denon avr 1911 vs marantz nr 1601 ostateczny wybór

BRIKSIK

New member
A więc jak w temacie suma pieniężna moja zwięszyła się ostatecznie do 2000 maksimum 2200
no i przydałoby się w końcu coś kupić po niedzieli
Pragnę podziękowac blackninja za informacje cenowe
Jak pisałem w poprzednim temacie nadal jestem nastawiony na większe słuchanie muzyki
wiadomo cudów nie ma za 2000 no ale może akurat
a więc tak czyli
kolumny taga harmony tps 500 cały zestaw 5.0
sub jamo 210
telewizor philips 9705
pokój 5 na 4 m
słucham rocka progresywnego typu pink floyd, genesis yes

zaraz ktoś mnie objedzie "a ten znowu sie pyta"
w sumie kazdy radzi co innego jedni denona drudzy maranza
co lepsze niech ten temat roztrzygnie sprawę
serdecznie pozdrawiam forumowiczów i z niecierpliwoscia oczekuje na sugestie

porównanie funkcji obu jest podobne z tm że denon poszedł po kosztach no ale który lepszy, niestety nie ma możliwości odsłuchu obu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak dla mnie na kolumny Taga szkoda Denona i Marantza. Wystarczy Onkyo 608
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
A co znaczy "lepsiejszy" czy "gorsiejszy"?Pojecie względne.Dla mnie tak a dla Ciebie pewnie nie:)Taka kolej rzeczy:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szkoda takich ampli do kolumn Taga.
Przecież prawie zmieścisz się z dobrymi sprawdzonymi kolumnami i wówczas spokojnie możesz brać Harmana, Marantza, Denona, Yamahę czy Onkyo.
 

tobas

New member
Skoro szkoda Marantza do takich głośników to pytanie jakie głośniki warto kupić do Marantza? :)

Przymierzam się do zakupu ampli + zestawu głośników 5.0
Jako ampli chciałbym Marantza np. 1501 (ze względu na wygląd i nieduże gabaryty).
Pytanie jakie głośniki do tego polecacie odsłuchać?
Przeznaczenie: film 60-70%/muzyka ok. 30-40%. Pokój 20m2
Na głośniki mogę wydać ok. 2,5-3k.

U mnie w mieście nie mam za dużego wyboru, więc będę się musial wybrać na wycieczkę... chciałbym jednak wiedzieć co warto odsłuchać.
 

BRIKSIK

New member
Witajcie no i kupiłem marantza 1601 jezeli chodzi o muzykę to jest lepiej niż dobrze, a co do kolumn taga to proponuje poszukac recenzji o nich jako o jednych z najtańszych kolumn o dzwięku który można nazwac audiofilskim, a po moich doświadczeniach z denonem pma 710 ae (tu nikt nie zaprzeczy co do tego wzmacniacza) uważam ze recenzja była jak najbardziej trafna.
 

BRIKSIK

New member
nie słuchałem ale co do swoich jestem narazie zadowolony, kto wie może kiedys cos sie zmieni na innego narazie jest ok , a jbl z chęcia posłucham
jak bede miał gdzieś okazje
 

BRIKSIK

New member
podłaczałem dla porównanina słuchawki swoje czyli sennheiser hd 580 do swojego daca baresforda gfmod v4 a to juz nie przelewki oraz do marantza i co ja moge napisać
głuczy nie jestem i wiele lat obcuje z dzwiękiem stereo i moge śmiało napisac że marantz w stereo zasługuje na ogromny szacunek
śmiało kupować
 

BRIKSIK

New member
panowie moje nowe porównanie marantz gra identycznie tak samo jak wzmacniacz integra serii 900 philipsa model 911 (to takie czarne bydle w dodatku na wysokich nogach)
 
Do góry