krancem pasma czyli do 50-60hz a wtedy jest to bas ktory bardziej czujemy niz slyszymy i to ze BR jest troche rozlazly i wolny tak bardzo w muzyce nie przeszkadza. Oczywiscie ze zamkniety bedzie lepszy bo punktowy i szybki ale tak jak mowi Krzysiu, w kinie moze brakowac tego cisnienia basu np. podczas wybuchow, chyba ze kupisz JBL studio 550p, jest to zamknieta konstrukcja ale ze sporym wzmacniaczem ktory da rade tez w kinie.
 
Do góry