Denon AVR 1612 - mrugająca czerwona dioda

maciek1422

New member
Od jakiegoś czasu mam problem z moim Denonem 1612, podczas włączania następuje "pyknięcie" i wtedy przycisk włączania zaczyna mrugać na czerwono, amplituner włącza się dopiero za którymś razem, czasem za trzecim, czasem za dziesiątym, co jest bardzo denerwujące. Dodatkowo jak się w końcu włączy to z głośnika centralnego wydobywa się straszny szum, który staje się coraz cichszy. Wtedy już normalnie działa. Kupiłem go w sierpniu 2012, więc mam jeszcze nieco ponad rok gwarancji, ale ciężko mi się z nim rozstać i chciałbym spytać czy jest to jakaś poważna usterka czy naprawienie tego to jest "minuta osiem" i ampli szybko do mnie wróci z serwisu? Bo chciałbym po prostu sobie zaplanować kiedy najlepiej go wysłać a nie mam doświadczenia z jakimkolwiek serwisem sprzętu i nie wiem jak szybko sobie radzą z naprawami, a to czytałem że dość popularny problem więc może ktoś się wypowie ile mogą nad tym siedzieć.
 
I

irek6311

Guest
W ciemno diagnozy oczekujesz ?
skoro na gwarancji to ślij na serwis a nie czekaj aż zdechnie ;)
 

mariocieszyn

New member
Hej
O ile dobrze pamiętam migająca czerwona dioda to sygnalizacja przegrzania (ale to po dłuższej pracy i braku wentylacji).
Jeżeli amplituner masz umieszczony w szafce daj go w bardziej przewiewne miejsce lub z tyłu szafki daj jakiś wentylator komputerowy (pod warunkiem że masz wystarczająco dużo miejsca z góry i boków).
Jeżeli chodzi o serwis realizuje go Horn Distribution S.A. okres naprawy w moim przypadku 7 dni roboczych od wysyłki.
Kurier zabiera sprzęt z domu po naprawie wszystko OK.
 
Do góry