Denon avr 1508 + Koda 707 v2?

quater

New member
Od dłuższego czasu szukam dobrego i taniego zestawu 7.1. Nie chce przekroczyc 3 tysiecy za wszystko i zalezy mi na czyms, co ma dobry stosunek cena/jakość.
Co sadzicie o Denon AVR 1508 i do tego zestaw Koda AV 707 + SW 1000 v2?
Mój pokoj ma ok. 20m2.
Denon 1508 jest bardzo „wypasiony” jak na ten przedzial cenowy. Ma zlacze HDMI 1.3a, automatyczna kalibracje Audyssey – która jest bardzo dokladna i inne bajery. Do tego ten ampli tuner jest bardzo ladny;) (nie widziałem go jeszcze „na zywo”)
http://www.megamedia.pl/amplituner-av-denon-avr-1508.php

Koda 707 bardzo ladnie wypada w testach roznych czasopism, nie wiem czy za ok. 1500zl dostane lepszy zestaw 7.1.
http://allegro.pl/item288121043_glosniki_av_koda_707_v_2_sw_1000_v_2_raty_d_.html

Możecie skomentowac mój wybor? Jakiekolwiek sugestie mile widziane. Wiem ze powinienem odsłuchać tego zestawu przed zakupem… Raczej na pewno odsłucham zestaw Kody.
Muzyka jakiej słucham to rock i metal, zestaw wykorzystam 60/40 KD/Muzyka.
To bedzie mój pierwszy zestaw kina domowego z wyższej polki (jak dl a mnie). Do tej pory miałem zestaw głośniczków Creativa 6700 6.1… W domu mam jeszcze jakas stara wierze Pioneera z Tonsilami Schezno (czy jakos tak), zestaw raczej „buczacy”.
Czy na ekranie telewizora będę miał menu amplitunera? Mam starszy telewizor Philipsa, mogę podłączyć pod niego Chince, s-video i euro… wogole czy ten amplituner ma taka możliwość??
Calosc będzie podlaczona do komputera, do karty dźwiękowej. Zastanawiam się jakie zlacze wykorzystac żeby mieć najlepsza jakość dźwięku? Wiem ze można podlaczyc po prostu chinczami, cyfrowym kabelkiem optycznym i jakims innym cyfrowym kabelkiem, nie wiem tylko jak to się profesjonalnie nazywa. Interesuje mnie raczej cyfrowa forma polaczenia…
Mam karte SB Audigy 5.1, czy taka sama jakość dźwięku uzyskam podłączając Audigy i karte zintegrowana z plyta glowna pod ampli tuner (mowa o podlaczeniu cyfrowym)?
 

quater

New member
a w czym Onkyo 505 jest lepsze od Denona 1508? stacjonarnego odtwarzacza dvd nie potrzebuje, szkoda kasy. Zestaw ktory zaproponowales jest za drogi:( mam tylko 3 tys i ani grosika wiecej. a zestaw musi byc 7.1, czyli 7 satelit i sub.
znasz odpowiedz na moje pozostale pytania?

w specyfikacji Denona 1508 wyczytalem ze nie ma on mozliwosci konfiguracji na ekranie telewizora. zreszta to i tak taki gadzet nic wiecej...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Onkyo 505 i Denon 1508 są porównywalne. Quadrale są chyba trochę lepsze od Kody, ale biorąc Denona z Kodą, nie powinieneś być zawiedziony.

ArtS :)
 

SAMKS

New member
Witam mam kode AV702S i Denona 1907 model z zeszłego roku (zepsył się i zastanawiam się nad wymianą na 1508 ) ten zestaw grał świetnie... Jesli chodzi o 1907 a 1508 nie ma rożnicy w oglądaniu filmów ale w stereo podczas słuchania muzyki morzna odczuc malenkie różnice
 

quater

New member
Blackninjo, masz na mysli zestaw 7.1? bo Jamo o ktorych mowisz, razem z subem kosztuja 2300.... zaloze sie ze dwie dodatkowe satelitki kosztowaly by ok 350zl, wiec juz bedzie 2650. ale moze sie myle;)
pozatym roznica w cenie pomiedzy Onkyo tx-sr 505 (1200zl) a Denon avr 1508 (1330) wynosi ok 150zl. Denon jest bardziej wypasiony i duzo ladniejszy wiec mysle ze skusilbym sie na niego... chyba ze macie jakies przeciwskazania??

co do Jamo to ktory zestaw bylby lepszy S606 HCS czy E680? ten drugi znacznie bardziej mi sie podoba:grin: pozatym jest teraz o 200zl tanszy.
jeszcze kwiastia suba Jamo. czytalem ze SUB200 nie jest najlepszy i lepiej dolozyc do SUB250... mozecie to potwierdzic?
 
Do góry