denon avr 1611 czy marantz nr nr 1501

BRIKSIK

New member
wachałem sie między denonem avr 1611 a denonem 1910 jak że różnica w cenie była około 300 zł
co wybrać marantza nr 1501 czy denona 1611,
to ja może standartowo:
muzyka 50 %
kino 50%
kolumny front taga harmony tps 500f
surround taga harmony tps 500
centarlny taga harmony tps 500c
subwoofer jamo sub 210
no i gabinet :) 6 na 5m

muzyki obecnie słucham z laptopa przez dac baresford i wzmacniacz denon pma 710 ae z kolumnami frontowymi tagi

dylemat. wiem że do denona będzie trudno amplitunerom ale który sprawdzi się barzdziej do muzyki marantz czy denon
jakie różnice miedzy nimi oprócz 5.1 a 7.1
czy oba mają hdmi 4 z arc i te same dekodery

poplątałem nagmatwałem ale może cos z tego wyjdzie :)
 

BRIKSIK

New member
a tak na marginesie mógłbym szykać amplitunera z pre outem ale denon 710 nie ma pre amp i tu kicha najwyżej dokupie kolumny do wzmacniacza, niedługo to tylko sprzet będzie stał zamiast mebli :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardziej do muzyki z tych dwóch Marantz. Wejdź na priw dostaniesz ofertę dla niebieskich.
 

BRIKSIK

New member
dzięki kiki teraz jeszcze jedno kupię załużmy że kupię marantza i teraz tak
nke podłączyć będę musiał obraz albo do ampli a potem do tv a audio przez coaxial a laptopa hdmi do ampli a potem do tv. tylko cholerka za każdym razem bawić się będę musiał z opóżnieniem dzwięku w marantzu chyba takową ma i to do lapka inaczej do nki inaczej (ma kanału arc jak denon) hmmm albo puścic audio z 9705 cyfrowo do ampli z tym że ta cholera moze nie przekazać 5.1 ot problem co ty na to?
 

BRIKSIK

New member
budżet sie powiększył teraz dylemat następujacy:
denon 1911 czy marantz 1601
przypominam co prawda mam wzmacniacz denona pma 710ae
ale nadal muzyka % i film % procent
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BRIKSIK

New member
no i chyba tak zrobię, mam nadzieję że ten marantz ma jakąś regulację tonów ewentualnie eq manualny no i ciekawe czy w trybie audi stereo da sie uzyć subwoofera
tak i moze czy kawe jeszcze zrobi, żartowałem, ale powyzsze byłoby przydatne a nawet niezbedne
 

BRIKSIK

New member
aha i jeszcze jedno głupie pytanie regulację opóźnienia dzwięku to chyba raczej ma ?

Wiem wiem trafił sie taki co marudzi a to a tamto
ale jak sie przez całe swoje zycie stereo tylko słuchało pomijając 5.1 z creative gigaworks g500 to człowiek zaczyna świrowac wkraczajac w swiat latających dzwięków :)
 

kret020573

New member
dzięki kiki teraz jeszcze jedno kupię załużmy że kupię marantza i teraz tak
nke podłączyć będę musiał obraz albo do ampli a potem do tv a audio przez coaxial a laptopa hdmi do ampli a potem do tv. tylko cholerka za każdym razem bawić się będę musiał z opóżnieniem dzwięku w marantzu chyba takową ma i to do lapka inaczej do nki inaczej (ma kanału arc jak denon) hmmm albo puścic audio z 9705 cyfrowo do ampli z tym że ta cholera moze nie przekazać 5.1 ot problem co ty na to?

nie wiem o czym ty mówisz, jakie opóźnienia. Mam 1601 podłaczony do n-ki i gra super. Czy to tuner czy laptop wszystko podłączasz po HDMI. Obraz i dzwięk idą po jednym HDMI.
 

kret020573

New member
no i chyba tak zrobię, mam nadzieję że ten marantz ma jakąś regulację tonów ewentualnie eq manualny no i ciekawe czy w trybie audi stereo da sie uzyć subwoofera
tak i moze czy kawe jeszcze zrobi, żartowałem, ale powyzsze byłoby przydatne a nawet niezbedne
tak ma te wszystkie bajery tylko pewnie jak automat zrobi to za ciebie mam na mysli AUDYSSEY to nic nie będziesz musiał ustawiać.
 

GRYPHON

New member
Denon czy Marantz 1501 ... porażka

w 2009r. (do nowiutkiej plazmy Pioneer 5090 9,000zł)
dokupiłem w Audio Klanie taki zestawik:
kolumny Vienna Bach Grand (7,500zł)
Marantz 1501 + kable Siltech 2x3m (2,300zł)
Marantz DV4003 (1,200zł)
Tuner Ferguson (900zł) do odbioru tv w HD
do tego dokupiłem kable HDMI i fachowiec dokonał przeinstalowania całego toru odbierania tv... kable antena, cały tor.
Całość zestawu podpięta pod kondycjoner Helion 1700.
Prze całe te 4 lata zestaw służył do oglądania tv bez żadnych imprez (mam 52 lata II grupę inwalidzką i już nie imprezuję od ładnych kilku lat) dzieciaków małych, poniżej 24 roku w domu też nie mam a po za tym w drugim pomieszczeniu stoi drugi zestaw do stereo.

Puenta:
4 lata później, czyli właśnie teraz przed świętami. oglądam sobie jak zwykle wiadomości a tu jak nie zacznie dymić z obydwu (ukochanych przez żonę ) wysokotonowych w kolumnach Vienna a smród...
No i tyle. Tak to "znakomity" w recenzjach Marantz rozpieprzył mi takie kolumny...

bardzo mi jest smutno z tego co się stało, winnych nie ma winny jestem ja że trafił mi się taki szmelcowaty egzemplarz 1501 od firmy Marantz.
K.B.
 

GRYPHON

New member
wachałem sie między denonem avr 1611 a denonem 1910 jak że różnica w cenie była około 300 zł
co wybrać marantza nr 1501 czy denona 1611,
to ja może standartowo:
muzyka 50 %
kino 50%
kolumny front taga harmony tps 500f
surround taga harmony tps 500
centarlny taga harmony tps 500c
subwoofer jamo sub 210
no i gabinet :) 6 na 5m

muzyki obecnie słucham z laptopa przez dac baresford i wzmacniacz denon pma 710 ae z kolumnami frontowymi tagi

dylemat. wiem że do denona będzie trudno amplitunerom ale który sprawdzi się barzdziej do muzyki marantz czy denon
jakie różnice miedzy nimi oprócz 5.1 a 7.1
czy oba mają hdmi 4 z arc i te same dekodery

poplątałem nagmatwałem ale może cos z tego wyjdzie :)
W swoim życiu kilka razy zmieniałem sprzęt audio, ale to co mi w 4 roku użytkowania zniszczył amplituner Marantz 1501 to duża strata - spalone kopułki wysokotonowe w obu kolumnach Vienna Acoustic (8 000zł). Sprzęt służył mi wyłącznie do oglądania tv. Niech szlag trafi taką firmę!.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja mam Denona AVR 1910 na zbyciu, stan sklepowy od nowosci u mnie, kupiony w MM, wszystko w komplecie - oryginalne pudelko, instrukcja itd.
 
Do góry