Denon Avr 1909

wojtaszu

New member
WITAM WSZYSTKICH

Postanowilem zalozyc tego posta aby uzytkownicy nowych modeli denona na rok 2009 mogli w tym wlasni watku wymieniac sie spostrzezeniami na temat tego wlasnie sprzetu. Ja jestem posiadaczem modelu 1909 ktory dziala u mnie z glosnikami harmana 5.1 model HKTS 11BQ. Ostatnio obejrzalem nowego Batmana na Blu.... jakość obrazu hmmmmmm z tym juz od dawna sie nie dyskutuje jesli ma sie telewizor full ale ja wciaz nie moge wyjsc z podziwu jakosci dzwieku w formatach DTS HD MASTER i DOLBY TRUE HD. Batman jest nagrany w Dolby True HD i jak odpalilem go na mojej konfiguracji to zona do konca dnia sie do mnie nie odzywala bo podobno tak glosno ten film ogladalem ale z kazda minuta filmu reka swedziala aby podglasniac bo efekty dzwiekowe w tym filmie to poprostu kinowy majstersztyk!!! Z mojego denonika jestem bardzo zadowolony.
Zastanawiam sie tylko czy kupic kompletu glosników z prawdziwego zdarzenia typu dali Ikon 6 w konfiguracji 5.1? W jedynym salonie denona w Polsce ktory miesci sie w Poznaniu na odsluch do denona polecaja wlasnie firme dali oraz canton. Czy ktos moze ma taki model denona z glosnikami dali?
Pozdrawiam
 

HubiiDubii

New member
Ja również jestem posiadaczem DENONA 1909 i po kilku miesiącach urzytkowania nie żałuje wydanych pieniędzy u mnie chodzi on z kolumanimi firmy Monitor Audio modele BR2(front), BRLCR(centralny), BR1(boki i tył), fronty stoją na standach dodatkowo zasypanych prażonym piaskiem, centralny tuż pod TV na półce, reszta "wisi", pomieszczenie jest niezbyt duze ma niecałe 20m powierzchni i jakies 2,5 wysokości, z efektów dzwiękowych jestem bardzo zadowolony, kolumny ładnie się zgrywają ze sobą, nie ma miejsc a przynajmniej nie zaobserowałem takowych które to byłyby w gorszym stopniu nasycone dzwiękami, posiłkując się swoją opinią jak i osób które miały okazję słyszeć takie zestawienie dzwięk jest naprawdę godny polecenia :]
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wojtaszu napisał:
wciaz nie moge wyjsc z podziwu jakosci dzwieku w formatach DTS HD MASTER i DOLBY TRUE HD.

sprobuj czegos z PCM ! polecam "black hawk down" tak na poczatek...;)
co do "kolumn z prawdziwego zdarzenia" - oczywiscie ,ze warto w nie zainwestowac ! jak odpalisz koncert z dobra sciezka dzwiekowa to szczeka opadnie po raz drugi....
 

HubiiDubii

New member
Może lepiej niech mu tak nie opada bo trafi na coś twardego i zęby straci a że całą kase wyda na lepsze kolumny to będzie koncerty słuchał będąc szczerbatym :D a tak na poważnie to jestem zdania że kolumny można kupić lepsze bo w końcu z czasem elektronika pójdzie do wymiany i nastąpi to napewno szybciej niż kolumny :]
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Co prawda mam Yamahę 661 (w połączeniu z NADem C325 BEE) i z Ikonami 6 (plus concepty 1 i central do KD, bo dla mnie kino jest na drugim planie).

Cóż - Dali Ikon 6 te kolumny wymagają wręcz wzmacniacza (chociaż bez problemu napędzi je każdy przyzwoity amplituner, dzięki 8 omom i wysokiej efektywności) do usłyszenia pełni możliwości. Co do suba Ikon - można spotkać różne opinie - w tym, że nie jest warty swojej ceny. Ale jedno można mu przyznać, jest mocny, bo w przeciwieństwie do suba concept to konstrukcja otwarta. Tak trzeba mieć na niego minimum 30metrów kwadratowych, aby się nie "dusił". Co do dźwięku - trzeba o nim napisać jedno: bez przesłuchania nie kupuj. Ikon 6 idealnie nadają się do muzyki klasycznej - świetnie odtwarzają wysokie tony (wstęga) i środkowe pasmo, za to bas jest raczej twardy, acz precyzyjny, co nie każdemu musi się spodobać (nie zgrywa się to za dobrze w muzyce rockowej, chociaż dla odmiany pre-amp z Yamahy wszystko łagodzi, za to gubi detale).
Ikony 1 mnie osobiście nie zachwyciły (może dwójki są lepsze) i za cenę jednego kupiłem 2xConcept 1 + Central, które drastycznie gorzej nie grają, a w KD sprawują się podobnie - może tylko są nieco gorzej wykonane, ale stylistyką nie odbiegają zbytnio od Ikon.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
miałem DALI

miałem dali concept, pozbyłem się ich po miesiącu.
było to podpięte pod Denona 1906
kupiłem jbl e 80 itp.
i wszystko odżyło.
 

TASAK

New member
Witam wszystkich jestem tu świeży i to mój debiut.
gadzeciaz możesz opisać jak te concepty brzmiały bo znajomy kupił denon 1509 ja planuje kupić 1909 i obaj zastanawialiśmy się nad zakupem tych Dali, proszę opisz również JBL-ki
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Zaszła pomyłka...

Przepraszam ale z rozpędu wymieniłem nie takie modele firmy Dali.

W moim posiadaniu były przez kilka dni
Dali concept 6.

Ich brzmienie z denonem 1906 było jak dla mnie cholernie sterylne,brak mi było uderzenia.
Sub dali 150,nic tu specjalnie nie zmienił.

Jbl E 80 itp. dopiero pozwoliły odkryć potencjał siły i mocy ukryty w 1906 a obecnie pieści je 2809.
To tak w wielkim skrócie.
 

TASAK

New member
Dzięki gadzeciaz :), drodzy forumowicze możecie opisać z jakimi kolumnami wasze 1909 pracują jak to brzmi w stereo przy jakiej muzyce, jakie wrażenia przy oglądaniu filmów z jakimi problemami się borykaliście przy podłączaniu i obsłudze tego amplitunera i jak sobie z tym poradziliście. Z góry dziękuje.
 

Patuś1

Banned
wojtaszu napisał:
WITAM WSZYSTKICH

bo podobno tak glosno ten film ogladalem [...] W jedynym salonie denona w Polsce ktory miesci sie w Poznaniu na odsluch do denona polecaja wlasnie firme dali oraz canton. Pozdrawiam

Witam
to teraz troche gorzkiej prawdy:)
1.Ma byc glosno czy dobrze?:)
gwarantuje ze na prawdziwym sprzecie HT nie trzeba grac glosno zeby szczeka opadala co minute.Co prawde tzw real volume robi najwieksze wrazenie ale mozna grac i cicho.
2.W kazdym sklepie denona poleca Ci to co akurat sami dystrybuuja,normalka.Zestawienie Dali z Denonem jest tak samo spudlowane jak kiedys B&W z Denonem.Nie ma sensu.
3.Kazdy dobry sprzet HT w 5.1 zagra lepiej niz kazdy Denon z Dolby True HD i milionem innych kuriozalnych systemow...

Teraz moje rady:
jesli pasuje Ci to co masz teraz,nic nie zmieniaj-bo po co???:)
a jesli chcesz miec prawdziwe kino domowe TO NA PEWNO NIE NA DENONIE.
Pozdrawiam
 

TASAK

New member
Wkurzają mnie wypowiedzi które nie wnoszą nic sensownego ani pożytecznego do dyskusji, każdy ma własne zdanie i doświadczenia i powinien się z tym dzielić i polemizować z innymi uczestnikami ale przedstawiając konkretne argumenty i uzasadnić je. Patuś jeżeli masz doświadczenie w tym temacie to proszę o porady jaki sprzęt wybrać i co go tak drastycznie wyróżnia w stosunku do Denona
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Pierdołami się nie stresuj

Poczytaj sobie tych kilka wątków,może trochę tobie pomogą.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=31092&highlight=denon+2809

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=34123&highlight=denon+2809

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=31526&highlight=denon+2809

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=34727&
highlight=denon+2809

mam nadzieję że cie nie zanudzę tymi wątkami ;)

1909 ma mój siostrzeniec,
OJ,nie na rzeka,nie narzeka!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
...podpięte jbl E 80 itp a sub E 150w
 
Ostatnia edycja:
gadzeciaz jeżeli to nie problem to rozwin troszkę swoją wypowiedz na temat dali,nie chodzi mi tu żeby się z Tobą sprzeczać(sam mam dali concept 8 + denon) a raczej chciałbym usłyszeć z czego byłeś nie zadowolony.Ja niestety swoje głośniki kupowałem na odległość(i to sporą) bo jakoś tak sie złożyło no i oczywiście bez odsłuchu,o ile do stereo nie mogę sie przyczepić gdyż concepty 8 nawet bez suba ostro wymiatają o tyle w kinie czuje pewny niedosyt,który jest spowodowany subem,już sporo przeczytałem o kalibracjach itd,ale u mnie żeby było suba słyszeć to musze go mieć podgłośnionego prawie na maxa i w ampli też na +12,nie wiem czemu tak jest?:(czy u Ciebie coś podobnego było?
Zapomniałęm tylko dodać że narazie mam starszego denonka avr-1803,może to dlatego....
 

TASAK

New member
Dzięki gadzeciaz, odrobiłeś za mnie pracę domową i mimo przeczytania sporej ilości materiału często o sprzecznych treściach coraz bardziej jestem przekonany do trafności mego wyboru, muszę jeszcze trochę kaski dozbierać na porządne kolumienki.
A jeszcze jedno pytanie do ogółu jakie kabelki stosujecie do podłączenia Denona z peryferiami, muszę wiedzieć co kupić aby nie przepłacić i też nie wziąć tandety ładnie zapakowanej, w MM raz się naciąłem na takie super dobre kable w grubej izolacji a w środku włosek. Z góry bardzo dziękuje za żeczowe odpowiedzi.
 

TASAK

New member
marcin1980 pozwolę sobie na krótką opinię odnośnie Dali concept6, w sklepie kolega kupił Denon 1509 i przy okazji chcieliśmy dobrać do niego kolumienki, życzliwy sprzedawca pozwolił nam podłączyć kilka zestawów, od razy zaznaczam były to kolumny nowe wyjęte przez nas z opakowań a więc nie wygrzane, i tak pierwsze były właśnie Dali zachwyciło nas w nich selektywne brzmienie wyraźnie było słychać szczegóły ale za mało basu, był ale taki schowany(nie wiem czy to dobrze określiłem ale tak to właśnie odczuwałem), następnie JBL es80 no te to już odnośnie basu to nie mam pytań góra i środek dobre ale mniej wyraźne niż w Dali może dlatego że bas był bardziej wysunięty na pierwszy plan, nie zmienialiśmy korekcji, a więc opisuje to co usłuszałem, następne to Klipsh F2 tutaj wszystko było bardziej wyrównane może troszkę mniej szczegółów ale też ładnie grały tylko cena trochę za wysoka w stosunku do poprzedników
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
dali concept 6 i avr denon

Rozszerzyć wypowiedź co do tych dali o litości ja chcę o nich jak najszybciej zapomnieć :mrgreen:

Mogę tylko subiektywnie ocenić,dla mnie te głośniczki były po prostu za delikatne brzmieniowo.
Nie czułem ich (dosłownie)a w ustawieniach direct 1906 to już podkreślam dla mnie klapa totalna,nawet +12 na kanałach specjalnie nic nie zmieniło.
Sub w porównaniu do JBL E 150 a już 250w to dwa różne światy. Nie leprze czy gorsze LECZ ZUPEŁNIE INNE !!!

a tu prasa o....oraz inni....
http://www.av.com.pl/index.php?art=578
http://forum.audio.com.pl/lofiversion/index.php/t3526.html
http://www.audiostereo.pl/DALI_Concept6_16810.html

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=11431&page=5

oraz test jednych i drugich w miesięczniku Audio-video nr 10-2005r.

Jak to mówią,"zdania są podzielone" :mrgreen:
 

Ryu

New member
Witam
Z racji tego, że udało mi się zakupić tego DENONA (wygrał z HK255 :) ) mam kilka pytań. Mam nadzieję, że pomożecie bo ja zaczynam mieć dosyć tych ustawień (jest to moja pierwsza tego typu "zabawka" więc nawet inst. obsługi wydaje mi się lekko niedopracowana...).

1. Jakie ustawienia zmienić aby sygnał nie szedł mi na TV? Jak pracuje sam AMP to głośniki grają, jak włączam TV to sygnał idzie na TV, nie na głośniki... Jakie ustawienia zmienić?
2. Muzyka mi gra tylko z głośników przednich (boczne + centralny). Tylne nie grają. Jakie parametry zmienić. (głośniki 5.1 Kef seria C).

Dzięki za pomoc
 

superbart

New member
Również jestem niedoświadczonym użytkowanikiem ale ostatnio rozgryzałem świeżo nabytego 1509 i zakładam, że w kwestiach podłączeń ampli są podobne.

Ad. 1 Napisz co jak masz podłączone bo ciężko wywnioskować o co chodzi. Ja mam dekoder sat do TV przez Euro i koaksjal do ampli. W ampli ustawione wejście na TV/Cable i ok.
Ad. 2 Źródła stereo będą odtwarzane w stereo chyba że ustawisz to inaczej. Możesz (przynajmniej u mnie) ustawić sobie 5ch stereo lub DPro logic music, DTS Neo music i masz we wszystkich kanałach dźwięk stereo.

Pozdrawiam
 

Ryu

New member
Dzięki za pomoc....
Okazało się że moja przyczyna jest dość trywialna... Ot, źle podłączone głośniki - niestety moja niewiedza... Teraz już działają jak powinny.

Z 1 sprawą jakoś też się uporałem i wygląda na to, że już wszystko jest OK.
Hmm... A normalne jest to, że dzwięk w programach TV jest tylko w przednich głośnikach czy trzeba coś znowu ustawiać? Jak dam muzykę z DVD to jest OK - więc pewnie tak być powinno ale chciałbym się upewnić :)

Dzięki jeszcze raz za pomoc :mrgreen:
 
Do góry