Denon avr 1312

boolean

New member
Cześć,

Czy nowy avr 1312 za ok 900PLN to dobry wybór? Czy w tych pieniądzach da się znaleźć coś lepszego (nowego)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
to podstawowy model podobnie jak u Yamahy 3.. , Onkyo 3... , pioneera 4..
przy dobrych kolumnach w kinie pewnie się sprawdzi z mocnym subem
w stereo zapewne bez rewelacji

a może warto rozważyć 1611 , starszy model ,ale na pewno lepszy w muzyce i pewnie niewiele droższy

masz duży pokój ?
 

boolean

New member
1611 jest droższy o 60-70%,

Pytanie czy za kwotę, którą chcę przeznaczyć na sprzęt ktoś uważa że wyrwę coś lepszego.

Pokój 14m2

Fronty:altus 200/ s426 (do wyboru)
Surr: S426
Cent: Unitra 80W
Sub Jamo e7
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
900zł + 25% = 1.170zł ,a na ceneo 1611 jest od 1139 wiec nie wiem skąd różnica u Ciebie to 60-70%

dogadaj się z kimś znajomym , kup mu sprzęt na fakturę , ten odda Tobie Vat , to będziesz miał 1611 za 1.000zł

Altus 200

hmmmm

stare kolumny , potrzebują trochę kopa i nie wiem czy je napędzisz tym 1312 - swoją drogą jak dla mnie to za duże jak na 14m2 , już lepiej jakieś dobre monitorki ładniej grające na te 14m2
 

boolean

New member
Porównywarki są fajne, ale niestety często nieaktualne - tak jest w tym przypadku, ponieważ link do audiofan = błąd.

Kolumny front mam do wyboru (i tak stoją w domu, więc nie będę ich raczej zmieniał), więc poeksperymentuję.

Z cenowej półki to znalazłem tylko RX-V371, może jego lepiej wziąć??
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
już chyba pozostał bym przy Onkyo - ma mocniejszy zasilacz , ale gorsze zaciski głośnikowe

napisz priv do Blackninja , może ma coś ciekawego na wyprzedaży
 

mors111

Active member
Bez reklam
z tych co pisałeś to 309 zamiast Yamahy 3.. , ale ja bym szukał Onkyo 578 - skok o klasę wyżej lub też Denon 1611 też jak już pisałem

kupując tańszy sprzęt zaoszczędzisz 3 stówki i będziesz sobie pluł w gardło ( oczywiście można szukać jeszcze droższych ... )
 

boolean

New member
Absolutnie zgadzam się z Tobą. Jednak kiedyś pojawia się próg nie do przeskoczenia. A ten Onkyo to jednak >1k PLN.

No cóż w takim razie pozostaje mi zdecydować się na denona.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Denona 1611 ?

pokombinuj z tym co napisałem ( f-ra VAT i jego zwrot , ja tak zrobiłem i miałem Onkyo 609 pół roku temu za 1.850zł )

nie śpiesz się z zakupem
 

boolean

New member
Na razie zostanę przy 1312, jak będzie zupełna kicha to go sprzedam (przy cenie zakupu nie powinienem dużo stracić) i dozbieram do wyższego modelu.
 

boolean

New member
Tak więc nabyłem avr 1312. W porównaniu do poprzedniego sprzętu - str de475 (początki ery cyfrowej) szału ni ma, ale jest znacznie wygodniejszy ze względu na połączenia przez HDMI.

Po obejrzeniu jakiegoś bluryja dam znać jakie wrażenia.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Tak więc nabyłem avr 1312. W porównaniu do poprzedniego sprzętu - str de475 (początki ery cyfrowej) szału ni ma, ale jest znacznie wygodniejszy ze względu na połączenia przez HDMI.

Po obejrzeniu jakiegoś bluryja dam znać jakie wrażenia.
czyli tak jak pisaliśmy

warto by dołożyć do 1611
 

boolean

New member
to trudno powiedzieć, musiałbym porównać. Nie w tym rzecz że jest źle. Myślę że po prostu biorąc pod uwagę resztę mojego sprzętu, to nawet amp za 4k nie wzbudziłby zachwytu.

Natomiast z pełną oceną wstrzymam się do czasu obejrzenia BD, być może tu różnica będzie bardziej słyszalna.

Na pewno nie ulega wątpliwości zmniejszenie ilości szumów, które generował amp Sony.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Przy Denonie 1611 miałbyś kalibrację, która daje przede wszystkim dużą większą dynamikę przy tych samych kolumnach. Różnica jest ogromna, zwłaszcza przy mniejszych głośnościach. Najmniejsze ampli są bardziej pod bardzo małe satelity i duży sub.
 

boolean

New member
pewnie i nie , ale w przypadku mocnego suba i odpowiednich ustawień

przy mocniejszym sprzęcie i dobrych kolumnach suba na początek byś nie potrzebował ( jedynie po to aby odciążyć kolumny frontowe )

Absolutnie się nie zgodzę - subwoofera w kinie domowym nie zastąpią kolumny przednie.

A kolumny miałem już wcześniej w tym sub, więc w grę wchodziła wymiana ampli.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Absolutnie się nie zgodzę - subwoofera w kinie domowym nie zastąpią kolumny przednie.
A kolumny miałem już wcześniej w tym sub, więc w grę wchodziła wymiana ampli.

są w stanie zastąpić - przynajmniej u mnie , ale :
-nie porównujmy kolosalnego suba do kolumn z głośnikami 17cm
-kolumny schodzą dość nisko ( a takie mam , od 35hz )
-amplituner musi mieć spory zapas mocy ( Onkyo 609 to ma , przynajmniej dla moich kolumn )
-kolumny frontowe będą bardziej obciążone
-lubimy słuchać zrównoważony dźwięk , a nie tylko przewaga basu nad resztą

może i suba nie mam za specjalnego , ale jestem z niego bardzo zadowolony > Dali AW-8 ( jako nowy kiedyś sporo kosztował > 1.300zł , a ma tylko 20-cm głośnik ) i jak dla mnie w kinie spokojnie starczy na 30m2

w cenie Dali AW-8 mógłbym kupić coś mocniejszego zapewne , ale mojego kupiłem okazyjnie za 720zł , a przy takiej cenie to raczej konkurencja odpada
w muzyce go nie używam bo nie mam takiej potrzeby wiec pracuje on tylko w kinie aby odciążyć kolumny frontowe , które u mnie spisują się wyśmienicie ( Visaton DIY ) i mają spory zapas niskiego basu
 

boolean

New member
Sub do muzyki zgadzam się - nie jest niezbędny, a słaby może nawet przeszkadzać, natomiast do KD to nawet przeciętny sub robi dużą różnicę.
 
Do góry