Denon 4100 pre out podlaczyc ze wzmakiem stereo prze pre ot

SebaK1205

New member
Bez reklam
Może się mylę, ale szukając obecnie dla siebie wzmacniacza aby podpiąc go pod PreOut w Amplitunerze - muszę wybrać wzmacniacz z funkcją Main In... i wtedy dopiero bedzie działać. Czy Twój wzmacniacz ma taką funkcję?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Podpinasz do wzmaka pod cd i tez nic?

Podepnij cd lub telefon pod wejscie do wzmaka pod wejscie cd i zobacz czy dziala.

Nie dziala wina wzmaka,
Dziala to podepnij wtedy ampli pod wejscie cd we wzmaku

Nie dzIala wina ampli
Dziala to podepnij ampli pod line in we wzmaku

Dziala jest ok
Nie dziala wina w line in wzmaka lub ustawienia ampli.

Wtedy chociaz bedzie wiadomo na czym stoisz.
 

Roy1994

New member
Chlopaki nie ma mnie teraz w domu. Ale sprawdzalem wzmaka u kolegi bo tez sie obawialem ze cos ze wzmakiem nie tak ale to jest dobry wzmak klasy premium marantz pm15s1 podpinalem go pod cdka i podpinalem go pod input line 1 do amplitunera pioneer lx 88 u znajomego takze wzmak gral normalnie i wszystko bylo ok. W domu podpielem tak samo. Czyli glosniki do wzmaka i czinczami ze wzmaka input line 1 i tez probowalem na cd i zmienialem na wzmaku zrodlo odpowiednio do podpietych kablli. A do amplitunera na wejscia pre out front. Pozniej probowalem na high1 i na zone 2. I nic cisza. Po zmianie na zone 2 zmienilem w amplitunerze odpowiednio zone 2. Zrodlo amplitunera byl dekoder podpiety przez optyczny kabel i pozniej podpielem przez hdmi i pozniej probowalem przez bluetootha z telefonu cos wlaczyc i cisza. Nie wiem czy cos sie nie ustawia w setup amplitunera. A amplituner resetowalem nie pilotem tylko przyciskami pod klapka przednia. Probowalem ustawiac w setup w ustawieniach glosnikow bo w manualu cos znalazlem na ten temat ale nie gra
 

Roy1994

New member
Wybierz metodę używania wzmacniacza mocy.
Należy skonfigurować szczegółowe ustawienia dla konfiguracji głośników w zależności od wybranego trybu. Wybierz konfigurację Tryb przypisania odpowiadającą szczegółowym ustawieniom.
9.1 kan. :
Usta***wie***nia użyt***ko***wa***nia 7-ka***na***ło***we***go wzmac***nia***cza mocy w tym urzą***dze***niu oraz ze***wnętrz***ne***go wzmac***nia***cza mocy pod***łą***czo***ne***go do gniaz***da PRE OUT, aby od***twa***rzać do 9.1 ka***na***łów.
Można rów***nież pod***łą***czyć gło***śni***ki do mak***sy***mal***nie 13.1-ka***na***łów w po***miesz***cze***niu głów***nym (MAIN ZONE).
Gło***śni***ki dźwię***ku wy***cho***dzą***ce***go są au***to***ma***tycz***nie prze***łą***cza***ne do od***twa***rza***nia do 9.1 ka***na***łów, zgod***nie z sy***gna***łem wej***ścio***wym i try***bem dźwię***ku. link
 

rabit

Active member
Bez reklam
Spróbuj może jeszcze zrobić kalibrację. Może ktoś miał bardzo mocny wzmacniacz i ustawiło mu minimalne wzmocnienie. Tak gdybam... :)
 

Roy1994

New member
Sprobuje jak wroce ale glosnosc we wzmaku tez zwiekszalem. Resetowalem ustawiena. Glosnosc na wzmaku i apli ustawilem na 1/3 pm15s1 tez jest dosyc mocnym wzmakiem takze nie wydaje mi sie ale moge sprobowac pozniej jak wroce do domu
 

Rafal7

Banned
Ampli to rozkręc na jakieś 70 %
Jakby kalibracja obniżyła sygnał wyjściowy to i fronty podpięte do ampli by słabo grały
Tu i tu są te same odcięcia.
 

Roy1994

New member
Sprobuje dac glosniej ale krecilem regulacja. Glosniki tylko brzecza jak daje glosniej. Nie glosno ale tak cicho brzecza. Nie wiem czy sygnal ze zrodla nie jest puszczany na pre out czy co jest 5. Jak nie rozwiaze tego problemu to go oddam. Ale z obrazem tez na poczatku walczylem zeby bylo tak jak powinno. Strasznie dziwny obraz byl taki nie wyrazny i jakby komouterowy tez sie meczylem w ustawieniach ale zrobilem. Glosniko na 4 ohmy tez nie sadzilem ze trzeba ustawiac w amplitunerze ze automatycznie to robi a jest opcja zeby to zmienic ale nie na ekranie czy w ustawieniacz tylko 2 kursory na przednim panelu pod klapka 3s trzeba przytrzymac. Takze moze i z tym pre outem cos nie halo tez jest
 

rabit

Active member
Bez reklam
Podłącz to razem ze wzmacniaczem i zrób kalibrację. A nóż coś pomoże? Ja w swoim połączyłem i działało. :)
 
Do góry