Denon AVR 1909 +Yamaha NS777

tommyk74

New member
Witam.
Chciałem zapytać czy Amplituner Denon AVR 1909 jest dobrym wyborem do zestawu głośników Yamaha NS777_NS444_NS333 do kina + muzyki w stosunku 60/40? Brakuje mi tylko do tego jakiegoś fajnego suba dla zaakcentowania niskich tonów.
Dlaczego akurat taki? Żona zaakceptowała wygląd a ja parametry. Tylko co wy na to ? Wszystko ładnie komponuje się w całości oraz z wystrojem w salonie nawet PS3.

Mam zamiar oglądać filmy z BR, telewizję z Dreambox 8000, słuchać muzyki głównie MP3 i trochę zbiorów z Audio CD, Pograć Z Sony Playsation 3.
Mam pokój ok 45 m w tym aneks kuchenny.
Budżet ograniczony do max 6000 zł

Od 20 lat korzystałem ze stereo technics+tonsil Altus O dziwo że to jeszcze gra. bez napraw.
Po zakupie leciwy zestaw powędruje do garażu jako zestaw wspomagający imprezy na dworze np grillowe.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
45m to duża powierzchnia do nagłośnienia a NS777 to potężne kolumny, ale jak podłączysz do nich tego Denona to pomyślisz że kolumny lipne, bo wielkie a tu basu mało, słaba dynamika, gra bez wyrazu itd
tak samo będzie z innymi amplitunerami w podobnej cenie.... niestety
to tak jakbyś przełożył silnik z malucha do dostawczego i się dziwił że coś nie za bardzo "ciągnie"... jak chcesz aby to dobrze grało w muzyce to jedyne rozwiązanie - amplituner z pre out + dodatkowy wzmacniacz (nawet z drugiej ręki)
do samych filmów natomiast zestaw byłby ok, o ile dokupiłbyś subwoofer (tylko na pewno nie takie dziadostwo jakie planujesz zakupić w sygnaturce)
 
Ostatnia edycja:

tommyk74

New member
To czy ja dobrze zrozumiałem że tu ten wzmacniacz nie pociągnie?
A ja myślałem że to głośniki mogą być za słabe. Oczywiście subwoofer dla zakcentowania niskich tonów musi być tylko właśnie nie wiem jaki, tak najlepiej aby się komponował z resztą w piano. Tak naprawdę to ja nie słucham aż tak głośno jak na koncercie rockowym. Ani ze mnie jakiś audiofil.
Teraz to już nie wiem czy kolumny są złe czy ten wzmacniacz też zły? To co wybrać najlepiej w czarnym kolorze lub typu heban żeby zagrało w takim pokoju. Doradzicie coś proszę.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
amplituner kina domowego - wzmacniacz stereo, rozróżniasz ? w amplitunerach tryb stereo masz na odczepne, gra to beznadziejnie słabo w porównaniu z najtańszymi wzmacniaczami
te kolumny są niezłe i wystarczająco mocne na taki metraż ale jak podłączysz do nich słabe dziadostwo (= tani amplituner z pseudo 100W lub więcej) to nie zagrają jak należy...
te kolumny ze wzmacniaczem nie wymagają w ogóle subwoofera w muzyce, jedynie do filmów sub jest konieczny... natomiast jakby to grało pod samym amplitunerem w stereo, to żeby na samym basie zagrało podobnie jak ze wzmacniaczem to musiałbyś załączać suba
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb i takiej wielkości pomieszczenia - lepszym rozwiązaniem będzie HK 255 + KEFY C 7
 

tommyk74

New member
kiki napisał:
Do takich potrzeb i takiej wielkości pomieszczenia - lepszym rozwiązaniem będzie HK 255 + KEFY C 7
Okey rozumiem że Amplituner ma być HK255 bo to najlepszy wybór.
Czy chodziło o to ?
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2093431
Ale te głośniki naprawdę lepiej zagrają niż te yamahy?
Jakoś tak nie wyglądają na to. Przepraszam nie znam się ale jakieś takie małe.
A może jeszcze jakaś inna alternatywa ?
Nie wiem może np. Monitor Audio BR6 a może Koda 5200 z tych tańszych.
Ja już sam nie wiem a może z droższych Yamaha Soavo lub JBL Cine Pac
Wiem że trudno znaleść zestaw uniwersalny. Ale ja właśnie szukam takiego kompromisu.
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
tommyk74 napisał:
Nie wiem może np. Monitor Audio BR6 a może Koda 5200 z tych tańszych.
Ja już sam nie wiem a może z droższych Yamaha Soavo lub JBL Cine Pac
Wiem że trudno znaleść zestaw uniwersalny. Ale ja właśnie szukam takiego kompromisu.

Jeżeli budżet to 6000 to na Soavo nie starczy Ci nawet na dwa fronty :/ nie mówiąc o 5.1 a nie zapominajmy, że jeszcze amp jest potrzebny
Jezeli dla kolegi MABR6 jest z tych tańszych to chyba bardzo dobry wybór, ale dobierając zestaw 5.1 z serii BR to jakieś 7tyś + jeszcze amplituner.
Proponuje najpierw określić max budżet a następnie się wybrać i odsłuchać kilku zestawów.
 

tommyk74

New member
squad05 napisał:
Jeżeli budżet to 6000 to na Soavo nie starczy Ci nawet na dwa fronty :/ nie mówiąc o 5.1 a nie zapominajmy, że jeszcze amp jest potrzebny
Jezeli dla kolegi MABR6 jest z tych tańszych to chyba bardzo dobry wybór, ale dobierając zestaw 5.1 z serii BR to jakieś 7tyś + jeszcze amplituner.
Proponuje najpierw określić max budżet a następnie się wybrać i odsłuchać kilku zestawów.

OKEY to w takim razie określę się z bużdetem do 8 tyś złotych polskich z VAT.
 

squad05

New member
tommyk74 napisał:
OKEY to w takim razie określę się z bużdetem do 8 tyś złotych polskich z VAT.

No i super. Z taką kwotą można juz ciekawy zestawik kupić.
Z amplitunerów rozważ: Onkyo 805/Onkyo 606, HK 255, Yamahe 663/863
Do tego dobierz zestaw 5.0: MA oparty na frontach BR6, KEF seria IQ, Paradigm Monitor v5 - tu musisz posłuchac zestawu z konkretnym ampli i sam zadecydować, w zależności od myzyki jakiej słuchasz.
Po 2 miesiącach dozbierasz i kupisz suba do kina, za kolejne 2 dokupisz wzmacniacz do stereo (jeżeli wybierzesz taką opcje pamietaj aby ampli miał Pre-out) i będziesz wniebowzięty.
Ogólnie wszystko to takie gdybanie. Najlepszą decyzję podejmiesz sam umawiając się na odsłuch.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Od 20 lat korzystałem ze stereo technics+tonsil Altus O dziwo że to jeszcze gra. bez napraw.
Po zakupie leciwy zestaw powędruje do garażu jako zestaw wspomagający imprezy na dworze np grillowe.
Odwyk Cię czeka :) nie ten bas i sopran, jakoś dużo srednich :)
 

tommyk74

New member
No tak nawet te KEF-y mi się podobają wyglądają solidnie i podobne z konstrukcji do Yamahy NS555 lub ns777. Tylko o których mówisz Frontach i o którym centralu oraz tyłach?
 

don111

Banned
Kefy C to możesz or razu odrzucić bo są zdecydowanie za małe do 45m pokoju (2x 16cm bas)
Kefy iQ to chyba tylko iQ9 tylko że one też niezbyt grają tak jak chcesz, niezbyt duża ilość basu i nie jest on "miękki", podobnie jak reszta pasma, ale generalnie góra i średnica rewelacja (najlepsza z wymienionych), grają najbardziej "przestrzennie"... jednak jeśli chodzi o sam bas to różnica jest spora na plus dla chyba wszystkich wymienionych Yamah, Paradigm, Monitor Audio BR
 
Do góry