Denon AVR-1909 czy Onkyo TX-SR705

w@ldo

New member
Zachciało mi się zmiany TV i ... popadłem w koszty wymiany sporej części systemu audio-video.

Mam obecnie amplituner Yamaha 495, ale wypadałoby podłączyć cały system przez HDMI i obiektami mojego zainteresowania stały się :
- Onkyo TX-SR705
- Denon AVR-1909
Oba modele są w zbliżonych cenach i posiadają wszystkie interesujące mnie parametry (m.in. 3x wejście HDMI, wszystkie nowe dekodery, ...).
Sprzęt będzie przede wszystkim wykorzystywany do kina domowego, a w dużo dalszej kolejności do muzyki (Quadral Quintas QLX202 w pomieszczeniu 22m).

Który z wymienionych modeli polecacie ? A może warto przemyśleć jakąś inną propozycję ?
 

Ator

New member
Z tymi przegiętymi cenami Denona to nie bardzo rozumiem, przecież oba podane ampli są w tej samej cenie. Więc skoro oba śa porównywalne w sensie właściwości i posiadanych funkcji to o co kaman?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ator

New member
Tylko Onkyo jest 6.1 (1909 7.1) oraz nie ma skalera do 1080p. Kwestia dyskusyjna odnośnie działania tego skalera. Spotkałem się z różnymi opiniami.
 

w@ldo

New member
Ator napisał:
Kwestia dyskusyjna odnośnie działania tego skalera. Spotkałem się z różnymi opiniami.

Mógłbyś rozwinąć temat skalera ? To zagadnienie również jest obiektem mojego zainteresowania, ponieważ posiadam obecnie nagrywarkę Panasonic EH55 i liczyłem, że skaler w amplitunerze zdecydowanie poprawi jakość nagranego sygnału SD, przeskalowanego na 1080p i puszczonego na HDMI.
Jeżeli działanie skalera jest wątpliwe, to skierowałbym się w stronę Onkyo TX-SR606.
 
Ostatnia edycja:
Do góry