denon avr-1912 +sub jamo 650

DarkDevil

New member
Witam , posiadam denon avr-1912 +sub jamo 650 jake polecacie kolumienki do tego ,na poczatek 2 ( poniewaz nie chce jakis slabych mam DIAMOND 9.4 i jestem nie zadowolony ) wiecej bede uzywal tego jako kina lecz i muzy poslucham nie chcialbym przy muzie wykozystywac suba niech i kolumny maja troche basu ,co powiecie na Roth Audio Oli 40 ? chyba ze jest cos ciekawszego w takiej cenie .
Kolumny Roth Audio Oli 40
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Roth Oli 40 to dobry kierunek, basu na pewno im nie brakuje. Według mojego ucha dobrze współgrają z Denonami. W podobnym przedziale cenowym i warte odsłuchania są : Monitor Audio MR6, JBL Studio 190, Dali Zensor 7. Napisz proszę jak duże masz pomieszczenie łatwiej będzie doradzić wielkość kolumn i jakiej muzyki słuchasz.
 

DarkDevil

New member
Najbardziej mi zalezy na filmach ,a muzyka slucham wszystkiego co mi wpadnie w ucho najwiecej lata 80 nieraz rok nieraz disco , pomieszczenie 36 m taki salon nie wiem czy jest jakas roznica nie bedzie tak ze ja na jednym koncu a tv na drugim , bede siedzial gdzies po srodku salonu
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może napisz jaka max. kwota do wydania? Oli 40 to świetne kolumny, tylko masz bardzo duży metraż i do tego lepsze by były Oli 50, których zresztą już nie produkują. Te co podał Paweł_Sz są świetne ale właśnie ta wielkość pokoju...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DarkDevil

New member
Powiedz mi a ile trzeba bylo by wydac zeby kupic cos dobrego na te 36m cos w tej klasie co Oli 40 zeby nie trzeba bylo dawac na fulla ale zeby dzwiek byl pelny cos takiego co kupujesz raz i koniec nie wymieniasz ( a te oil 40 to maxymalnie na jaki metraz sa ?)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiedz mi a ile trzeba bylo by wydac zeby kupic cos dobrego na te 36m cos w tej klasie co Oli 40 zeby nie trzeba bylo dawac na fulla ale zeby dzwiek byl pelny cos takiego co kupujesz raz i koniec nie wymieniasz ( a te oil 40 to maxymalnie na jaki metraz sa ?)

To zależy jaką klasę kolumn chcesz kupić. Mnie osobiście podobały sie Paradigm Monitor, ale np 11 v.7 kosztują ok 4800zł za parę. Klipsch RF 82 też ok. 4k. ,MA RX 8 - ok. 6k. Jak dostaniesz jeszcze Roth Oli 50 też ponad 4k za parę. Możesz kupić mniejsze kolumny i zapuścić suba do odsłuchu stereo, tym bardziej że masz suba w konstrukcji zamkniętej. Oli 40 to wydaje mi się że tak od 20mkw do max 30 mkw. Wszystko zależy też od akustyki danego pomieszczenia. Są osoby co mają Oli 30 na 25 mkw i sa zadowolone.
 

DarkDevil

New member
Chce klase nie mniejsza niz Oil 40 mam w jednym pomieszczeniu 23m te DIAMOND 9,4 i dla mnie straszna kicha zero dynamiki tej marki nie biore pod uwage ( a moze i za male na takie pomieszczenie ale basow to na pewno nie maja) wole poczekac z kupnem pozbierac wiecej kasy ale juz kupic cos konkretnego
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bdb. kierunek myślenia. Akurat Paradigm, Klipsch i Roth mają dobrą dynamikę, a i basu nie zabraknie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DarkDevil

New member
Prosze mi powiedziec tak poza tematem kolumn mam suba jamo 650 i porownalem go do suba z zestawu logitecha Logitech z 5500 thx nagrodzone przez pcfoster pl :: ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław a szczegolnie na jednym filmie wladca pierscieni 1 nie wiem czy Pan to ogladal ale jesli to - w momencie gdy koles odcina niby temu wladcy palec z pierscieniem nastepuje wybuch na tym subie od logitecha to tak bardzo dlugo bylo slychac az juz basu nie bylo a wszystko sie dalej trzeslo nie wiem jak to okreslic a na tym jamo niema takiego efektu czy to wina suba czy moze mozna jakos to ustawic bas poprostu jest jakby krotki
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bo to konstrukcja zamknięta a nie BR. Ta konstrukcja dobra jest do muzyki bo jest bas szybki i kontrolowany, ale w kinie nie daje takiego kopa i ciśnienia jak konstrukcje BR. I nie Pan:) Tu mówimy sobie wszyscy na "Ty".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomieszczenie jest duże więc tak jak pisał blackninja Oli 50 będą lepiej pasowały. Tylko pytanie czy amplituner nie bedzie za słaby? Gdzieś czytałem że Oli50 to dość wymagające kolumny.
 
Do góry