Denon avr-1713 czy Denon avr-2113-jakie kolumny najlepsze???

lubowitz

New member
Witam Wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem tu całkiem nowy,dlatego chciałem też uzyskać pomoc znawców co do tematu.Od dłuższego czasu zamierzam się z zakupem nowego sprzętu.Zastanawiam się nad wyborem amplitunera marki Denon-konkretnie model 1713 lub 2113.Do tego po przeczytaniu dziesiątki jak nie setki postów w grę wchodzą kolumny(na razie zestaw 2.0) Monitor Audio MR4 lub też Roth Oli 30.
Pokój w którym miałby grać w/w sprzęt ma 16 m 2(typowy kwadrat). W większości będzie słuchana muzyka-jakieś 70%,reszta filmy.Z biegiem czasu chciałbym rozszerzyć zestaw do 5.1.
Moje pytanie-czy warto dokładać do avr-2113,skoro kiedyś zamierzam mieć tylko system 5.1,ponieważ systemu 7.1 nawet bym nie wykorzystał???
Czy Denon w porównaniu z w/w kolumnami dobrze się będzie uzupełniał??
Za wszystkie rady i sugestie z góry ślicznie dziękuję:)
Na sprzęt chcę wydać do 3500 zł.
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uważam, że z Denonem dobrze zagrają MA i Oli. Mnie bardziej odpowiada brzmienie Oli. Większa dynamika, bas potężniejszy. Jeśli budżet pozwala to ja bym dopłacił do avr-2113. Nie chodzi tu tylko o to, że amplituner jest 7-kanałowy. Różnica w dźwieku będzie słyszalna na korzyść arv-2113. Jednak musił brać poprawkę, że są to amplitunery do kina i jak zależy Ci szczególnie na stereo to polecam wzmacniacz. Wybierz się na odsłuch, posłuchasz i wybierzesz to co spełnia Twoje wymagania.
 

JanekM

New member
Ja bardzo długo szukałem, dobierałem i wypytywałem, zanim ostatecznie zdecydowałem się na ten zestaw, co w podpisie. Mój pokój ma 19m2 + korytarz 6m2, więc nieco więcej niż u Ciebie. Powiem Ci, że jestem bardzo zadowolony i drugi raz wybrałbym tak samo.
Też zastanawiałem się przez chwilę nad wyższym modelem, chociaż wtedy brałem pod uwagę ubiegłoroczny model 1912, teraz pewnie 2113 jest jego odpowiednikiem. W jednym ze sklepów audiofilskich powiedziano mi, że różnice brzmieniowe będą właściwie niezauważalne, bo jest to ta sama klasa sprzętu (jeśli chodzi o brzmienie).
Z kolei przy tej powierzchni i tej wielkości kolumn 1713 "mocowo" też będzie w zupełności wystarczający. Jeśli chodzi o subiektywną głośność zestawu, to nie odważyłem się jeszcze przekroczyć 75% skali, robi się po prostu za głośno.
W tej chwili ceny ampli nieco spadły, więc nawet z kablami powinieneś się zmieścić w zakładanym budżecie. Ja w tej kwocie zmieściłem się :)
 

Grudazone

New member
Nie mam porównania z 1713, tylko z 1612, ale u mnie 2113 urywa łeb na 23m2 a mam tylko stare monitory Heco. Jak dozbieram do zestawu 5.1 to podzielę się wrażeniami z kina.
 
Do góry