Denon AVR-1907 - jakie kolumny? Dali? MA? JBL? Jamo? Czy ponownie Wharfedale?

mrosi

Member
Witam,

Od trzech lat pięknie gra mi Denon AVR-1907. Powinienem w sumie napisać dotychczas...
Jak dotąd współpracował on z kwintetem kolumn Wharfedale Diamond 9.4. Wszystko było OK, jednak po kilku wywrotkach frontów (kolumny są mało stabilne na igłach, do tego biegające dzieciaki, kot...) coś się zmieniło. Kolumny niby są sprawne, nic w środku się nie poluźniło, a jednak to nie to. Dźwięk jest piekielnie spłaszczony, matowy, można powiedzieć bez wyrazu. Te kolumny w muzyce nigdy nie były demonami wysokich tonów, ale za to miały piękny, aksamitny środek.
Tak czy owak, zdecydowałem się na wymianę kolumn. Teraz pozostaje dylemat, jakie...
Czytałem sporo, jednak nie ma to jak zasięgnąć opinii. Waham się pomiędzy kilkoma markami, kilkoma modelami. Na pewno potrzebne są takie, które wyssą drzemiącą w ampli moc... ;)
Warunki?
- pokój w bloku ~16m2,
- budżet maks 2500 PLN,
- 70% muza (muzyka klasyczna, pop, czasem rock/metal) reszta kino. Oczywiście nacisk na (w miarę) przyzwoite stereo. Zdążyłem się zorientować, że jak zestaw da radę w stereo, to w kinie tym bardziej sobie poradzi.
Dodam, że przypatrywałem się już mocno Jamo S606 i S608 (ten pierwszy z SUB 210). Nie dyszę rządzą posiadania suba, bo wiem, że nawet zestaw 5.0 da radę na moim metrażu.

Przy okazji. Czy warto zainwestować w kable np. Klotz? Czy zwykłe przewody z miedzi beztlenowej) 2x4 na fronty i 2x2,5 na resztę głośników wystarczą?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy Twoim sprzęcie z miedzi beztlenowej wystarczą.
A kolumny jeśli 70% do muzyki to JBL , Dali i MA - w takiej kolejności.
 

mkk1

New member
kiki, z ciekawości , dlaczego do muzyki klasycznej kolejność to : JBL , Dali , MA ? Jak dla mnie to Dali , MA , długo długo nic i dopiero JBL/Jamo :)
M
 

mkk1

New member
A napisałeś o Studio ? :) Jeśli zachowują firmowe brzmienie JBL z serii E/ES to w 100% podtrzymuje moje zdanie :).
@mrosi : posłuchaj gdzieś zanim kupisz
M
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
zdecydiwanie popieram kolege mkk. Ja sluchalem, i wg mnie to samo co porzednie E, ES, lub, sorry, nawet nieco gorzej. Wiem, ze to nowosc, wiem ze trzeba sprzedac, ale do takich potrzeb jak napisal kolega JBL i Jamo w ogole sie nie nadaje. Dali, Monitor Audio jak najbardziej.
 

mrosi

Member
Hmmmmmmmmm.............

Dzięki serdeczne za sugestie, pozwolę się odnieść nieco do nich...
Na pewno odpadają Monitor Audio BX6. Jak napisałem - budżet max 2,5k zaś kolega blackninja poleca zestaw, który w zestawieniu 5.0 kosztuje ponad 5k.... Napisałem, że 30% odsłuchu kolumn to kino. Nie bardzo wyobrażam sobie takowego na jedynie frontowych głośnikach... Chyba, że nie czytając mojego postu, miała to być autoreklama, - to inna sprawa...
Dali (choćby Concept 6) - to również cena w granicach 3k, czyli poza zasięgiem. Pozostaje zatem MA, np. zestaw Monitor Audio M6/M2/M-Centre lub JBL (tyle tylko, że w przypadku mojego budżetu, o ile się nie mylę, pozostaje Cinema 500 - kicha, nie wchodzi w rachubę).
Jakieś dalsze sugestie...? Wiem, wybrzydzam, ale ze względu na (domyślam się) ograniczony budżet, muszę tak wybierać.
Uzupełniając, oczywiście mówimy o zestawie 5.0, względnie 5.1. Nie chcę zostawiać surround-ów z zestawu Wharfedale, bo jednemu z nich też się "oberwało". No i nie liczymy ceny przewodów, na te mam odrębną kasę.
Nie myślałem, że to taka orka ten wybór kolumn.... Poprzedni zestaw kupiłem bez większych ceregieli. A teraz...? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli max 2500 - to oczekiwania muszą być na 2500 zł
W tej klasie bardzo dobre rozwiązanie:
Denon 1611 + Jamo 608
 

mrosi

Member
hmmm...........
Czyli jednak Jamo.... A co z przewodami? Najzwyklejsze? Najtańsze na alledrogo? Czy dorzucić jakieś kilka złotych i wziąć coś "zwykłego"? Rzuciły mi się w oczy dwie marki - Alphard i Klotz. Coś o nich? Mże ktoś ma je w zestawieniu z Denonem i Jamo...? Z góry dzięki...
 

mkk1

New member
grejt amazing ajdia ....608 do klasyki w 16 m :)
nie jamo , a jak już to 506 z subem. albo , mój faworyt , Tonsil Maestro/Siesta w wersji 5.0
M
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kable do takiego zestawu wystarczą z miedzi beztlenowej. Ale jeśli masz ochotę na te firmy co podałeś - to będzie super.
 

mrosi

Member
@ mkk1
Niekoniecznie klasyczna. I owszem, również, (tu mea culpa, powinienem napisać w jakim stosunku poszczególne gatunki muzyki), ale głównie słuchana będzie muzyka pop, rock. To jak...?

@ kiki
THX. Przynajmniej nie będę musiał wywalać kroci na kable...;)
 

mkk1

New member
JAK DLA MNIE Jamo 606/608 nie nadawają się do słuchania muzyki ( tak , słuchałem ) i takie Maestro kładą je na łopatki . Polecam posłuchać i wyrobić sobie swoją opinię
M
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w klasie do 2500 zł - będziesz mocno zadowolony.
O ofertę i dobre ustawienia pytaj Blackninja
 

mrosi

Member
No i dupa siup. Po dzisiejszym odsłuchu klocki mi się całkiem posypały - Usher V602 i Energy CF-50. Pierwsze - rewelacja. Po prostu bomba jeśli chodzi o jakość dźwięku. Za 37007 mogę mieć jedynie fronty. Drugie - dźwięk też super, ale w cenie 3200 - zestaw 5.1. Podstawowy minus Energy - tylko w kolorze czarnym, którego nie trawię. Ech..... I jak się nie wkurzyć...?

Czarnych nie wezmę (Energy), a z kolei nie bardzo chcę brać same fronty (Usher).

Stwierdziłem, że najwyżej jakimś małym kredytem się podeprę, więc kwota na wydanie to 3500 PLN (to już max). Jakieś propozycje? Najlepiej z jakością odpowiadającą Usherowi....;)
 

mrosi

Member
No i w sumie, w zasadzie decyzja podjęta. Choć z pewną dozą nieśmiałości, musiałem zwiększyć dość drastycznie budżet, padło na zestaw MA BX6+BX2+BXC. Całość gra bardzo fajnie z moim Denonkiem. Jako, że dzięki blackninja mam dobrą cenę na zestaw, mogę zaszaleć z kablami. Chciałbym wszystko, za jednym zamachem wziąć u niego. Dlatego padło na Kimber 4PR (muszę mieć kable do frontów 2x4,5m, więc odpadają 8PR, które są fabrycznie konfekcjonowane w długościach tylko 2x2,5m).
Pytanie zatem następujące: czy ktoś z Was miał do czynienia z kablami Kimber? Jak one wypadają zważywszy na stosunkowo niewysoką cenę? Czy odczują różnicę na korzyść, zważywszy na to, że dotychczas moje Wharfedale działały na zwykłych przewodach z miedzi beztlenowej 2x2,5mm2? Gdyby ktoś miał doświadczenia z odsłuchu Kimbera z MA a jeszcze lepiej w połączeniu z Denonem, byłoby super...:D
 
Do góry