Denon AVR-1912 - sprawdź który masz

optimuso

New member
Witam, znajomy zadzwonił do mnie dzisiaj z informacja jakoby na nasz rynek trafily 2 różne modele amplitunera Denon 1912. Jeden rzekomo na rynek polski drugi na rynek amerykański. Wersja amerykańska jest jednak slabsza różnica wiadoma to zasilacz. Kwestia pozostałych rzeczy wciąż nie odkryta. Różnice muszą jednak być gdyż amplituner wyglada inaczej. Nie wiem jak wkleić obrazy wiec zamieszczam linki. http://www.denon.pl/Assets/Images/Products/AVR-1912/EL_AVR1912_E2_fr.jpg Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym! Jeśli ktoś mógł by wkleić zdjęcia bardzo bym prosił.
 

tewje

New member
Witam, znajomy zadzwonił do mnie dzisiaj z informacja jakoby na nasz rynek trafily 2 różne modele amplitunera Denon 1912. Jeden rzekomo na rynek polski drugi na rynek amerykański. Wersja amerykańska jest jednak slabsza różnica wiadoma to zasilacz. Kwestia pozostałych rzeczy wciąż nie odkryta. Różnice muszą jednak być gdyż amplituner wyglada inaczej. Nie wiem jak wkleić obrazy wiec zamieszczam linki. http://www.denon.pl/Assets/Images/Products/AVR-1912/EL_AVR1912_E2_fr.jpg Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym! Jeśli ktoś mógł by wkleić zdjęcia bardzo bym prosił.

Horn, dystrybutor sprzętu Denona na Polskę sprzedaje wersję AVR-1912 przeznaczoną na rynek europejski - to ta z "gałką" wyboru źródła sygnału. Na rynek amerykański trafiło kilka innych wersji linii AVR-..12 (1712, 2112). "Amerykańska" wersja AVR-1912 jest uboższa w stosunku do europejskiej. Można je sobie porównać wchodząc na denon.pl i usa.denon.com. Odpowiednikiem europejskiego AVR-1912 jest "amerykański" AVR-2112. Podejrzewam, że wprowadzając na nasz rynek wersję "amerykańską" AVR-1912 ktoś chce zarobić na niedoinformowanych (czytaj naiwnych)... Pozdrawiam!
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Bo w sklepach internetowych zazwyczaj Ci ludzie nawet nie wiedzą ja wygląda sprzęt, którym handlują, nie mówiąc o tym, że większość tych małych firm nawet nie ma lokalu i słuchają sprzętu w pudłach, albo czytają opinie na forach i stąd czerpią wiedzę co jest dość śmiesznym rozwiązaniem, bo jeden napisze coś rzeczywiście sensownego, a inny same głupoty, które później są powielane przez innych, którzy po tygodniu czytania stają się specjalistami i doradzają w wyborze :)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No tutaj już wystarczy sprawdzić, czy są dealerem tego sprzętu, czy nie. Na stronkach internetowych dystrybutorów zawsze jest zakładka, która podaje jakie sklepy mają sprzęt od nich, a jakie nie, więc to powinno rozwiązać problem, albo zadzwonienie do sklepu z najprostszych sposobów. Ale dziwi mnie to, że napisałeś, że amerykańska jest słabsza, skoro to w Europie jest ograniczenie generowanej mocy, a w Stanach nie, więc to zazwyczaj jest odwrotnie, że na naszym rynku mają zabezpieczenie głośności maksymalnej.
 

optimuso

New member
Jest slabszy gdzyz na rynku amerykasnkim jest jeszcze model wyzszy. Rzekomo cos 2112 czy cos w tym stylu i on jest odpowiednikiem naszego 1912 ich 1912 nie ma EQ XT. Dzwiekowo nie wiem nie mam jak tego porownac.
 
Do góry