DENON AVR-1908 - Jaki odtw. DVD

franeek

New member
Biorąc pod uwagę mój stosunek Kina do Muzyki 30/70 (po realnym obliczeniu) biorę pod uwagę zakup Denona AVR-1908 ( wybór pomiędzy Yamaha RX V663)jednak zastanawiam się nad DVD Yamahy - głównie z przyczyn cenowych i ciut technicznych.
DVD Yamahy 663 radzi sobie lepiej z divixami i txt- wiem wiem , manta itp. Nie bijcie.:rolleyes: :rolleyes:
Czy to DVD będzie dobrze współpracowało z DENONEM? głównie w jakości brzmienia, czy takie mixy są "dopuszczalne" a może te klocki się nie polubią? :( :(
Głośniki Jamo 606 i powierzchnia pokoju 16m2 niezmienne ;)
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
a czemu maja sie grysc kazdy dazy do neutralnosci dzwieku bez ubarwiania zwłaszcza yamaha przynajmniej tak pisza.. skoro pusci dzwiek teoretycznie bez przebarwien to denon tego nie popsuje watpie nawet zebys zauwazyl jakakolwiek róznice z powiedzmy manta... chyba ze jestes cudownym dzieckiem audiofilii i slyszysz róznice jak zmienisz wtyczke :D
 

franeek

New member
heh - tak jestem adiofilem- dobrze podany drut kolczasty jest dla mnie zjawiskowy:grin: :grin: . jednak dziś Denon mnie troszkę zawiódł i tu proszę mnie pocieszyć ;):hmm:

Słuchałem zestawu na Denonie 1509 z DVD 1740 i ZOATAŁ ZMIAŻDŻONY przez zestaw Onkyo 304 z jakimś niskomudźetowymi głośnikami Maudio

Cena zestawów 2,200 i 1600.
Jak bym kupił wysyłkowo taki zestaw Denona bym się załamał - a moze ( i najprawdopodobniej) tak potęznie skopały go głośniki Whartfedale??? bo pewnie były bardzo tanie9nie zapamietałem numerku) by zestaw kosztował 2,200. Pytanie tylko kto wymyśłił taką konfigurację?

Staliśmy jak wryci - sprawdziliśmy z gościem w awansie wszystkie ustawienia -a na końcu rozebralismy do gołych kabelków by sprawdzić połączenia głośniów - DRAMAT, szkoda że nie dało rady przełaczyc kolumn.

MAm nadzieje że to tylko mały incydent. Szlag by trafił , mam za małe możliwości odsłuchowe w mojej wiosce ale i tak wam wierze i wystarczą mi opinie by się do czegoś przekonać :p
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Przy puszczeniu muzyki przez HDMI nie powinno być większych różnic (wtedy tylko ampli będzie się zajmował konwersją sygnału z cyfrowego na analogowy), ale przy połączeniu analogowym prosty CD NAD C525 miażdży PS3 jeśli chodzi o dynamikę i jakość dźwięku...
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
No prosty to może on jest ale napewno nie jakiś tam przypadkowy.
Jednak racjonalnie postrzegajac problem musiało być to zalezne od kolumn- jeśli tak miał by zagrać denon - to już by go w sklepach nie było ;)

hmmmmm - a może wybiorę to DVD Denona 1740 - w końcu co to za idiotyzm by płynność obsługi divix decydowała o zakupie odtwarzacza DVD ;) w szafie mam miejsce na kora ;) nie będzie go widać :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry