Denon AVR-1910 + Jamo 606 ?

dune2

New member
Bez reklam
Za pare dni odbieram Denona AVR-1910 i w zwiazku z tym zastanawiam sie nad kupnem zestawu kolumn.Na chwile obecna numerem jeden jest jamo 606 ale zanim kupie chcialbym poznac Wasze zdanie na ten temat.Jako ze za amplituner daje 2 tys nie chcialbym za kolumny dawac wiecej a jesli juz to nie duzo wiecej i wiem ze w zwiazku z tym wybor jest raczej ograniczony.
Kolumny maja pelnic funkcje glownie kina domowego (Sony 46Z5500 -kablowka UPC) tak wiec dominowac beda filmy a muzyka sporadycznie.Pokoj jest maly bo ma ok 12m.
Z gory jednak dzieki za podpowiedzi.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Posiadam taki zestaw plus sub jamo 250. Ogolnie jest ok tylko ie podobaja mi sie satelity brałbym teraz raczej S604 bo te S602 graja strasznie "pudełkowo"
 

HeavyMetalGuy

New member
Witam, również posiadam amplituner AVR 1910 i przymierzam się do zakupu zestawu głośników. Mój pokój ma około 18 m2 - na taki rozmiar pokoju te głośniki będą dobre?
Kolejna sprawa to czy ktoś zna w Szczecinie jakiś sklep gdzie można pooglądać i co najważniejsze posłuchać tych głośników? W media markt nie mają, EURO RTV AGD też nie.
 

TATAKUBY

New member
masz rację ale potrzebują trochę miejsca, żeby "się rozpędzić" - nie służy im przytulanie do ściany i mebli - u mnie S 606 stoją w ok 30 m2 i się nabiegałem zanim je ustawiłem (pomijam konieczność wypracowania kompromisów z druga połową :D)

i ile w kocu metrów ten pokój ma bo w pierwszym poście jest 12 a później 18:confused:
 

dune2

New member
Bez reklam
pisalem ze 12m nigdzie nie napisalem ze 18 :)

nie wiem jak to okreslic ale najwazniejsze w kolumnach dla mnie to czystosc,wyrazistosc dzwieku (np. slow) a sluchajac muzyki w sklepach bylo z tym fatalnie.
Nawet kolumny typu 1000 zl za jedna mialy malo wyrazny dzwiek i nie pamietam juz jakie to byly marki bo pare roznych przesluchalem w mediamarkt i mocno sie zniechecilem tymbardziej ze tutaj zestaw jamo to w sumie ponizej 2000 a nie mialem okazji ich przesluchac ;/
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Amplituner wczoraj odebralem gra swietnie ale moje stare kolumny to juz historia wiec pora sie na cos zdecydowac i bede wdzieczny za rozne sugestie w cenie do ok 2 tys :)
 

makaveli2099

New member
Witam.
Proponował bym wziąść pod uwagę głosniki Mission m34 i zestaw MHT system tez z tej firmy (z uwagi na wielkość pomieszczenia). Cena za taki zestaw nie powinna przekroczyć 2000pln.
Osobiście posiadam M35i i graja nieziemsko z Denonem 1910, przy tych głośnikach subwoofer to zbędny wydatek.
 

HeavyMetalGuy

New member
18m2 to ma mój pokój. Sorki za zamieszanie, ale żeby nie zakładać drugiego takiego samego tematu podłączyłem się tutaj :).

Witam.
Proponował bym wziąść pod uwagę głosniki Mission m34 i zestaw MHT system tez z tej firmy (z uwagi na wielkość pomieszczenia). Cena za taki zestaw nie powinna przekroczyć 2000pln.
Osobiście posiadam M35i i graja nieziemsko z Denonem 1910, przy tych głośnikach subwoofer to zbędny wydatek.

Czyli nie jest koniecznością zakup subwoofera do kompletu głośników?

Wole zestaw kolumn i zastanawiam sie czy wybrac Jamo 506/606 czy moze Wharfedale ?
http://www.euro.com.pl/zestawy-kolum...rzechowy.bhtml

Bardzo ładny zestawik :).

A porównując s606 do tych Wharfedale to które wypadają lepiej?
 

dune2

New member
Bez reklam
Podlaczam sie pod pytanie ktore lepsze Jamo 506/606 czy Wharfedale i moze wie ktos gdzie mozna w trojmiscie ich posluchac przed kupnem ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tez sie tu troche zaplatalem- w kazdym badz razie,
co do tych 12 m2 to kolega mario 1969 ma calkowita racje
cztery MA br2 z centralem (ma br oczywiscie) plus do tego zamkniety sub i bedzie klasa ;)
 

dune2

New member
Bez reklam
Przyszla pora cos zamowic wiec chyba ostatni raz pytam ktory zestawik byscie mi polecili i dlaczego podkreslam zestaw.Jestem niemal zdecydowany na Jamo 606 ale wyczytalem gdzies ze srednio nadaja sie jako kino domowe a w sumie glownie beda wyreczaly glosniki mojego tv ale do muzy tez czesto tak wiec chcialbym wybrac w miare najlepsze rozwiazanie.Podstawa to czystosc dzwieku i wyrazistosc a dodatkowe efekty muzyczne nie maja az takiego znaczenia bo do audiofila mi daleko.
Odnosnie pokoju 12 m to kierujac sie tym ze maly moglem nie wziac tv 46 cali tylko 42 i dopiero bym zalowal skoro teraz 46tka wydaje mi sie mala wiec wole zawsze wziac nad wyrost.
Problem w tym ze nie mam gdzie ich posluchac w trojmiescie nigdzie ich nie namierzylem fizycznie dlatego zdaje sie na wasza opinie.
W tej chwili zastanawiam sie czy owe Jamo 606 czy
http://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/wharfedale-diamond-9-4-9-0-9-cc.bhtml

A moze troche dolozyc i wziac Dali Concept 6 ?

http://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/dali-concept-6-wisnia.bhtml

Dodam ze pozycja Jamo mocno spadla jako ze Horn przedluza na te wharfedale i Dali gwarancje az do 5 lat a Jamo ma tylko roczna.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Hej dune2! Nie wiem gdzie to wyczytałeś że Jamo s606 nie nadają się do kina? Seria "s" w Jamo to właśnie kolumny dedykowane do kina, prędzej w stereo mogą mieć braki lecz ja osobiście ich nie zauważam. Również miałem wybór między s606 a innymi kolumnami lecz ja zakupiłem Jamo s608 ze względu na większy pokój i to co te kolumny robią w kinie to jest masakra (dla mnie oczywiście) więc POLECAM. Za te pieniądze jest to bardzo dobry zestaw (moje jamo mają gwarancję 2 lata door-to-door)! Pytasz czy warto dołożyć do Dali? Dali zbierają lepsze opinie od tych Jamo więc najlepiej odsłuchać i porównać bo jeżeli i Tobie bardziej spodoba się ich brzmienie a masz troszkę więcej pieniążków to pewnie, że warto dołożyć i być zadowolonym niż później żałować;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry